cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 lipiec 2020 13:26

Koroniewska i Kot grają jazz

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nowy film Pete’a Doctera (laureat Oscarów® za „Odlot” i „W głowie się nie mieści”) i Kempa Powersa, wyprodukowany przez nominowaną do Oscara® Danę Murray. „Co w duszy gra” ma wszystko, z czego słyną najlepsze produkcje Disneya i Pixara. Zanosi się na kolejny wielki przebój!

 

Jak ujawnia Docter, pomysł tego filmu ma już 23 lata. – Wszystko zaczęło się od mojego aktualnie 23-letniego syna. Tuż po urodzeniu miał własną osobowość. Skąd ona się wzięła? Wydawało mi się, że osobowość rozwija się poprzez interakcję ze światem zewnętrznym. A jednak na jego przykładzie ewidentnie mogłem zaobserwować, że wszyscy rodzimy się z wyjątkowym, konkretnym poczuciem, kim jesteśmy – tłumaczy reżyser. 

W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. – Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów – mówi Powers. – Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Joe jest uosobieniem tych pytań – dodaje scenarzysta. 

Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno. 

CO MI W DUSZY GRA w kinach 20 listopada.

Zwiastun 1

Zwiastun 2

 

Film znalazł się w oficjalnej selekcji w CANNES w kategorii ANIMACJA.

 

#CoWDuszyGra #Soul

 

Szukasz więcej materiałów dotyczących filmu "Co w duszy gra"? Sprawdź:

 

Konto Disney Polska na FB:

https://bit.ly/2XurTnh 

 

Konto Disney Polska na Instagramie:

https://bit.ly/343GSHd

 

Zasubskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco ze wszystkimi premierami filmowymi! 

https://www.youtube.com/user/DisneyFilmy

Czytany 463 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 lipiec 2020 13:44

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama