cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 lipiec 2020 11:51

Czas się wyemancypować! Juliette Binoche w zwiastunie komedii JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Czas się wyemancypować! Juliette Binoche jako przykładna(?) towarzyszka w komedii „Jak być dobrą żoną”. W kinach od 24 lipca.

 

Dawno, dawno temu kobiety nie były jeszcze tak niezależne, jak dziś. Niektóre z nich – jak np. bohaterki francuskiej komedii „Jak być dobrą żoną” – uczęszczały do szkół, w których przysposabiano je do roli idealnych kucharek, gospodyń i mężowskich towarzyszek. Uczyły się tam wycierania kurzu zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, prasowania bez zagnieceń i stawiania potrzeb swoich mężów na pierwszym miejscu. Aż pojawiły się te, które postanowiły zerwać z dotychczasowym schematem i stać się niezależne. Groźne FEMINISTKI zaczęły walczyć o równouprawnienie i możliwość posiadania książeczek czekowych z własnym nazwiskiem, zyskały także wspaniałą możliwość, by kochać i być kochanymi przez mężczyzn, którzy chętnie wezmą ich obowiązki na siebie. Jak to właściwie wyglądało? Dowiemy się już 24 lipca!

Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością – André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby sama miała stać się… wyzwoloną kobietą?

„Jak być dobrą żoną” – oficjalny zwiastun filmu

 

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Francja, 2019

Scenariusz i reżyseria: Martin Provost („Serafina”, „Dwie kobiety”, „Violette”)

Obsada: Juliette Binoche („Sponsoring”, „Angielski pacjent”, „Trzy kolory: Niebieski”, „Czekolada”), Edouard Baer („Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „ Bóg jest wielki, a ja malutka”, „Madame J”), Yolande Moreau („Serafina”, „Amelia”, „ Zupełnie Nowy Testament”), Noémie Lvovsky („Prawdziwa historia”, „Piękne lato”, „ Apollonide. Zza okien domu publicznego”, „Chocolat”)

Czytany 445 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 lipiec 2020 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama