cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 lipiec 2020 11:21

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SIOSTRY W SIERPNIU W ROMANCE TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Sonia i Maja Bohosiewicz, Agata i Paulina Młynarskie, Justyna i Magda Steczkowskie, Aleksandra i Magdalena Popławskie czy Julia Wieniawa i Alicja Wieniawa-Narkiewicz to jedne  z bardziej znanych par sióstr w polskim show-biznesie. W niedzielę, 2 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Siostry, a stacja Romance TV przygotowała z tej okazji specjalny repertuar. Siostry są często naszymi najlepszymi przyjaciółkami, dlatego tego dnia przed telewizorami, widzowie będą mogli obejrzeć trzy filmowe hity, w których siostrzane uczucia odegrają najważniejszą rolę.  

 

W niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 16:10, RomanceTV zaprasza na film „Inga Lindström: Dzieci mojej siostry”.  Tym razem ekranizacja powieści znanej niemieckiej pisarki opowiada o Hannie, której siostra nagle ginie w tragicznym wypadku. Dziewczyna musi się zmierzyć z nową rzeczywistością – postanawia zaopiekować się swoimi osieroconymi siostrzeńcami, choć będzie się to wiązało z rezygnacją z jej własnych marzeń i planów. Jej partner uważa, że chce wziąć na siebie zbyt wiele i powinna zrezygnować z tego pomysłu. Czy siostrzana wieź nawet po śmierci okaże się najsilniejsza? 

 

O godzinie 18:05 na antenie RomanceTV zostanie wyemitowana pierwsza część filmu „Miodowe panny”. Latem, 1986 roku, siostry Catrin i Maja Streesemann otrzymują zezwolenie na wakacyjny wyjazd na Węgry. To tamtędy wielu Niemców uciekało z NRD. Siostry korzystają z wolności i nie zdają sobie sprawy, że są obserwowane przez tzw. Brygadę Balatońską - specjalny wydział Stasi. Na dalsze losy sióstr nie trzeba będzie długo czekać – już o godz. 20:00 Romance TV pokaże drugą część filmu, a o 21:50 trzecią. Nad węgierski Balaton przybywają rodzice nastolatek, a beztroski urlop sióstr szybko się kończy. Wkrótce, wzajemne zaufanie i siostrzane więzi zostają wystawione na próbę. Maja chce wyjść za mąż za Tamása, który pomaga jej rodakom w ucieczkach na Zachód. Catrin, natomiast, mieszka w Erfurcie ze swoim chłopakiem Rudim. Dziewczyna nie przypuszcza, że jest on agentem Stasi. Wkrótce na Węgrzech ma odbyć się wesele jednej z sióstr. Czy przebiegnie zgodnie z planem? 

 

Ten wyjątkowy dzień zakończy film „Miłość nad fiordem - W świecie kobiet”, który widzowie Romance TV będą mogli obejrzeć w o godz. 23:45. Projektantka mody, Marit Gustavsson, po latach zjawia się w rodzinnej miejscowości – małej, norweskiej wiosce Solvorn. Kristin, która mieszka tu całe życie wraz z mężem Petterem, nie jest zadowolona z powrotu siostry. Okazuje się, że nie powiedziała dotychczas córce, że to Marit jest jej biologiczną matką. Teraz obawia się, że kobieta odbierze jej dziecko.

 

Inga Lindström: Dzieci mojej siostry

Inga Lindström: Die Kinder meiner Schwester

Niemcy 2015

Premiera: niedziela, 2 sierpnia o godz. 16:10

 

Miodowe panny, cz. 1 

Honigfrauen, Teil 1

Niemcy 2017

Premiera: niedziela, 2 sierpnia o godz. 18:05

 

Miodowe panny, cz. 2

Honigfrauen, Teil 2

Niemcy 2017

Premiera: niedziela, 2 sierpnia o godz. 20:00

 

Miodowe panny, cz. 3

Honigfrauen, Teil 3

Niemcy 2017

Premiera: niedziela, 2 sierpnia o godz. 21:50

 

 

Miłość nad fiordem - W świecie kobiet

Liebe am Fjord - Das Meer der Frauen

Niemcy 2011

Premiera: niedziela, 2 sierpnia o godz. 23:45

 

Czytany 445 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 lipiec 2020 11:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama