cinema.pl Artykuły

sobota, 04 lipiec 2020 12:03

Gratka dla każdego miłośnika dobrego kina. „Wieczór kinomaniaka” na TNT

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kolejna odsłona poniedziałkowego cyklu „Wieczór kinomaniaka” na TNT to 4 propozycje filmowe, które sprostają najwybredniejszym gustom. Widzowie będą mogli obejrzeć aż 2 produkcje z wschodnimi sztukami walki w roli głównej oraz trzymające w napięciu historie w najlepszej obsadzie. 

 

Kinomaniak to osoba, dla której kino jest ważną częścią życia i która nie poprzestaje w poszukiwaniu dopracowanych i perfekcyjnie zrealizowanych produkcji. Dla takich właśnie pasjonatów TNT stworzyło cykl „Wieczor kinomaniaka” emitowany w każdy poniedziałek o 21:00. W lipcu widzowie będą mogli oglądać m.in. kultowe „Wejście smoka” oraz „Pijanego mistrza” – dwie świetnie zrealizowane filmy bazujące na wschodnich sztukach walki z Brucem Lee i Jackiem Chanem w rolach głównych.

Główny bohater produkcji „Wejście smoka” to wybitny znawca tego sportu i filozofii życia, który przez lata szkolił swoje umiejętności w legendarnej świątyni Szaolin. Lee (Bruce Lee) dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi zostaje zaangażowany przez tajny wywiad do zdobycia informacji, które będą pomocne w zdemaskowaniu groźnego handlarza narkotyków. Lee ma też być wsparciem w rozpracowaniu całego gangu tego groźnego przestępcy. To wyjątkowo trudne i niebezpieczne zadanie, a Lee okazuje się jedyną osobą, która może pomóc w rozbrojeniu przestępczej siatki…

„Halloween” przedstawia historię nieobliczalnego psychopaty – Michaela Myersa.  Przez wzgląd na popełnioną przez niego zbrodnię na długi czas zostaje zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Po 15 latach udaje mu się uciec z placówki, by powrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Niebezpieczny uciekinier jest śledzony przez doktora Loomisa (Donald Pleasence), który do tej pory próbował leczyć go w szpitalu. Lekarz chce ostrzec mieszkańców przed niebezpieczeństwem. Tymczasem miasteczko pochłonięte jest przygotowaniami do święta Halloween. Nastoletnia Laurie (Jamie Lee Curtis), która mieszka w tej niewielkiej miejscowości, zdaje się być zupełnie nieświadoma tego, że jej każdy ruch obserwowany jest przez Myersa. 

„Tragedia «Posejdona»” to przedstawiający katastrofę wielkiego wycieczkowca film trzymający w napięciu do ostatnich minut.  „Posejdon” odbywa noworoczny rejs po Morzu Śródziemnym. Gdy na jego pokładzie trwa huczna zabawa, na zewnątrz rozpoczyna się trzęsienie ziemi wywołujące falę tsunami, która gwałtownie przewraca statek. Garstce pasażerów udaje się przeżyć. Podczas oczekiwania na ratunek wybucha wśród nich ogromna panika. Frank Scott (Gene Hackman) zachowuje spokój i podejmuje próby przekonania reszty ocalonych do tego, by połączyć siły i nie czekając na pomoc samemu znaleźć sposób, by powrócić na ląd. 

 „Pijany mistrz” to historia burzliwej relacji Wong Fei-Hung (Jackie Chan) z jego nowym nauczycielem Su Hua Chi (Siu Tien Yuen). Chłopak zostaje oddany pod opiekę tego niestroniącego od alkoholu mentora z powodu swojego nieposłuszeństwa. Ma to być dla niego karą i nauczką za złe zachowanie. Początkowo młodzieniec ucieka od swojego niestandardowego mistrza, gdy jednak zostaje dotkliwie pobity przez zawodowego mordercę (Jang Lee Hwang), pokornie wraca do nietuzinkowego instruktora. W końcu Su Hua Chi stopniowo zyskuje jego zaufanie i stara się mu udowodnić, że alkoholowe upojenie może być doskonałym pomysłem na to, jak zmylić przeciwnika i wygrywać nawet najtrudniejsze pojedynki. Okazuje się też, że obie strony tej rodzącej się przyjaźni mogą wiele zyskać i wynieść dużo dobrego z łączącej ich nietypowej relacji.

 

Na cykl „Wieczór kinomaniaka” TNT zaprasza w każdy poniedziałek o 21:00.

Plan emisji:

06.07 – „Wejście smoka” 

13.07 – „Halloween” 

20.07 – „Tragedia «Posejdona»”

27.07 – „Pijany mistrz”

Czytany 342 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 lipiec 2020 12:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama