cinema.pl Artykuły

sobota, 04 lipiec 2020 12:00

Letnia Akademia Nowe Horyzonty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty zaprasza na 12. edycję Letniej Akademii Nowe Horyzonty, tym razem w formie spotkań online. Zapisy już ruszyły i potrwają do 17 lipca, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Mijający rok szkolny, w jeszcze większym stopniu niż poprzednie, okazał się wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Jednocześnie nowe media i technologie okazały się nie tylko przydatnymi, ale wręcz kluczowymi narzędziami w nauce i komunikacji. 

Z tego powodu podczas tegorocznej Letniej Akademii Nowe Horyzonty – odbywającej się w wersji okrojonej – skupimy się nie tylko na podstawach wiedzy filmowej (zarówno tworzenia filmów, jak i ich rozumienia i analizy), ale także na tym, jak ją przekazywać w pracy zdalnej: będziemy używać prostych narzędzi, dzielić się doświadczeniami, poznawać metodykę tego rodzaju nauczania oraz zastanawiać się nad ograniczeniami i korzyściami z niej wynikającymi.

Zapraszamy nauczycieli/-lki z Warszawy i spoza niej na 2 warsztaty online: podstawy filmowania i analiza filmu.

 

Termin warsztatów:

podstawy filmowania, grupa pierwsza 27-29 lipca, grupa druga: 29-31 lipca 

analiza filmu 3-6 sierpnia.

 

Termin zgłoszeń:

na zgłoszenia czekamy od 24 czerwca do 17 lipca, spotkania będą odbywać się w formie warsztatów online, za pośrednictwem platformy internetowej.

Formularz rekrutacyjny: https://www.akademianowehoryzonty.pl/rekrutacja/zglos-sie

Program warsztatów: https://www.akademianowehoryzonty.pl/rekrutacja 

 

Opisy warsztatów:

Podstawy filmowania: 

Uczestnicy/-czki warsztatu poznają podstawy tworzenia materiałów filmowych: etap przygotowania do filmowania, tworzenia zdjęć i tego, co należy później zrobić z nagranym materiałem. 

Na warsztacie skupimy się zarówno na kluczowych kwestiach technicznych związanych z filmowaniem: nagrania telefonem, aparatem, kamerą internetową, zaaranżowanie przestrzeni, rejestracja czytelnego i interesującego obrazu oraz czystego dźwięku. Jak i na podstawach języka filmowego: budowaniu znaczeń poprzez użycie planów filmowych i montaż. A także tym, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce, w różnorodnych działaniach w szkole i poza nią.

Głównym tematem zajęć będzie wywiad. Uczestnicy/-czki dowiedzą się jak poszukiwać bohaterów, zadawać pytania i wydobywać interesującą i istotną esencję z rozmowy. 

Analiza filmu: 

Podczas warsztatu skupimy się na tym jak rozumieć, oglądać, dyskutować i pisać o filmach. Poznamy podstawowe sposoby analizy oraz zastanowimy się nad tym, w jaki sposób piszemy i czytamy o filmach obecnie, w epoce nowych mediów. Tematem warsztatu będzie także to, jak analiza może być wykorzystywana w pracy wychowawczej, psychologicznej i społecznej. Punktem wyjścia będzie dla nas sytuacja izolacji i ograniczeń – to, jak wpływa na nasze doświadczenie oraz jakie skutki może mieć dla kina. 

Więcej informacji na stronie: www.akademianowehoryzonty.pl

Czytany 420 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 lipiec 2020 12:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama