cinema.pl Artykuły

sobota, 04 lipiec 2020 11:18

Nowy film nagrodzonego w Cannes Kōjiego Fukady od piątku w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątek do kin trafił nowy film nagrodzonego w Cannes Kōjiego Fukady. Najnowsza produkcja jednego z najciekawszych japońskich reżyserów jest trzymającym w napięciu thrillerem o miłości, zemście i walce o własną godność. To także refleksja nad kondycją współczesnych mediów. 

 

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.   

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko.

Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją dziennikarze wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą zmienić życie bohaterki. Czy uda jej się dowieść prawdy?  

Czytany 361 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 lipiec 2020 11:21

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama