cinema.pl Artykuły

czwartek, 02 lipiec 2020 12:33

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYJAŹNI W ROMANCE TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przyjaźń to silna, emocjonalna więź łącząca ludzi, oparta na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i bezgranicznym zaufaniu. Jej motyw nieustannie pojawia się w teatrze, sztuce czy literaturze. Obok miłości to jedna z ważniejszych i bardziej trwałych relacji łączących dwie osoby. W czwartek, 30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyjaźni. Z tej okazji stacja Romance TV przygotowała trzy filmy przedstawiające różne oblicza przyjaźni. 

 

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2011 roku.  Stacja Romance TV, której oferta programowa skupia się na uczuciach postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień specjalnym repertuarem.

- Przyjaźń nie ma określonego początku ani końca. Przyjaciele bardzo dobrze się znają, choć nie muszą wiedzieć o sobie wszystkiego. Łączy ich więź, akceptacja i zaufanie. Prawdziwy przyjaciel wspiera cię nie tylko w trudnych chwilach, ale też wtedy gdy odnosisz sukces – cieszy się Twoim szczęściem. Z przyjacielem nasze życie od razu staje się łatwiejsze – dla mnie to bezcenna relacja, najważniejsza obok miłości – mówi Daniel Józek QCZAJ, trener, motywator i ambasador Romance TV. 

W czwartek, 30 lipca stacja Romance TV przygotowała specjalny cykl filmowy „Przyjaciele na zawsze”. Już o godz. 16:15 widzowie zobaczą dramat „Katie Fforde: Przyjaciółki”, opowiadający o losach dwóch kobiet, które po tragicznych rozstaniach utraciły wiarę w szczęśliwy związek z mężczyzną, dlatego postanawiają radzić sobie same i wzajemnie się wspierać. To pozycja o sile kobiecej solidarności i przyjaźni.  Tego samego dnia, o godz. 18:05 będzie można obejrzeć niemiecką produkcję pt. „Samo życie” o aktywistce, która dopiero po śmierci ojca dowie się, czym jest prawdziwa przyjaźń i przekona się, że relacje sprzed lat mogą okazać się najważniejsze. Z kolei w czwartkowy wieczór, na antenie Romance TV zobaczymy amerykańską komedię „Friend Request”. Produkcja przedstawia historię ojca, syna i pewnej atrakcyjnej kobiety. Donny pragnie, aby jego ojciec ponownie się zakochał, dlatego wciąga go w pewną intrygę. Chłopak przez internet podaje się za kogoś innego, w ten sposób poznaje Samanthę… Każdy, kto chce śledzić dalszą historię tej trójki, powinien włączyć Romance TV o godz. 21:00. 

 

CIEKAWOSTKI NA TEMAT PRZYJAŹNI

•Badania naukowe wykazały, że posiadanie przyjaciół w pracy sprzyja naszemu rozwojowi. Czyni nas też szczęśliwszymi, wydajniejszymi i oszczędniejszymi. 

•Przyjaźń jest dobra dla zdrowia, redukuje zbędne napięcie i stres, a nawet pozwala żyć dłużej!

•Niemiecki socjolog Gerald Mollenhorst odkrył, że co siedem lat wymieniamy co najmniej połowę znajomych. Prawdziwi przyjaciele, jednak, często pozostają nimi przez całe życie. 

Czytany 444 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 lipiec 2020 12:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama