cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 22 czerwiec 2020 13:32

"POZDROWIENIA Z FRANCJI" OD ROMANCE TV

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Francja kraj wybornego wina i wykwintnych serów, ojczyzna wielkich pisarzy i myślicieli, kolebka demokracji i walki o równość. 14 lipca, w dniu wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej, która obaliła monarchię absolutną we Francji, obchodzone jest najważniejsze narodowe święto Republiki Francuskiej. Aby upamiętnić ten dzień stacja Romance TV przygotowała specjalny cykl filmowy „Pozdrowienia z Francji”. 

 

Z okazji przypadającego na 14 lipca Święta Narodowego Francji kanał Romance TV wyemituje trzy filmowe przeboje, których akcja toczy się w malowniczej francuskiej scenerii. Widzowie wspólnie z bohaterami wybiorą się w niezwykłą filmową podróż do Paryża – miasta miłości, Prowansji – krainy kwitnącej lawendy i historycznego regionu kraju – Alzacji. 

We wtorek, 14 lipca o godz. 16:10 Romance TV pokaże film „Uśmiech kobiety” prezentujący historię młodej paryżanki. Aurélie prowadzi restaurację w stolicy Francji. Kiedy opuszcza ją narzeczony, pogrążona w smutku dziewczyna traci zapał do pracy. Pewnego dnia w małej księgarni natyka się na powieść, której autor już w pierwszych zdaniach opisuje nie tylko jej restaurację, ale i ją samą. Aurélie za wszelką cenę postanawia odnaleźć pisarza. Tego samego dnia o godz. 18:05 widzowie będą mogli zobaczyć komedię romantyczną „Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Prowansji”. Bohaterami tej produkcji są Julia i Lenart, para mająca zamiar pobrać się na statku płynącym do pachnącej lawendą Prowansji. Towarzyszą im świadkowie, którzy uważają, że młodzi narzeczeni nie pasują do siebie i robią wszystko, aby nie dopuścić do ślubu. Ostatnia propozycja w ramach cyklu „Pozdrowienia z Francji” to emitowany o godz. 21:00 film „Lato w Alzacji”. Opowiada on o dziewczynie, która po latach udaje się do rodzinnej wioski położonej w malowniczej Alzacji. Jeanine zamierza odebrać spadek i szybko opuścić miejsce swojego dzieciństwa. Wtedy poznaje Marca, fascynującego i przystojnego outsidera…

 

Uśmiech kobiety

Das Lächeln der Frauen

Niemcy 2014

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 16:10

 

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Prowansji

Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise in die Provence

Niemcy 2013

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 18:05

 

Lato w Alzacji

Ein Sommer im Elsass

Niemcy 2012

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 21:00

Czytany 387 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 czerwiec 2020 13:35

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama