cinema.pl Artykuły

czwartek, 18 czerwiec 2020 11:54

Propozycja na środowe wieczory? Emocjonujące historie w „Wielkim Kinie”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ramach cyklu „Wielkie Kino” będzie można poznać aż 5 emocjonujących historii. Wybuch wulkanu, wrażliwy cyborg czy nietypowa historia z letnich wakacji to tylko niektóre z propozycji, które przygotowała stacja. Seanse światowych produkcji w każdą środę o 21:00!

 

W lipcu na widzów TNT czekają niesamowite historie, które zostaną przedstawione w ramach cyklu „Wielkie Kino”. Spustoszony Londyn z „28 dni później”, wypadek spowodowany przez grupę przyjaciół kończących liceum („Koszmar minionego lata”), czy erupcja wulkanu w samym środku Los Angeles („Wulkan”) ... Każdy środowy wieczór to inna propozycja filmowa zapewniająca mocne emocje oraz świetną rozrywkę!

W produkcji „28 dni później” aktywiści walczący o dobro środowiska naturalnego włamują się do tajnego laboratorium, w którym wykonywane są eksperymenty na zwierzętach. Przed potencjalnym niebezpieczeństwem ostrzega ich naukowiec – ekolodzy jednak nie zważają na przestrogi i uwalniają z klatek stado szympansów. Małpy atakują swoich wybawców. Dokładnie po 28 dniach jeden z bohaterów, Jim (Cillian Murphy), wybudza się ze śpiączki spowodowanej tymi obrażeniami. Gdy wychodzi ze szpitala, okazuje się, że całe miasto pełne jest zakażonych ludzi. Jim zostaje uratowany przez Selenę (Naomie Harris) i Marka (Noah Huntley). Wspólnie postanawiają spróbować ocalić miasto.

Impreza na zakończenie liceum, szalona zabawa, wycieczka nad morze oraz fatalny wypadek. Paczka przyjaciół z „Koszmaru minionego lata”: Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Ray (Freddie Prinze Jr.) i Barry (Ryan Phillippe) wpada w duże kłopoty i gdy potrąca niewinnego człowieka, przekonana, że ofiara nie żyje, tuszuje ślady i wrzuca ciało do oceanu. W międzyczasie okazuje się jednak, że poszkodowany daje znaki życia. Rok po tym wydarzeniu jedna z bohaterek otrzymuje anonimowy list, w którym nadawca pisze, że doskonale wie o tym wydarzeniu. Dziewczyna przekonuje przyjaciół, by spróbowali odszukać autora tajemniczej przesyłki. W tym samym czasie wokół bohaterów zaczynają się dziać dziwne, niewyjaśnione rzeczy.

Pracuje w finansowym gigancie założonym przez swojego ojca na legendarnym Wall Street. Jest zdolny i ambitny, ale ma dość szybkiego tempa i biznesowej presji. Wieczorami Patrick Bateman (Christian Bale), bohater „American Psycho”, rozwija swoje przerażające hobby i dokonuje kolejnych morderstw z zimną krwią. Poszczególne zbrodnie planuje z ogromną dokładnością i precyzyjnie wprowadza swoje plany w życie. Przez długi czas Patrick sądzi, że jest bezkarny. Tymczasem śledztwo w sprawie jednej z jego ofiar zaczyna prowadzić ambitny detektyw Kimball (Willem Dafoe). Czy uda się mu zdemaskować psychopatę?

„Edward Nożycoręki” (Johnny Depp) jest wrażliwym cyborgiem stworzonym przez niedocenianego naukowca (Vincent Price). Wynalazca nadał mu wygląd uroczego młodzieńca. Od prawdziwego człowieka odróżnia go jedynie to, że zamiast rąk został wyposażony w wiele par ostrych nożyczek. Po śmierci swojego konstruktora Edward wiedzie samotne życie w podmiejskiej posiadłości. Pewnego dnia odwiedza go przedstawicielka firmy kosmetycznej, która postanawia wprowadzić go do lokalnej społeczności. Mimo że okazuje się uzdolnionym fryzjerem i ogrodnikiem, wszyscy czują do niego rezerwę i nie są przyjaźni. Film Tima Burtona to także historia o tym, jak trudno być wyjątkowym i nie mieścić się w standardowym pojęciu normalności. Czy ostatecznie Edwardowi uda się znaleźć swoje miejsce i przyjaciół? 

Ostatnia z lipcowych produkcji, „Wulkan”, rozpoczyna się w momencie, gdy stacje pomiarowe w Los Angeles notują zwiększoną aktywność tektoniczną. Mieszkańcy miasta oraz jego zarządcy boją się, że niedługo czeka ich ogromne trzęsienie ziemi. W rzeczywistości na miasto spada zupełnie inny kataklizm... Grad kul ognia oraz opary siarki wydobywające się z ziemi zapowiadają erupcję wulkanu. Burmistrz tworzy sztab kryzysowy, na którego czele staje Mike Roark (Tommy Lee Jones). Teraz to w jego rękach leży los miasta… 

 

Na cykl „Wielkie Kino” TNT zaprasza w każdą środę o 21:00. 

Plan emisji:

01.07 – „28 tygodni później” 

08.07 – „Koszmar minionego lata” 

15.07 – „American Psycho”

22.07 – „Edward Nożycoręki”

29.07 – „Wulkan”

 

Czytany 400 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 czerwiec 2020 12:18

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama