Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

czwartek, 18 czerwiec 2020 11:43

Czy wiecie „Who let the dogs out”?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podsiadło, Elvis Presley, Ariana Grande, The Beatles, U2, historia Cavern Club, Sonata Księżycowa oraz odpowiedź na pytanie „Who let the dogs out” – to wszystko w najnowszej kolekcji CANAL+ telewizja przez internet z okazji Święta Muzyki. Bez umowy, bez zobowiązań, na dowolnym urządzeniu – najlepsza muzyka i jej niezwykłe historie na wyciągnięcie ręki.

 

21 czerwca po raz 39. będziemy obchodzić Święto Muzyki celebrowane w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Powstało ono we Francji z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego i od lat łączy melomanów na całym świecie.

Obecnie, gdy instytucje kultury nie mają możliwości celebrowania święta muzyki w tradycyjny sposób, melomani mogą włączyć się w obchody święta inaczej niż dotychczas. Umożliwia to m.in. CANAL+ telewizja przez internet. W specjalnej Kolekcji Muzycznej na platformie znalazł się szereg interesujących produkcji przedstawiających historie osób i wydarzeń, które odmieniły polski i światowy rynek muzyczny. W wyselekcjonowanej przez CANAL+ kolekcji produkcji każdy miłośnik muzyki znajdzie program odpowiadający jego zainteresowaniom – od muzyki klasycznej, poprzez jazz i historię rocka aż do gwiazd współczesnej muzyki rozrywkowej.

Zagadka „Who Let The Dogs Out" – dokument ukazuje zabawne i pouczające śledztwo dotyczące praw autorskich oraz artystycznych inspiracji, które towarzyszyły powstaniu przeboju „Who Let The Dogs Out". W 1998 r. ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie hitu grupy Baha Men. Jednak żaden z muzyków karaibskiego zespołu nie był autorem piosenki. Autorzy filmu wyjaśniają, kto zaprezentował „Who Let The Dogs Out" jako pierwszy.  

Sonata Księżycowa. Głuchota w trzech częściach – dokument koncentruje się na jedenastoletnim głuchym pianiście i jego starzejących się niesłyszących dziadkach. Chłopiec uczy się grać jedną z najbardziej ukochanych kompozycji Beethovena.        

Cavern Club: Niesłabnący rytm – słynny Cavern Club został założony w 1957 roku w Wielkiej Brytanii przez młodego miłośnika jazzu, Alana Sytnera. Mężczyzna chciał w centrum Liverpoolu otworzyć lokal wzorowany na paryskich klubach jazzowych. W Cavernie odbyło się wiele koncertów znamienitych zespołów, w tym aż 292 występów grupy The Beatles. Klub przetrwał dwa zamknięcia oraz zniszczenie, po którym został odbudowany.        

Elvis Presley – film dokumentalny, którego twórcy pokazują drogę artysty na szczyt. Elvis Aaron Presley urodził się w 1935 roku w miasteczku Tupelo w stanie Missisipi, aby wyrosnąć na ikonę popkultury.

Niech żyje rock – twórcy filmu prezentują muzykę i ekskluzywne wywiady z tytanami rocka, między innymi z członkami zespołów: Metallica, Guns N 'Roses, Slipknot, Korn, Avenged Sevenfold, Rob Zombie. Jest to okazja, by lepiej poznać uwielbiany, choć często źle rozumiany gatunek muzyczny. Gwiazdorzy rocka opowiadają o tym, co sprawiło, że poświęcili życie muzyce, a także o więzach z fanami.          

Woodstock dzień po dniu – zremasterowany dokument będący zapisem festiwalu Woodstock z 18 sierpnia 1969 roku, czyli jednego z ważniejszych wydarzeń, które zmieniły na zawsze historię rock and rolla. Jest to kronika wydarzeń nie tylko muzycznych, lecz także obyczajowych i politycznych.

The Beatles – eksplozja – film dokumentalny o Beatlesach przedstawiający konferencje prasowe zespołu i przeprowadzane z nimi wywiady telewizyjne.  

Ariana Grande Live in London – elegancja, rozmach i piękno. Księżniczka popu występuje razem z kobiecą orkiestrą. Oklaski dla Ariany Grande – złotego głosu pokolenia, jednej z najjaśniejszych młodych gwiazd muzyki pop. Oto nagranie koncertu z 2018 roku, w trakcie którego artystka zaśpiewała zarówno utwory z wydanego właśnie albumu „Sweetener”, jak i największe hity z poprzednich etapów swojej kariery.  

U2 – zapis berlińskiego koncertu U2 podsumowujący trasę koncertową iNNOCENCE + eXPERIENCE z 2018 roku. Ten wyjątkowy, doskonale nakręcony materiał prezentuje najważniejsze momenty występu.

Nowa Tonacja. Dawid Podsiadło – wywiad z Dawidem Podsiadło i Baranovskim przeprowadzony przez Gabi Drzewiecką w programie muzycznym CANAL+ Nowa Tonacja.                

Dzięki temu, że najnowsza usługa CANAL+ łączy świat kanałów na żywo ze światem VOD, użytkownicy mogą cieszyć się  dostępnością wybranych programów o dowolnej porze, w dowolnym miejscu, na dowolnym urządzeniu, w elastycznym trybie subskrypcyjnym bez konieczności wiązania się stałą umową. Pierwszy miesiąc usługa jest dostępna bezpłatnie, wystarczy zalogować się na stronie https://ogladaj.canalplus.pl.

Czytany 431 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 czerwiec 2020 11:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież