Ponowne otwarcie kin pozwala nam wrócić do premier, które nie mogły mieć miejsca wczesną wiosną. Dwa festiwalowe przeboje w reżyserii obiecujących młodych autorek to doskonała okazja, by znów poczuć przyjemność obcowania z wielkim ekranem i pozytywną energię międzykulturowych spotkań za pośrednictwem filmu.
"Smak pho", debiut pochodzącej z Japonii, a wykształconej w Szkole Filmowej w Łodzi Mariko Sagi to intrygujące wejrzenie w rzeczywistość wietnamskiej społeczności Warszawy, ale przede wszystkim - ciepła historia o rodzinnych więziach i miłości okazywanej drobnymi codziennymi gestami. "Maggie", pierwsza fabuła Koreanki Yi Ok-seop, to dopracowana wizualnie, pełna niezwykłego humoru opowieść o młodych dorosłych, mierzących się z własnymi emocjami i absurdalną rzeczywistością dzisiejszego świata.
Zaplanowana pierwotnie na czerwiec premiera "Jinpy", tybetańskiego kina drogi w reżyserii Pemy Tsedena, została przeniesiona na początek 2021 roku.
Serdecznie zapraszamy do kin - listę miejsc, w których znajdziecie filmy dystrybuowane przez Pięć Smaków znajdziecie wkrótce na naszej stronie!
Smak pho, reż. Mariko Bobrik, Polska, Niemcy 2019
reż. Mariko Bobrik, Polska, Niemcy 2019, 84'
premiera kinowa: 3 lipca 2020
Pan Long, specjalista od zupy pho, musi się zmierzyć z wymaganiami nowego właściciela restauracji: opanowanie kolejnych umiejętności kulinarnych to jednak znacznie mniejsze wyzwanie niż samodzielne wychowywanie bystrej dziesięcioletniej córki. Skrząca się subtelnym humorem polsko-wietnamska historia, w której detale mówią więcej niż słowa, to wzruszająca opowieść o bliskości i wyobcowaniu, małych radościach i upartym dążeniu do celu.
Maggie, reż. Yi Ok-seop, Korea Południowa 2019
reż. Yi Ok-seop, Korea Południowa 2018, 88'
premiera kinowa: 31 lipca 2020
Uwodzący kolorami debiut koreańskiej reżyserki to słodko-gorzki portret młodych ludzi budujących pierwsze poważne związki i szukających swojego miejsca w życiu, które obiecuje więcej niż może zaoferować. Skrzący się absurdalnym humorem, wciąga widza w grę zaskakujących wizualnych skojarzeń, dowodząc że kino Korei doskonale potrafi łączyć wrażliwość społeczną z błyskotliwą filmową formą.
Więcej na stronie piecsmakow.pl
Śledź nas na Facebooku i Instagramie, czytaj blog.piecsmakow.pl, słuchaj podcastów Azja kręci.