cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 16:02

Highlighty Romance TV - lipiec

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prawdziwe lato zaczyna się w lipcu i to właśnie w tym miesiącu stacja Romance TV w każdy sobotni wieczór zaprasza na pokazy pięknych romansów, które zabiorą widzów w świat miłosnych uniesień i namiętności do najbardziej urokliwych zakątków świata. 

 

Hotel marzeń: Przylądek Dobrej Nadziei 

Das Traumhotel: Kap der Guten Hoffnung

Niemcy/Austria 2009

Premiera: sobota, 4 lipca o godz. 21:55

Markus Winter, właściciel sieci hotelowej, spotyka swojego szkolnego kolegę, Jonathana Becketta, który wybrał się do RPA, aby po trzydziestu latach pogodzić się ze swoim bratem. Po przyjeździe do należącej do niego winnicy, na Jonathana czeka wiele niespodzianek... Z kolei architektka Natalie Wagner ma nadzorować budowę stadionu piłkarskiego w Kapsztadzie. Okazuje się, że w miejscu, gdzie ma stanąć inwestycja, wcześniej znajdował się obiekt, na którym trenowali juniorzy z biednej dzielnicy miasta. Gdy Natalie zakochuje się w trenerze młodych piłkarzy, zaczyna się prawdziwa burza uczuć. Jakiego wyboru dokona kobieta? Postawi na miłość czy na karierę? 

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „PIĘKNO INACZEJ”

Niedzielne wieczory w lipcu Romance TV poświęci dwóm kobietom o silnych osobowościach, które poznając się w niecodziennych okolicznościach bo po śmierci ich wspólnego partnera, muszą się jakoś porozumieć. A nie będzie to proste, ponieważ ich charaktery są jak ogień i woda.

 

Ella Schön: Inny świat

Ella Schön: Die Inselbegabung

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 5 lipca o godz. 20:00 

Ella Schön, zatrudniona w firmie ubezpieczeniowej we Frankfurcie, cierpi na zespół Aspergera. Kobieta niechętnie okazuje uczucia, niekiedy ciężko jej nad nimi zapanować i mówi ludziom prawdę prosto w oczy. Okazuje się, że paradoksalnie dzięki temu często zyskuje przychylność współpracowników. Po śmierci męża Ella dowiaduje się, że odziedziczyła po nim nie tylko dom nad Bałtykiem, ale i Christinę, kobietę z dwojgiem dzieci, na dodatek w zaawansowanej ciąży. Kobieta nie zamierza wyprowadzić się z nadmorskiej posiadłości. Starania Elli o eksmisję nieproszonych mieszkańców utrudnia fakt, że zaczyna coraz bardziej lubić Christinę i jej dzieci.

 

Ella Schön: Jak to jest z tą miłością

Ella Schön: Das Ding mit der Liebe

Niemcy 2018

Premiera: niedziela, 5 lipca o godz. 21:50

Ella jakoś ułożyła swoje stosunki z Christiną i jej dziećmi. Zaczyna też pracę u adwokata Kollkampa. Jej pierwsza sprawa dotyczy akurat przyjaciółki Christiny, która została zwolniona z pracy, gdy była w ciąży. Wkrótce Ella odkrywa, że Josi ma kłopoty osobiste, w rozwiązaniu których nie pomoże jej żaden sąd świata…

 

PREMIERY FILMOWE Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA POCAŁUNKU W CYKLU „CAŁOWANIE TO SZTUKA! TRZEBA SIĘ JEJ NAUCZYĆ!”

 

Pocałunki – namiętne i pełne uczucia – wyzwalają hormony szczęścia. Przyspieszają bicie serca, nasza skóra staje się piękna i gładka... Jednym słowem – pocałunek potrafi zdziałać cuda. Stacja Romance TV chcąc uczcić Światowy Dzień Pocałunku przygotowała dwie komedie romantyczne.

 

Utta Danella: Pocałunek na przebudzenie

Utta Danella: Wachgeküsst

Niemcy 2011

Premiera: poniedziałek, 6 lipca o godz. 18:05 

Ruth, babcia Marie bardzo martwi się, że jej wnuczka zbyt serio traktuje pracę w hotelu, poświęcając jej cały swój wolny czas, zamiast interesować się mężczyznami. Starsza pani bierze więc sprawy w swoje ręce. Podając się za Marie, nawiązuje przez internet kontakt z atrakcyjnym hotelarzem, Ronaldem Schönauerem. Kiedy mężczyzna chce, by Ruth wysłała mu zdjęcie, przedsiębiorcza babcia angażuje Niklasa, profesjonalnego fotografa. Gdy jedna z modelek nie zjawia się w studio, Niklas namawia Marie, by ją zastąpiła. Dotąd Marie nie dbała o wygląd zewnętrzny – nie potrafiła się dobrze ubrać, ani umalować. Podczas sesji z brzydkiego kaczątka Marie przeistacza się w pięknego łabędzia. Mężczyzna jest zachwycony...

 

Utta Danella: Kto pocałuje doktora?

Utta Danella: Wer küsst den Doc?

Niemcy 2013

Premiera: poniedziałek, 6 lipca o godz. 21:00

Doktor Winter, nieco zdziwaczały stomatolog, jest zaskoczony, gdy córka Emily niespodziewanie oznajmia, że zamierza wyjść za mąż za Roberto, swojego włoskiego przyjaciela. Na weselu ma być obecna również jego była żona, dlatego mężczyzna nie chce pojawić się bez pary. Postanawia znaleźć odpowiednią towarzyszkę. Jego wybór pada na asystentkę, skromną Annę Marię Binz, która skrycie się w nim podkochuje. Nieświadomy tego mężczyzna zaczyna adorować kobietę. Co z tego wyniknie?

 

PREMIERA FILMOWA

Rosamunde Pilcher: Miłość, złodzieje i diamenty 

Rosamunde Pilcher: Liebe, Diebe, Diamanten

Niemcy 2015

Premiera: wtorek, 7 lipca o godz. 21:00

Richard, skazany w przeszłości za kradzież, zamierza pozostać za granicą aż do chwili, gdy przedawni się jego wyrok. Pewnego dnia otrzymuje zaproszenie na ślub swojej córki Rose. Postanawia wrócić do Kornwalii wcześniej z uwagi na rodzinę. Liczy na to, że jego żona Marian i córka wybaczą mu lata nieobecności. Tymczasem okazuje się, że powodem zaproszenia wcale nie była zaplanowana uroczystość rodzinna…

 

TYDZIEŃ 8–14 LIPCA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „LETNIE ROMANSE”

Hotel marzeń: Brazylia

Das Traumhotel: Brasilien

Niemcy/Austria 2012

Premiera: sobota, 11 lipca o godz. 21:55

Markus Winter, właściciel luksusowej sieci hotelowej Siethoff niedawno powierzył swojej córce Leonie opiekę nad hotelami w brazylijskiej Bahii. Kiedy dowiaduje się, że od jakiegoś czasu zdarzają się tam kradzieże, mężczyzna postanawia sprawdzić, kto za nimi stoi i melduje się w hotelu jako normalny gość. Prowadząc prywatne śledztwo zaczyna podejrzewać o kradzieże nowego przyjaciela Leonie, gitarzystę Ricardo…

 

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „PIĘKNO INACZEJ”

Ella Schön: Naga prawda 

Ella Schön: Die nackte Wahrheit

Niemcy 2019

Premiera: niedziela, 12 lipca o godz. 20:00

Podczas uroczystości rodzinnej Ella i pozostali uczestnicy zauważają przechadzającego się po wsi nagiego mężczyznę. Jest nim Holger Packebusch - właściciel lokalnego placu campingowego dla nudystów. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że doznał jakiegoś urazu psychicznego. Następnego dnia mężczyzna pojawia się w kancelarii adwokackiej i przyznaje, że zdiagnozowano u niego demencję. Ella postanawia zająć się tą sprawą.

 

Ella Schön: Szalone rodzeństwo 

Ella Schön: Sturmgeschwister

Niemcy 2019

Premiera: niedziela, 12 lipca o godz. 21:55

Ella spotyka na dworcu dwie nastolatki, które zamierzają uciec z domu. Okazuje się, że dziewczyny czują się niedostatecznie kochane. Postanawia im pomóc i po rozmowie z ich matką zabiera je do skonstruowanym w konarach drzewa domku na terenie posiadłości jej i Christiny. Ella odnajduje stare listy wspólnego partnera jej i Christiny. Po ich lekturze każda z kobiet reaguje odmiennie, co w rezultacie ponownie je od siebie oddala.

 

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „POZDROWIENIA Z FRANCJI”

Z okazji przypadającego na 14 lipca Święta Narodowego Francji Romance TV wyemituje trzy filmowe przeboje, których akcja toczy się w malowniczej francuskiej scenerii. Widzowie wspólnie z bohaterami wybiorą się w niezwykłą filmową podróż do Paryża – miasta miłości, Prowansji – krainy kwitnącej lawendy i historycznego regionu kraju – Alzacji. 

 

Uśmiech kobiety

Das Lächeln der Frauen

Niemcy 2014

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 16:10

Aurélie to młoda właścicielka paryskiej restauracji. Kobieta z dnia na dzień zostaje sama, opuszcza ją ukochany. Pogrążona w smutku Aurélie bez celu wędruje ulicami Paryża i pewnego dnia w małej księgarni natyka się na powieść, której autor już w pierwszych zdaniach opisuje nie tylko jej restaurację, ale i ją samą. Zaintrygowana cała sytuacją, postanawia odszukać tajemniczego mężczyznę, który napisał książkę o niej. 

 

Rejs ku szczęściu - Podróż poślubna do Prowansji

Kreuzfahrt ins Glück - Hochzeitsreise in die Provence

Niemcy 2013

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 18:05

Julia i Lenart zamierzają się pobrać na pokładzie statku MS Deutschland, płynącego do sielskiej Prowansji. Towarzyszą im ich świadkowie, Jannick i Eva. Jannick jest bratem Julii. Rodzeństwo po śmierci rodziców bardzo się do siebie zbliżyło. Natomiast Eva wspólnie z Lenartem prowadzą biuro architektoniczne. Świadkowie uważają, że Julia i Lenart do siebie nie pasują i robią wszystko, by nie dopuścić do ich ślubu. Czy mają rację? Czy uda im się rozdzielić parę? 

 

Lato w Alzacji

Ein Sommer im Elsass

Niemcy 2012

Premiera: wtorek, 14 lipca o godz. 21:00

Jeanine udaje się do alzackiej wioski, w której spędziła dzieciństwo, aby odebrać rodzinny spadek. Jej wuj prowadzi tam stary zakład szewski. Stojący obok dom ma się wkrótce stać własnością Jeanine. Dziewczyna miała spędzić w Alzacji tylko kilka dni. Jednak zmienia decyzję, kiedy poznaje Marca, fascynującego i przystojnego outsidera.  

 

TYDZIEŃ 15–21 LIPCA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „LETNIE ROMANSE”

 

Hotel marzeń: Mjanma

Das Traumhotel: Myanmar

Niemcy 2012

Premiera: sobota, 18 lipca o godz. 21:50

Markus Winter jest w posiadaniu hotelu w Mjanma i pragnie założyć tam szkołę hotelarską. Ma ona zostać umiejętnie wkomponowana w okoliczne zabytkowe pagody. Inwestycją kieruje jego znajomy architekt Frank Simon. Winter stwierdza z przerażeniem, że przyjaciel cierpi na syndrom wypalenia zawodowego. Tymczasem w pałacu królewskim w Paganie trwają przygotowania do wielkiego wesela. Bogaty biznesmen z utęsknieniem czeka na swoją sporo młodszą narzeczoną. Okazuje się, że jego wybranka utknęła na lotnisku. W drodze do hotelu młoda kobieta poznaje innego, żądnego przygód mężczyznę… 

 

PREMIERA FILMOWA

Joanna Trollope: W Bostonie kocha się dwa razy mocniej 

Joanna Trollope: In Boston liebt man doppelt

Niemcy 2009

Premiera: niedziela, 19 lipca o godz. 20:00

Frances, młoda, atrakcyjna i sprawiająca wrażenie nieco nieprzystępnej, kuratorka muzeum, niebawem osiągnie swój upragniony cel: za kilka tygodni odbędzie się wernisaż jej autorskiej wystawy w bostońskim Museum of Fine Arts. Otwarcia wystawy ma dokonać sławny profesor Carter. Jednak na wernisażu zamiast znamienitego profesora pojawia jego syn Adam, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie „typu kowboja” z Las Vegas. Mężczyzna jest zachwycony zdystansowanym sposobem bycia Frances, ale jego usposobienie nie bardzo pasuje ani do sztywnej bostońskiej etykiety, ani też do hołdującej tradycyjnym normom i obyczajom rodziny Frances. A tym bardziej do niej samej! Tego zdania jest w każdym razie Lizzie, zamężna siostra dziewczyny. 

TYDZIEŃ 22–31 LIPCA

PREMIERA FILMOWA Z CYKLU „LETNIE ROMANSE”

Hotel marzeń: Wietnam

Das Traumhotel: Vietnam

Niemcy/Austria 2012

Premiera: sobota, 25 lipca o godz. 21:55

Sieć hotelowa Markusa Wintera nadal się rozwija. Tym razem manager zamierza wybudować obiekt, odpowiadający wszelkim wymogom ochrony środowiska i umiejscowić go na jednej z uroczych wietnamskich rajskich plaż. Na lotnisku przypadkowo poznaje atrakcyjną tłumaczkę Norę. Szybko ulega czarowi tajemniczej kobiety i daje się jej całkowicie omotać. Nie przypuszcza, że Nora współpracuje z konkurencją, a znajomość z nim zawarła jedynie dlatego, by dowiedzieć się, jakie są jego plany dotyczące budowy nowego hotelu.

 

PREMIERY FILMOWE Z CYKLU „PRZYJACIELE NA ZAWSZE”

Kanał Romance TV chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, przypadający na 30 lipca, przygotował specjalny cykl filmowy „Przyjaciele na zawsze” w ramach, którego pokaże trzy filmy przedstawiające różnorodne oblicza przyjaźni – od tej bezwarunkowej, wyrozumiałej, opartej na szczerości i zaufaniu, po tę interesowną i fałszywą. Dzięki zaprezentowanym produkcjom widzowie stacji będą mogli przekonać się, że słuszne jest twierdzenie Demokryta z Abdery: „życie bez przyjaciół jest jak długa podróż bez gospody”. 

 

Katie Fforde: Przyjaciółki

Katie Fforde: Ziemlich beste Freundinnen

Niemcy 2018

Premiera: czwartek, 30 lipca o godz. 16:15

Jest wiele kobiet, które po wielu nieudanych związkach najchętniej wysłałyby wszystkich mężczyzn na księżyc i wyszły za mąż za swoją najlepszą przyjaciółkę. Do takiego wniosku doszły właśnie Paula i Emily. Samotnie wychowująca dziecko właścicielka hotelu Paula Atkinson i jej impulsywna przyjaciółka Emily van Garden znają się już od szkolnych lat i wiedzą, że zawsze mogą na sobie polegać. Emily na kilka dni przed ślubem nakrywa swojego narzeczonego na zdradzie. Natomiast Paula źle się ostatnio czuje, a po wizycie u lekarza dociera do niej, że gdyby się jej coś stało, nie ma nikogo, kto zaopiekowałby się jej dziewięcioletnią córeczką Lucy. Zdesperowane przyjaciółki postanawiają połączyć swoje losy. 

 

Samo życie 

Zwei mitten im Leben

Niemcy 2014

Premiera: czwartek, 30 lipca o godz. 18:05

Anna Wagner od lat jest aktywnie zaangażowana w ochronę środowiska Po śmierci ojca wraca w swoje rodzinne strony, ponieważ musi pozałatwiać wszystkie sprawy związane z pochówkiem i spadkiem. Po przyjeździe do malowniczego i sielskiego miasteczka Hückeskirchen spotyka Beę Westkamp, która w przeszłości była jej najlepszą przyjaciółką. Teraz Bea jest burmistrzem i składa Annie pewną kontrowersyjną propozycję…

 

Friend Request

Friend Request

Stany Zjednoczone 2014

Premiera: czwartek, 30 lipca o godz. 21:00

Samantha jest zafascynowana fotografem spotkanym na wernisażu. Nie mogąc zapomnieć o przystojnym mężczyźnie, nawiązuje z nim kontakt przez jego stronę internetową. Jest zaskoczona pozytywną reakcją Heatha, który zaprasza ją do siebie. Po przybyciu na miejsce odkrywa, że nie rozmawiała z fotografem, a z jego synem Donnym. Heath w ogóle nie ma pojęcia o istnieniu dziewczyny i nie pamięta, żeby ją kiedykolwiek spotkał. Samantha chce natychmiast wrócić do domu, ale to niemożliwe. Przez fatalne warunki pogodowe zawieszono połączenia kolejowe. Heath proponuje jej gościnę, dopóki pogoda się nie poprawi. Żadne z nich nie podejrzewa, że wszystko jest uknutą przez Donny'ego intrygą, który marzy o tym, by jego ojciec się wreszcie zakochał.

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2020 16:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama