cinema.pl Artykuły

środa, 27 maj 2020 11:57

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej już na Netflix!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„THE OTHER LAMB” (pl. Córka boga) Małgorzaty Szumowskiej już na Netflix! Najnowszy film reżyserki „TWARZY” i „BODY/CIAŁO” od dziś dostępny jest online dla polskich widzów.

 

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – jednej z najciekawszych i najczęściej wyróżnianych współczesnych polskich reżyserek, autorki wielokrotnie nagradzanych obrazów „Twarz”, „Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoring” i „33 sceny z życia”. „Córka boga” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach „Kraina jutra”, „Vox Lux”, „Zabicie świętego jelenia” oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”. Partnerują jej: Michiel Huisman, gwiazdor serialowych hitów „Gra o tron” i „Nawiedzony dom na wzgórzu” oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach „Robin Hood” i „Też go kocham”. Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. „Córka boga” to pierwszy anglojęzyczny tytuł w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto.

Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nie uznającej nowoczesnej technologii. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru.

Oficjalny zwiastun:

 

 

 

Film na Netflix:

https://www.netflix.com/pl/title/81045828

 

Premiera na Netflix: 27 maja 2020

Gatunek: thriller psychologiczny

Produkcja: Irlandia, Belgia, USA 2019

Scenariusz: C.S. McMullen („Bloom”, „The Sentence Horror Stories”)

Reżyseria: Małgorzata Szumowska („Twarz”, „Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoring”)

Obsada: Raffey Cassidy („Kraina jutra”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Zabicie świętego jelenia”, „Vox Lux”), Michiel Huisman („Gra o tron”, „Wiek Adaline”, „Nawiedzony dom na wzgórzu”, „World War Z”), Mallory Adams („Eleven Eleven”, „Pattern: Response”), Kelly Campbell (“Wikingowie”, “Z dziennika położnej”), Eve Connolly („Wikingowie”, „Muza”), Denise Gough („Robin Hood”, „W potrzasku. Belfast ‘71”)

Czytany 475 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 maj 2020 12:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama