cinema.pl Artykuły

piątek, 22 maj 2020 12:49

DCF partnerem największego kina samochodowego w Europie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest partnerem programowym największego kina samochodowego w Europie, które rusza już jutro przy Stadionie Wrocław. Filmy będą wyświetlane na ekranie o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Widzowie będą je oglądać z własnych aut, a ścieżkę dźwiękową usłyszą z radioodbiorników ustawionych na specjalną częstotliwość. 

 

Największy ekran kina samochodowego w Europie stoi już przy parkingu wielopoziomowym obok Stadionu Wrocław od strony Al. Śląskiej. Filmy wyświetlane będą w technologii 4K, a ich ścieżka dźwiękowa ma być dostępna po ustawieniu odbiorników radiowych w samochodach na częstotliwość 88,1 FM. Rozpoczęcie seansów zaplanowane jest po zmroku - w piątki i soboty o godzinie 22.00 i 00.30. 

W niedziele o godzinie 22.00. 

- Dolnośląskie Centrum Filmowe odpowiada za dobór filmów i ułożenie programu. Od dawna myśleliśmy o uruchomieniu własnego kina plenerowego, czy samochodowego. W tej sytuacji połączyliśmy siły. Cieszymy się, że zostaliśmy włączeni do tak spektakularnego projektu. Dziękujemy Stadionowi Wrocław za obdarzenie nas zaufaniem, a firmie Visual Sensation gratulujemy sprawnej organizacji. Wszyscy jesteśmy wygłodniali kina i wyjścia na zewnątrz. Tego typu przedsięwzięcia są teraz bardzo pożądane – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Kino samochodowe wystartuje z filmami z autami w roli głównej. Piątkowe pokazy o godzinie 22.00 rozpocznie więc pełen brawurowych wyścigów „Need for Speed” w reżyserii Scotta Waugha z Aaronem Paulem w roli głównej. W trakcie projekcji widzowie zobaczą pełnię możliwości ogromnego ekranu. Drugim filmem wyświetlanym tego dnia będzie „Step Up 4”. amerykański film muzyczny z 2012 roku w reżyserii Scotta Speera.

 

Repertuar na pierwszy weekend pokazów: 

22.05.2020 (piątek)

22:00 – Need for Speed 130’

00:30 – Step Up 4 99’

23.05.2020 (sobota)

22:00 – Nowszy Model 97’

00:30 -  John Wick 131’

24.05.2020 (niedziela)

22:00 – Iluzja 2 130’”

 

Partnerem programowym Kina Samochodowego Stadion jest Dolnośląskie Centrum Filmowe. Instytucja kultura zajmująca się upowszechnianiem sztuki filmowej, prowadzeniem sieci kin, edukacją i wsparciem produkcji filmowej. DCF jest koproducentem takich tytułów jak „Twój Vincent”, „Wołyń”, „Pokot”.  Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiada polska firma Visual Sensation, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w organizowaniu pokazów multimedialnych. W dorobku ma m.in. przyznaną w 2014 roku w Las Vegas nagrodę za najlepsze na świecie show w kategorii festiwali muzycznych. Dwa lata później, podczas branżowej konferencji w Baltimore otrzymała II nagrodę w kategorii pokazów laserowych. 

Kino samochodowe zorganizowane będzie zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej.

Informacje praktyczne:

Bilety na kino samochodowe przy stadionie można kupić wyłącznie online na stronie abilet.pl. Widzowie płacą za wjazd samochodu, niezależnie od liczby siedzących w nim osób. Bilet Premium uprawnia do zajęcia miejsca na parkingu w rzędzie najbliżej ekranu. Podczas seansu będzie można kupić przekąski typu popcorn czy nachos oraz napojów. Płatność wyłącznie kartą. 

Wjazd do kina będzie możliwy wyłącznie bramą B Stadionu Wrocław, od strony Al. Śląskiej, gdzie sprawdzane będą bilety. Następnie widzowie zostaną pokierowani przez obsługę na wyznaczone miejsca. Bramy otwarte będą na godzinę przed pierwszym seansem.

 

Cena biletu - jeden seans:

40,00 zł - samochód osobowy 

100,00 zł – bilet miejsce Premium, samochód osobowy (w cenie zawarte dodatkowo - 1 x popcorn, 1 x nachos, 2 x napój) 

Czytany 361 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama