cinema.pl Artykuły

piątek, 22 maj 2020 11:42

„KULT. FILM” DEBIUTUJE W SIECI!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Dzisiaj w sieci debiutuje dokument o legendarnej grupie Kult – okazja do zobaczenia członków zespołu i jej lidera Kazika Staszewskiego oczami bliskich. Ten i inne tytuły NEXT FILM oglądać można na platformie Sieci Kin Studyjnych – mojeekino.pl. To również dzień startu akcji „Nadzieja” z udziałem wybitnych polskich pisarzy, reporterów i poetów. 

 

 

DOKUMENT „KULT.FILM” DEBIUTUJE W SIECI 

Buntownicy z wyboru. Zespół, o którym mówi cała Polska. Dokument o legendarnej grupie Kult właśnie ukazał się online. Film zawiera wyjątkowe materiały z życia grupy oraz samego Kazika Staszewskiego.  

„Kult. Film” w reżyserii Olgi Bieniek to emocjonująca opowieść o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami. Zdjęcia do filmu realizowane były w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu. 

Film oglądać można za pośrednictwem VOD Canal+ oraz wirtualnego kina – MOJEeKINO.pl, największej w Polsce platformy zrzeszającej kilkadziesiąt kin arthousowych. Na platformę można wejść z poziomu strony http://mojeekino.pl/, ale także przez stronę ulubionego kina. Każde kino przygotowuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. 

W najbliższych dniach „Kult. Film” będzie dostępny również na platformach VOD Onetu, Cyfrowego Polsatu i Vectry.

W repertuarze MOJEeKINO.pl nie zabraknie również innych produkcji NEXT FILM, na widzów czekają:

•„Plan B” (reż. Kinga Dębska)

•„53 wojny” (reż. Ewa Bukowska)

•„Ikar. Legenda Mietka Kosza” (reż. Maciej Pieprzyca)

•„Słodki koniec dnia” (reż. Jacek Borcuch)

 

AKCJA CHARYTATYWNA „NADZIEJA” 

„Nadzieja" to akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów, w ramach której zostanie wydana książka, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów. „Nadzieję” napisali m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk, Magdalena Grzebałkowska. Partnerami akcji są Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agory oraz Empik. W związku z tym wydarzeniem charakterystyczną czerwień w logo NEXT FILM zastąpi kolor nadziei, czyli zieleń.  

Książkę-cegiełkę można kupić na:

kulturalnysklep.pl/nadzieja

empik.com/nadzieja

publio.pl/nadzieja

 

Więcej informacji o akcji znaleźć można tutaj: 

https://www.facebook.com/nadziejaakcjacharytatywna oraz na wydawnictwoagora.pl/nadzieja

Czytany 432 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 maj 2020 11:58

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama