cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 maj 2020 13:33

#ZOSTAŃWDOMU! FESTIWAL, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W piątek Marian Kociniak w roli niezapomnianego szeregowca Franka Dolasa w pierwszej części kultowej polskiej komedii „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Następnie nagrodzony Oskarem melodramat wojenny mistrza kina epickiego Michaela Baya - „Pearl Harbor” z udziałem Bena Afflecka i Josha Hartnetta. W sobotę razem z cesarzową muzyki disco polo Shazzą wybierzemy się na wyjątkowe wydarzenie plenerowe - Disco Hit Festiwal Kobylnica.

 

Na Instagramie i Facebooku Polsatu Maciej Dowbor porozmawia ze swoim gościem na live czacie #wszystkobędziedobrze. Pod koniec maja bawimy się co roku podczas Polsat SuperHit Festiwal. Tym razem będzie inaczej, ale mamy dla widzów Polsatu niespodziankę! W sobotę przypomnimy gigantów polskiej sceny muzycznej, którzy wystąpili na naszych festiwalach. Z legendarnej Opery Leśnej w Sopocie usłyszymy: Zbigniewa Wodeckiego, Munika Staszczyka, Agnieszkę Chylińską oraz Beatę Kozidrak i zespół Bajm. Z kolei w odcinku specjalnym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią królowie dyskotek, wśród nich między innymi: Beyonce, Michael Jackson, Ariana Grande czy Nicki Minaj. A w niedzielny wieczór wrócimy do Sopotu na specjalny „Sopocki Hit Kabaretowy”, który da nowe życie kultowym skeczom najlepszych kabaretów. Poznajcie szczegóły weekendu z Polsatem 22 – 24 maja. Zapraszamy!

 

Piątek; 22.05.2020

Jak rozpętałem II wojnę światową cz. 1 - Ucieczka

Jedna z najlepszych, polskich komedii opisująca przygody szeregowca Franka Dolasa (znakomita rola Mariana Kociniaka), który chce koniecznie zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale plącze się w coraz bardziej niesamowite tarapaty. 

Prezentowana w wersji barwnej jedna z najsłynniejszych polskich komedii, będąca adaptacją popularnej powieści Kazimierza Sławińskiego – „Przygody kanoniera Dolasa”. Trzyczęściowa heroikomiczna opowieść o szeregowym Franku Dolasie, którego przypadkowy wystrzał nad ranem 1 września 1939 roku „faktycznie” rozpętał wojnę polsko-niemiecką. Brawurowa kreacja Mariana Kociniaka, po trosze żołnierza-samochwały, wychodzącego cało z niezliczonych opresji na frontach całej Europy i Afryki Północnej. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939 roku kanonier Dolas (Marian Kociniak) przybywa na granicę niemiecką w składzie plutonu, mającego wzmocnić obronę stacji kolejowej. Zasypia, a jego karabin przypadkowo wypala. Franek jest przekonany, że rozpętał II wojnę światową. Dostaje się do niewoli niemieckiej. W stalagu chce zorganizować ucieczkę, ale jego przesadny entuzjazm zraża obozowych konspiratorów. Franek nie rezygnuje jednak ze swego zamiaru. Zwłaszcza że jego pierwsza, nieudana próba uwolnienia się, za którą Dolas dostaje trzy tygodnie karceru, zmienia stosunek kolegów do pechowego uciekiniera. Zostaje przeniesiony do innego obozu. Podczas transportu udaje mu się uciec wraz z kolegą, Józkiem (Wirgiliusz Gryń) i pociągiem z bydłem razem docierają do Tyrolu. Tam Franek, mimochodem wypuszczając ogromnego byka, powoduje całkowite zamieszanie. Austriacki oficer gestapo (Emil Karewicz) doprowadzony do furii już samą czynnością zapisywania jego nazwiska, wydaje na niego wyrok, ale Frankowi raz jeszcze udaje się zbiec – wyskakuje z pociągu. W Jugosławii, szukając okazji do walki z faszystami, najpierw się totalnie upija, a potem spędza miło czas w portowej tawernie podziwiając urodę miejscowej piosenkarki (Elżbieta Starostecka). Dochodzi do potężnej awantury, ale Franek Dolas raz jeszcze ma wiele szczęścia. Kapitan Dimo (Zdzisław Kuźniar) ratuje go od służby na niemieckim statku i zabiera na swoją łajbę. Franek zostaje tam palaczem. Nie trwa to jednak długo, bo wkrótce jego kuter zostaje storpedowany przez włoską łódź podwodną...

W 2000 roku Studio Filmowe „Oko” wraz z Telewizją POLSAT postanowiło pokolorować ten film (a następnie także komedię Sylwestra Chęcińskiego - „Sami swoi”). Należy dodać, że reżyser Tadeusz Chmielewski był wielkim entuzjastą tego przedsięwzięcia. Głównymi osobami odpowiedzialnymi za cały ten proces byli: operator Jerzy Stawicki i kierownik produkcji Zbigniew Stanek. Technicznej realizacji przedsięwzięcia podjęła się firma „Dynacs Digital” z Hollywood, która opracowywała wcześniej między innymi kolorową wersję filmu „Fanfan Tulipan”.

„Jak rozpętałem II wojnę światową cz. 1 - Ucieczka” w piątek 22 maja o godzinie 20:00 w Polsacie!

 

Pearl Harbor

Miłość, wojna, śmierć, bohaterstwo, widowiskowe naloty i walki powietrzne. Opowieść o ludziach, którym nie dane było przeżyć beztroską, niewinną młodość. 

Wojenny melodramat. Początek 1941 roku. W Europie od dwóch lat szaleje wojna, Stany Zjednoczone unikają jednak przystąpienia do konfliktu. Rafe McCawley (laureat dwóch Oscarów, Ben Affleck) i Danny Walker (Josh Hartnett) szkolą się w pilotażu wojskowym. Są najbliższymi przyjaciółmi od dzieciństwa. Rafe zakochuje się, ze wzajemnością, w ślicznej pielęgniarce o imieniu Evelyn (Kate Beckinsale). Pewnego dnia major Doolittle (Alec Baldwin) informuje Rafe'a, że Brytyjczycy przyjęli jego zgłoszenie do Eskadry Orłów. Młody lotnik decyduje się opuścić ukochaną i kompana, by wziąć udział w powietrznej Bitwie o Anglię. Danny i Evelyn zostają przeniesieni do amerykańskiej bazy wojskowej Pearl Harbor na Hawajach. Tam dociera do nich wiadomość o śmierci Rafe'a. Oboje są wstrząśnięci, ale po kilku miesiącach żałoby rodzi się między nimi miłość i wiążą się ze sobą. Na początku grudnia w Pearl Harbor zjawia się Rafe, który po zestrzeleniu nad kanałem La Manche został uratowany przez rybaków i walczył w okupowanej Francji. Jest boleśnie dotknięty faktem, że Danny związał się z miłością jego życia. 7 grudnia 1941 roku ma miejsce wydarzenie, które zmienia bieg historii - Japończycy dokonują ataku na amerykańską Flotę Pacyfiku w Pearl Harbor.

Reżyser tego filmu, Michael Bay to mistrz kina epickiego, twórca takich kinowych hitów, jak: „Armageddon” i cyklu „Transformers”.

„Pearl Harbor” w piątek 22 maja o godzinie 21:50 w Polsacie!

 

Sobota; 23.05.2020

Disco Polo – 25 lat później, odc. 11

Shazza, Paweł Jasionowski z Masters, Andre w roli Elvisa Presleya oraz Mirosław Krysztop z zespołu Imperium w jedenastym odcinku „Disco Polo – 25 lat później”. 

Tym razem Marcin Miller zaprosił prekursora muzyki disco polo - Mirosława Krysztopę z zespołu Imperium, znanego z takich przebojów jak „Wirują światła” i „Żółte tulipany”. Imperium to jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki rozrywkowej lat 90-tych w Polsce. Marcin zapyta Mirka, jakie okoliczności zadecydowały o wznowieniu pracy zespołu i czy jest jakaś piosenka, która ma dla niego szczególne znaczenie. Z Andre spotkamy się na planie jego najnowszej produkcji „Sam na sam”. Na salony wybierzemy się tym razem z Shazzą. Będzie to wyjątkowe wydarzenie plenerowe, w którym biorą udział najpopularniejsi i najbardziej lubiani artyści disco polo. Odwiedzimy Disco Hit Festiwal Kobylnica i omówimy jej powrót po latach na wielką scenę. Przedstawicielem młodego pokolenia gwiazd disco w tym odcinku będzie Paweł Jasionowski - lider formacji Masters, która zasłynęła piosenką „Żono moja”. Edyta Folwarska (Polo TV) oraz Marcin Kotyński (Disco Polo Music) zapytają Pawła, czy od zawsze wiedział, że swoją  ścieżkę zawodową chce złączyć z muzyką i jaki jest jego rekord szybkości skomponowania piosenki.

"Disco Polo - 25 lat później” w sobotę 23 maja o 11:30 w Polsacie!

 

Polsat Festiwal

Giganci w Sopocie

FESTIWAL, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

PROSTO Z OPERY LEŚNEJ KONCERTY Z NAJWIĘKSZYMI GWIAZDAMI POLSKIEJ MUZYKI!   

Sopot bez polsatowskiego festiwalu 2020? Nic podobnego! Po raz kolejny, specjalnie dla widzów Polsatu, 23 maja zabierzemy Państwa w muzyczną podróż do Opery Leśnej, by przypomnieć sobie artystów i przeboje, które wszyscy znamy i kochamy! Nie może Was zabraknąć przed telewizorami! 

Jego znakiem rozpoznawczym był szczery uśmiech, bujna czupryna i trąbka. Wspólnie uczcimy trzecią rocznicę śmierci Zbigniewa Wodeckiego, wspominając Jego cudowny głos, który tyle razy rozbrzmiewał na sopockiej scenie.  Usłyszymy „Rzuć to wszystko, co złe”, „Chałupy welcome to”, „Z Tobą chcę oglądać świat” (w duecie z Natalią Szroeder), „Zacznij od Bacha” i kultową już dla wielu pokoleń „Pszczółkę Maję”.

Przypomnimy także niezwykle charyzmatyczne wokalistki, które zawsze porywały do wspólnej zabawy całą publiczność - Beatę Kozidrak z zespołem Bajm w utworach „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni” i „Józek nie daruję Ci tej nocy” oraz Agnieszkę Chylińską w takich przebojach jak „Kiedy powiem sobie dość” zespołu O.N.A., „Drzwi” (O.N.A.), „Nie mogę Cię zapomnieć” i „Królowa łez” z zeszłorocznego, urodzinowego koncertu wokalistki.

Nie zapominamy też o wielbicielach punk-rocka! Przypomnimy Państwu niezapomniane występy grupy T.Love i ich piosenki, które śpiewają już kolejne pokolenia. Będzie więc i  „IV Liceum Ogólnokształcące”, „To wychowanie” (z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej), „Chłopaki nie płaczą” i „Warszawa”. 

Koncerty, wprost z pustej Opery Leśnej poprowadzi Krzysztof Ibisz. To będzie muzyczny wieczór pełen wzruszeń i pozytywnych emocji.

„Polsat Festiwal. Giganci w Sopocie” w sobotę 23 maja o godzinie 20:00 Polsacie!

 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, odcinek specjalny

Niezapomniane emocje, najlepsze metamorfozy oraz popisy wokalne i aktorskie na najwyższym poziomie. Już w sobotę 23 maja w Polsacie nowy odcinek specjalny najchętniej oglądanego w Polsce show prezentującego metamorfozy gwiazd „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a w nim królowie dyskotek! Do tańca porwą Was między innymi: Long & Junior, Juri Shatunov, Chubby Checker i PSY! 

13. edycja show wróci na antenę Polsatu jesienią. Nie oznacza to jednak, że widzowie muszą pożegnać się ze swoim ulubionym programem na aż tak długo. Już w sobotę 23 maja widzowie zobaczą artystów, którzy przeobrażą się w gwiazdy królujące na dyskotekach. Wśród nich zobaczymy między innymi: prowadzących program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Macieja Dowbora i Piotra Gąsowskiego wcielających się w Long & Junior, Pawła Jasionowskiego w Chubby’ego Checkera, Stefano Terrazino w Juria Shatunova, Julię Pietruchę w koreańskiego gwiazdora z zespołu PSYoraz doskonałe transformacje innych uczestników programu.

 

Wspaniałe metamorfozy zaprezentują i wielkich emocji dostarczą między innymi: 

1. Stefano Terrazino jako Juri Shatunov w utworze „Bielyje rozy” 

2. Kaja Paschalska jako Beyonce w utworze „Single Ladies”

3. Sławomir jako Kaoma w utworze „Lambada”

4. Agnieszka Włodarczyk jako Marcin Miller z Boys w utworze „Jesteś szalona” 

5. Olga Szomańska jako Bruno Mars jako „Uptown Funk”

6. Marek Kaliszuk jako Nicki Minaj w utworze „Pound The Alarm”

7. Joanna Jabłczyńska jako Michael Jackson w utworze „Smooth Criminal” 

8. Paweł Tucholski jako Radosław Liszewski z Weekend w utworze „Ona tańczy dla mnie”

9. Kasia Popowska jako Ariana Grande w utworze „Side to side”

10. Paweł Jasionowski jako Chubby Checker 

11 Julia Pietrucha jako PSY w utworze „Gangnam Style”

12 Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski jako Long & Junior w utworze „Tańcz, tańcz, tańcz”

Odcinek specjalny „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w sobotę 23 maja o godzinie 22:00 w Polsacie!

 

 

Niedziela; 24.05.2020

Polsat Festiwal

Sopocki Hit Kabaretowy 

FESTIWAL, JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO!

PROSTO Z OPERY LEŚNEJ WYSTĘPY ARTYSTÓW POLSKIEJ SCENY KABARETOWEJ!

24 maja zabierzemy Państwa do Opery Leśnej na specjalną edycję „Sopockiego Kitu Kabaretowego”! Razem z ulubieńcami kabaretowymi, będziemy śmiać się z najlepszych skeczów, gagów i żartów. Nie może Was zabraknąć przed telewizorami!  

24 maja Operę Leśną opanują artyści komediowi. W ich najlepszych skeczach zobaczymy ulubieńców sceny kabaretowej, miedzy innymi Kabaret Neonówka , Kabaret Moralnego Niepokoju, Limo, formację Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów ,Kabaret Ani Mru Mru i Paranienormalni. Tym razem w roli gospodarza wystąpi niezastąpiony Piotr Bałtroczyk, który ze swojego domu na Warmii połączy się z niektórymi z artystów, by porozmawiać o tym, jak radzą sobie z obecną sytuacją i czego im brakuje. Przygotujcie się na wieczór pełen żartów i doskonałej zabawy oraz na mnóstwo śmiechu!

 

Link do zdjęć fot. materiały prasowe Polsat: we.tl/t-wJDye08rav 

Polsat Festiwal. Sopocki Hit Kabaretowy w niedzielę 24 maja o godzinie 20:00 w Polsacie!

 

Niezniszczalny

Znakomity thriller w reżyserii M. Night Shyamalana („Osada”, „Szósty zmysł”, „Znaki”) z Brucem Willisem i Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych! David jest silny, odporny na wszelkie ciosy, niezniszczalny. Jego misją jest ratowanie ludzi!

W dniu, który zaczyna się jak każdy inny, David Dunn (Bruce Willis) jako jedyny ocaleje z katastrofy pociągu. Ten były gracz futbolu amerykańskiego mieszka w Filadelfii i pracuje na jednym z tutejszych stadionów jako ochroniarz. Jego małżeństwo przeżywa kryzys, David rozważa nawet odejście od żony Audrey (Robin Wright) i syna Josepha (Spencer Treat Clark). Pewnego dnia pociąg, którym wraca z Nowego Jorku, gdzie miał nadzieję dostać lepszą pracę, wypada z szyn. W katastrofie giną wszyscy pasażerowie z wyjątkiem Davida, który nie odnosi nawet drobnych obrażeń. Nie pierwszy zresztą raz ma tyle szczęścia: wcześniej wyszedł cało z groźnego wypadku samochodowego, nigdy też w życiu nie chorował. Wkrótce kontaktuje się z nim niejaki Elijah Price (Samuel L. Jackson), przekonany, że oto znalazł osobę, której szukał od lat. Afroamerykanin Price przyszedł na świat w 1961 roku z kończynami połamanymi w trakcie porodu. Okazuje się, że ma wyjątkowo kruche kości, które skazują go na ciągłe urazy, pobyty w szpitalu, docinki kolegów i życie w izolacji. Udręczonego własną delikatnością chłopaka zafascynowały silne, niepokonane postaci z komiksów. Dziecięcą fascynację przenosi w dorosłe życie, prowadząc sklep z ekskluzywnymi seriami komiksów dla kolekcjonerów. Ten dziwny człowiek twierdzi, że równowaga świata wymaga, aby istniał ktoś będący jego przeciwieństwem - silny, odporny na wszelkie ciosy, niezniszczalny. Elijak uświadamia Davidowi, że jego misją jest ratowanie ludzi. Dunn początkowo podchodzi do tego sceptycznie, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że Price może mieć rację. To kwestia wiary!

„Niezniszczalny” w niedzielę 24 maja o godzinie 23:00 Polsacie!

 

Live chaty na Instagramie i Facebooku Polsatu - #wszystkobędziedobrze

Od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 Polsat prowadzi na swoich kanałach społecznościowych – live chaty pod tytułem #wszystkobędziedobrze

Od poniedziałku do soboty o godz.18:00 zapraszamy na rozmowy z naszymi gośćmi: aktorami, wokalistami, dziennikarzami, artystami. Codziennie inne tematy i codziennie inny prowadzący: Paulina Sykut-Jeżyna (poniedziałek), Karolina Gilon (wtorek), Krzysztof Ibisz (środa), Damian Kordas (czwartek) oraz Milena Suszyńska (piątek), Macie Dowbor (sobota). Rozmowy z gośćmi będą dotyczyć życia w czasie koronawirusa, ich pasji, podróży, gotowania, telewizji, muzyki, aktorstwa. W trakcie live chatów będzie możliwa interakcja z naszymi fanami i zadawanie pytań do artystów.

Czytany 342 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 maj 2020 13:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama