cinema.pl Artykuły

czwartek, 21 maj 2020 12:26

Jacek Bromski: Konkurs na dyrektora WFDiF

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Jacek Bromski apeluje do ministra kultury Piotra Glińskiego o rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

 

Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich fot. Borys Skrzyński/SFPWarszawa, 20 maja 2020 r.

 

Prof. dr hab. Piotr Gliński

Pierwszy Wiceprezes Rady Ministrów

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Szanowny Panie Premierze,

w imieniu środowiska filmowego, a w szczególności w imieniu wszystkich sekcji i kół Stowarzyszenia Filmowców Polskich, zwracam się do Pana z prośbą o rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora państwowej instytucji kultury Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

Włodzimierz Niderhaus, człowiek instytucja, w ciągu 30 lat kierowania Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, sprawił że „Chełmska” stała się najważniejszym adresem polskiego przemysłu audiowizualnego, oferującym przedsięwzięcia z zakresu edukacji filmowej, produkcję filmową oraz usługi filmowe.

Przez szacunek dla Jego dorobku chcielibyśmy aby osoba, która zasiądzie w fotelu dyrektora WFDiF została wybrana z poszanowaniem opinii środowiska filmowego. Konkurs, w jury którego znaleźliby się przede wszystkim przedstawiciele filmowców, gwarantuje wybór najlepszego kandydata, który zatroszczy się o rozwój Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - kluczowej instytucji polskiej kinematografii.

 

Z poważaniem

Jacek Bromski

Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Czytany 441 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama