cinema.pl Artykuły

piątek, 15 maj 2020 15:27

Podsumowanie akcji #trzymambilet

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mikołaj Roznerski, Anita Sokołowska, Antoni Pawlicki, Katarzyna Żak, Łukasz Płoszajski, Ewa Kasprzyk czy Daniel Olbrychski dziękują swoim fanom za włączenie się do akcji #trzymambilet. Jej twórcą jest jeden z największych organizatorów wydarzeń kulturalnych w Polsce – Adria Art.  

 

Ograniczenia związane z pandemią wyjątkowo mocno wpłynęły na życie kulturalne. Zamknięte teatry, kina, filharmonie czy domy kultury zmusiły nas do zostania w domu. Wiosenne repertuary pozmieniały daty na terminy jesienne. Ogólnopolski organizator Adria Art przeniósł prawie 300 wydarzeń na koniec 2020 roku. 

– To ogrom pracy. Przekładanie tak dużej liczby wydarzeń to jak układanie skomplikowanych puzzli. By spektakl, koncert czy kabaret odbył się w nowym terminie, musimy mieć zgodę artystów i sali. Na koniec informujemy o terminie naszych widzów – tłumaczy szef Adria Art. Krzysztof Barczewski. – Baliśmy się reakcji klientów. Baliśmy się, że nowe daty nie będą im odpowiadać, ale dzięki akcji #trzymambilet dowiedzieliśmy się, jak wielu z nich czekało na swoje wymarzone wydarzenie – dodaje. 

Dziękuję, że trzymasz bilet 

W akcję #trzymambilet zaangażował się szereg aktorów, wokalistów i kabareciarzy, którzy na co dzień współpracują z Adria Art. Wśród nich pojawili się m.in. Mikołaj Roznerski, Antoni Pawlicki, Łukasz Płoszajski, Piotr Skarga, Damian Kulec, Ewa Kasprzyk, Marcin Januszkiewicz, Robert Górski, Daniel Olbrychski, Jowita Budnik czy Rafał Cieszyński. Wszyscy nagrali filmiki, na których dziękują widzom za to, że zdecydowali się na nowy termin. 

– Drodzy widzowie, bardzo serdecznie chciałem wam podziękować za to, że nie oddajecie biletów, ale przekładacie swoje wizyty w teatrach. Niedługo do was wrócimy – mówi aktor Mikołaj Roznerski. 

– Chciałam właściwie powiedzieć tylko jedno: dziękuję. Dziękuję bardzo, że trzymają Państwo bilety, że już niebawem spotkamy się ponownie, że będziemy mogli dla Państwa grać – dodaje aktorka Jowita Budnik. 

Od 18 maja rząd zniesie kolejne restrykcje, zostaną otwarte m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, kawiarnie i restauracje. Będzie również możliwe m.in. działalność kin plenerowych (w tym samochodowych) czy wznowienie prac na planach filmowych. Kiedy powrócą koncerty, teatry i spektakle? Z niecierpliwością czekamy.  

Kolejnym etapem odmrażania kultury przez Adria Art będzie akcja #Czekamynakulture, szczegóły już wkrótce. 

Czytany 434 razy Ostatnio zmieniany piątek, 15 maj 2020 15:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama