cinema.pl Artykuły

sobota, 09 maj 2020 13:45

Dramatyczny od kulis, spektakle, czytania - zapraszamy w majowe wydarzenia online!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Zapraszamy serdecznie na majowe wydarzenia onlineTeatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Z nami premiera pierwszego odcinka cyklu "Dramatyczny od kulis" - tym razem zapraszamy do nas wejściem służbowym. Jak zmienić żarówkę w wielkim żyrandolu znajdującym się nad Sceną im. G. Holoubka? Gdzie aktor spędza ostatnią godzinę przed spektaklem?

 

Nasz nowy cykl "Dramatyczny od kulis" odsłoni wiele teatralnych zakamarków! Będzie można przekonać się jakie elementy za kulisami sprawiają, że na scenie dzieje się magia, choć ich nazwy jak "mosty" i "sztankiety" brzmią dość surowo, a także przekonać się, że słowo "artysta" nie przynależy wyłącznie do aktorów, dramaturgów, reżyserów i scenografów, ale również między innymi do osób, które w piwnicznych pracowniach potrafią wyczarować najwspanialsze elementy dekoracji. Krótko mówiąc będzie można zbliżyć się do tego, co tworzy ducha teatru, a nawet poznać mity (bądź fakty!) o duchach twórców krążących po teatralnych korytarzach. Wystarczy dodać, że przez wszystkie tajniki poprowadzi widzów głos Adama Ferencego, a mamy nadzieję, że z  niecierpliwością będą czekać na kolejne emisje odcinków. Startujemy w każdy piątek o godzinie 21.00. Linki do filmów będziemy podawać na bieżąco na naszym Facebooku oraz stronie internetowej.

W soboty nadal działamy z naszą e-sceną. 9 maja zaprezentujemy na niej "Niebezpieczną metodę" Christophera Hamptona. Spektakl, który pożegnaliśmy na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego będzie można obejrzeć raz jeszcze! Rafał Królikowski jako Carl Gustav Jung, Mariusz Wojciechowski - Zygmund Freud, a między nimi Sabina Spielrein - Martyna Kowalik. Link do nagrania https://youtu.be/nGGR4pDj75Q będzie aktywny od godziny 19.00 do północy.

Jeszcze w tym miesiącu będzie można obejrzeć "Trzy siostry" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej, "Rzecz o banalności miłości" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego oraz "Coming Out" w reż. Aleksandry Popławskiej.

W majowe niedziele czytamy najpiękniejsze bajki i baśnie Hansa Christiana Andersena. Zapraszamy od godz. 19.00 na nasz kanał YouTube:

10.05 „Syrena” , tłum. Cecylia Niewiadomska – czyta Marta Król

17.05 „Cień”, tłum. Cecylia Niewiadomska – czyta Maciej Wyczański

24.05 „Pod starą wierzbą”, tłum. Cecylia Niewiadomska – czyta Lidia Pronobis

31.05 „Nowe szaty cesarza”, tłum. Franciszek Mirandola - czyta Sebastian Skoczeń

 

W poniedziałki o godz. 19.00 tradycyjnie otwarte czytania dramatów - Kurso[or] na dramat:

11.05 "Dziwne czasy, dziwna miłość, dziwne żywoty" Viliam Klimáček, tłum. Andrzej S. Jagodziński, reż. Magdalena Miklasz

18.05 "Lęki poranne" Stanisław Grochowiak, reż. Ewa Małecki

25.05 "Dziki Zachód" Anna Wakulik, reż. Anna Wieczur-Bluszcz

Nagrania są dostępne przez 12 godzin.

We wtorki Mój Dramatyczny, czyli najciekawsze informacje i zdjęcia z historii Teatru Dramatycznego, a w środy #połączeni: wywiady na żywo z aktorkami i aktorami Dramatycznego. W najbliższą środę 13 maja zapraszamy na rozmowę z Otarem Saralidze, a w kolejne z Łukaszem Wójcikiem i Marcinem Stępniakiem. W czwartki wraz z Laboratorium Dramatu kontynuujemy cykl Wykłady z Dramatycznym.

Wszystkie linki do wydarzeń będą zamieszczane:

na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa/

w repertuarze na stronie internetowej: https://www.teatrdramatyczny.pl/repertuar

a wywiady na Instagramie: https://www.instagram.com/teatr_dramatyczny/

Czytany 410 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 maj 2020 13:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama