cinema.pl Artykuły

piątek, 08 maj 2020 14:30

POZNAJ JEJ HISTORIĘ, ZANIM TO TY POWIESZ #MeToo

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Asystentka” to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie! Film już od 7 maja na VOD: ipla, vod.pl, Orange, VECTRA, NC+GO, UPC Polska, Play Now, CHILI

 

Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu „Ozark” – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej.

Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga dozatracenia.

Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu #MeToo ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić nie tylko marzeń.

NIEZWYKŁA HISTORIA

W roku 2017 opinią publiczną wstrząsnęła seria zarzutów o napaść seksualną, która odsłoniła brutalną prawdę o przemyśle rozrywkowym i sprawiła, że potężni i bezkarni do tej pory drapieżcy zostali zmuszeni do szukania schronienia.

Kiedy kolejne odważne kobiety zaczęły opowiadać swoje historie, Kitty Green zrozumiała, że ma przed sobą temat swojego pierwszego filmu fabularnego. Nie chciała jednak opowiadać o przestępstwach jednej osoby. Jej celem było przedstawić zakorzeniony system, który na takie czyny pozwala.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, „Asystentka” opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości.

Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?”.

Fabuła „Asystentki” została osadzona w świecie produkcji filmowej i telewizyjnej, ale równie dobrze mogłaby mieć miejsce w hierarchii biurowej każdej firmy.

Laureatka Nagrody Emmy Julia Garner tworzy przejmującą kreację.

Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach.

„Asystentka” to akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo.

OBSADA

JULIA GARNER, MATTHEW MACFADYEN, MAKENZIE LEIGH, KRISTINE FROSETH, JJON ORSINI, NOAH ROBBINS, ALEXANDER CHAPLIN, JAY O. SANDERS, JULIANA CANFIELD, DAGMARA DOMINCZYK, BREGJE HEINEN, CLARA WONG, PURVA BEDI, PATRICK BREEN, MIGS GOVEA, DAOUD HEIDAMI,  

JULIA GARNER

Laureatka Nagrody Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym za „Ozark”. Julia Garner szybko zdobyła uznanie i popularność w świecie filmowym. Największą sław przyniosła jej rola w filmie „Charlie”, a także w serialu „Ozark”. Wcielenie się w postać Ruth Langmore w serialu „Ozark” przyniosło jej Nagrodę Emmy. Za tę kreację została również nominowana do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych (SAG), a także do nagrody Critics’ Choice Awards. Do nagrody Critics’ Choice Awards została również nominowana za rolę w serialu „Dirty John”.

 

MATTHEW MACFADYEN

Gwiazda wielokrotnie nagradzanego serialu produkcji HBO, pt. „Sukcesja”. Za swoją rolę został nominowany do nagrody Critics’ Choice Awards. Laureat nagrody BAFTA za rolę w serialu „System sprawiedliwości”. Nominowany również do BAFTA za film „W kryjówce mojego ojca”. Występował między innymi w następujących produkcjach: „Duma i uprzedzenie”, „Frost/Nixon” i „Robin Hood” w reżyserii Ridleya Scotta.

 

reżyseria Kitty Green

scenariusz Kitty Green

gatunek dramat

produkcja USA

premiera 30 sierpnia 2019 (świat)

Czytany 460 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 maj 2020 14:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama