cinema.pl Artykuły

wtorek, 05 maj 2020 15:28

Ekranizacje najpiękniejszych baśni świata, nowe sezony "Górskiego lekarza" i "Górskich ratowników" po raz pierwszy w Polsce oraz filmy na Dzień Matki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Największe premiery Romance TV na maj przedstawi ambasador stacji, Daniel Józek QCZAJ https://link.do/2WuIr.  Maj w Romance TV to przede wszystkim najnowsze sezony popularnych seriali „Górski lekarz” i „Górscy ratownicy” – widzowie będą mieli szansę zobaczyć je po raz pierwszy w polskiej telewizji. Stacja przygotowała również specjalny repertuar na majówkę oraz z okazji Dnia Matki. W weekend majowy widzowie będą mogli zobaczyć aż 25 ekranizacji najpiękniejszych baśni świata, z kolei 26 maja od rana do nocy emitowane będą filmy o różnych odcieniach matczynej miłości.

 

Maj to także Międzynarodowy Dzień Położnej (05.05), w ramach którego Romance TV pokaże nowe odcinki serialu o dzielnej położnej z bawarskiego miasteczka – Lenie Lorenz. Fanów kryminalnych zagadek z pewnością ucieszą nowe odcinki serialu kryminalnego „Wydział zabójstw Stambuł” oraz wielki powrót „Komisarza Heldta”.

 

NOWE ODCINKI SERIALU O POŁOŻNEJ Z BAWARSKICH ALP

Lena Lorenz

Niemcy/Austria 2018/2019

Emisja w Międzynarodowy Dzień Położnej: wtorek, 5 maja o godz. 18:05, 20:50 i 22:45 (3 filmy)

Praca położnej to wielka odpowiedzialność, ale i jeden z najpiękniejszych zawodów świata. Nie każdy może pochwalić się tym, że codziennie daje ludzkości nowe życie. Pomysł obchodów tego święta zrodził się pod koniec XX w. podczas Międzynarodowej Konfederacji Położnych w Holandii. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono 5 maja 1991 roku. Jego ideą jest podkreślenie i docenienie roli, jaką odgrywają położne w codziennym życiu. Romance TV uczci święto położnych trzema premierami telewizyjnymi, które przeniosą widzów do malowniczej miejscowości w bawarskich Alpach, gdzie sympatyczna Lena Lorenz pomaga dzieciom w przyjściu na świat. W nowych filmach Lena będzie przygotowała do porodu Annę, która żyje w wolnym związku z dwoma mężczyznami i obaj podają się za ojców dziecka, odbierze poród niemowlaka hermafrodyty oraz będzie pomagała kobiecie, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu. 

 

POWRÓT SERIALU O PRZYSTOJNYM KOMISARZU

Komisarz Heldt

Niemcy 2013

Emisja: od 10 maja, w każdą niedzielę o godz. 18:05

Komisarz Nikolas Heldt ma swój własny sposób rozwiązywania przypadków kryminalnych. W stosunku do podejrzanych zachowuje się w podobnie nieokrzesany sposób jak do swoich zwierzchników. Obszar jego działań to Bochum i w tym mieście czuje się najlepiej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, Heldt podejmuje wszelkie ryzyko, co często prowadzi do spięć na komendzie policji. 

W przeciwieństwie bowiem do swojego najlepszego śledczego, naczelnik wydziału, główny komisarz Detlev Grün bardziej ceni dokładne i zgodne z przepisami, częstokroć żmudne procedury dochodzeniowe i uważa, że to właśnie konwencjonalne metody śledcze prowadzą do sukcesu. Jest też zdania, że wspierać go w tym winna prokuratorka Ellen Bannenberg. Nikolas Heldt kieruje się w swej pracy często intuicją i osiąga doskonałe wyniki. Prokuratorka często przymyka oko na jego poczynania, albowiem samowola i niecodzienna interpretacja faktów Nikolasa Heldta często prowadzą do sukcesów w śledztwie. Nerwy Ellen Bannenberg muszą czasem być silne jak postronki. Ale komisarz jest takim szarmanckim mężczyzną..."

 

MAMMA MIA! – SPECJALNY PROGRAM Z OKAZJI DNIA MATKI

Na Dzień Matki stacja Romance TV przygotowała specjalny repertuar, ukazujący siłę prawdziwej matczynej miłości, która nie zna granic, jest bezwarunkowa i pokonuje wszystkie przeciwności. Jednak matczyna miłość ma także drugie oblicze: czasami przejawia się nadmierną troską i zaborczością, nawet wówczas, gdy dzieci są już dorosłe. Wszystkie te odcienie miłości widzowie będą mogli zobaczyć w siedmiu filmach prezentowanych 26 maja w Romance TV. 

Miłość nad fiordem – W świecie kobiet 

Liebe am Fjord – Das Meer der Frauen 

Niemcy 2011

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 08:50

Projektantka mody, Marit Gustavsson, po wielu latach nieobecności wraca do rodzinnej miejscowości. Kristin, jej starsza siostra, która razem z mężem Petterem prowadzi własny interes, nie jest z tego faktu szczególnie zadowolona. Ma ku temu swoje powody. Nie powiedziała dotychczas swojej córce Idzie, że ciocia jest jej biologiczną matką. Kiedy dziewczynka się urodziła, kobieta pod presją rodziców oddała ją pod opiekę Kristin, która jest bezpłodna i nie może mieć własnych dzieci. Teraz kobieta obawia się, że Marit odbierze jej córkę. Ida przypadkowo staje się świadkiem ich kłótni i prawda wychodzi na jaw. Jak zareaguje nastolatka?

 

Ratunku, jesteśmy offline!

Hilfe, wir sind offline!

Niemcy 2016

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 10:35

W dzisiejszych czasach wszyscy spędzamy dużo czasu w Internecie, na czym nieraz cierpią nasze rodzinne relacje. Heike, chcąc uratować życie rodzinne, decyduje się na odłączenie Internetu oraz odebranie telefonów komórkowych dzieciom i mężowi. Ma nadzieję, że miesiąc bez absorbujących urządzeń odbije się pozytywnie na stosunkach pomiędzy członkami rodziny. A może będzie inaczej? Do czego doprowadzi tak drastyczna próba zmiany przyzwyczajeń wszystkich domowników? Sprawdźcie, czy to faktycznie dobra droga, aby zbliżyć się do siebie.

 

Katie Fforde: Mama sama w domu

Katie Fforde: Mama allein zu Haus

Niemcy 2018

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 13:25 

Holly, córka psycholożki szkolnej Lydii Elman, niefortunnie zakochuje się w chłopaku, sprawiającym problemy wychowawcze. Kobieta pragnie zapobiec tej miłości, dlatego chwyta się nawet irracjonalnych metod, aby powstrzymać młodych przed wspólnym spędzaniem czasu. Kiedy próbuje odciągnąć córkę od chłopaka, niebezpiecznie zbliża się do jego atrakcyjnego i przystojnego ojca... Możliwe, że wyniknie z tego niezły galimatias…

 

Odpoczynek? Nie ma mowy! 

Von Erholung war nie die Rede

Niemcy 2017

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 15:20 

Gundula Bundschuh od dawna marzy o spokojnym i beztroskim wypoczynku ze swoim mężem pod słońcem Majorki. Liczy na to, że wspólny wyjazd pozwoli znów im się zbliżyć  i przezwyciężyć poważny kryzys, który od jakiegoś czasu trwa w ich małżeństwie. Niestety, Susanne, teściowa Gunduli zaprasza na Majorkę również swych dziwacznych krewnych, którzy przywożą w bagażu podróżnym przeróżne neurozy i uprzedzenia. Ponadto uwielbiają plotki i tajemnice, więc są po prostu nieco... męczący i toksyczni. To zdecydowanie nie są najlepsi towarzysze do odbudowywania intymnej relacji. 

 

Wielkie kłamstwo

Der große Schwindel

Niemcy 2013

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 18:05

Elisabeth „Elli” Sänger jest silną kobietą, mocno zaangażowaną w swój ukochany, aczkolwiek podupadający zakład kamieniarski, który prowadzi wspólnie z mężem Georgem. Kiedy mężczyzna ucieka z sekretarką, Elli przeżywa załamanie nerwowe, a w jego następstwie traci pamięć. Zaniepokojeni stanem zdrowia matki Florian i Rieke postanawiają nie przypominać kobiecie o odejściu męża. Kłamstwo ma jednak krótkie nogi... Elli chce wiedzieć, co się wydarzyło, że Georg zniknął i dlaczego firma tak długo pozostaje bez szefa. Kiedy zakład zaczyna tracić dochody, nieoczekiwanie na horyzoncie pojawia się intratne zlecenie, które może uratować firmę przed ruiną. Aby doszło do realizacji zlecenia w rolę zaginionego męża musi wcielić się jego brat bliźniak... Jaki będzie finał tego wielkiego kłamstwa?

 

Pogoń za szczęściem 

Jella jagt das Glück

Niemcy 2017

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 20:55

Jella i jej mąż Klaus zamieszkali w pobliżu swoich dorosłych dzieci, ponieważ chcieli, na powrót scementować relacje całej familii i zbliżyć się do potomstwa, które opuściło gniazdo już jakiś czas temu. Liczyli na częste wizyty, wspólne obiady oraz uczestniczenie w życiu młodych. Jednak z tego sąsiedztwa najmniej zadowolone były… ich dzieci. Hilke, Momme 

i Fine mają swoje życie i nie chcą, by ich matka się w nie wtrącała. Wtedy Jella wpada na pewien pomysł… Kiedy zdaje sobie sprawę, że posunęła się zbyt daleko, okazuje się, że na skruchę jest o wiele za późno. Widzowie przekonają się, do czego jest w stanie doprowadzić zaborcza miłość.

 

Rosamunde Pilcher: Synowe 

Rosamunde Pilcher: Schwiegertöchter 

Niemcy 2019 

Emisja: 26 maja, wtorek o godz. 23:45

Lynette Dawson pragnie spełnić ostatnie życzenie swego zmarłego męża i założyć w jego imieniu fundację, którą mają prowadzić ich dwaj synowie. Kobieta zakłada, że jej obie synowe, obecna – Kim i przyszła – Marisa, również zaangażują się w rodzinne przedsięwzięcie. Okazuje się jednak, że ukochane jej synów mają inne plany życiowe. Kim, 

z wykształcenia biolog, nie chce rezygnować z zawodowej kariery w Londynie. Natomiast Marisa, dziennikarka, słysząc o planach przyszłej teściowej, zrywa zaręczyny. Lynette nadal żyje w przekonaniu, że nad wszystkim panuje. Innego zdania jest doktor Raymond Murphy, który uważa, że Lynette niszczy swoją rodzinę. Czy postawił prawidłową diagnozę?

 

NAJNOWSZY SEZON KULTOWEGO SERIALU PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

Górski lekarz – sezon 13

Der Bergdoktor - Start der 13. Staffel

Niemcy 2020

Emisja: od 18 maja, od poniedziałku do piątku o godz. 20:00

Stacja Romance TV zaprasza fanów doktora Martina Grubera na premierę 13. sezonu serialu „Górski lekarz”. Akacja serii rozgrywa się w przepięknej, tyrolskiej miejscowości Ellmau, gdzie pośród majestatycznych górskich szczytów atrakcyjny chirurg zajmuje się nie tylko trudnymi przypadkami medycznymi, ale także pomaga rozwiązać problemy osobiste swoich pacjentów. Sam również przeżywa wzloty i upadki, poszukuje szczęścia i prawdziwej miłości. Co się wydarzy w 13. sezonie? Do doktora Grubera zgłasza się Hannes Brandt, dawny przyjaciel, któremu zmarła żona i teraz boi się, że z powodu śmiertelnej choroby straci córkę. Zrozpaczony mężczyzna prosi Martina, by pomógł w leczeniu Nathalie. Rozpoczyna się trudna walka z czasem o życie dziewczyny… 

 

NAJNOWSZY SEZON POPULARNEGO SERIALU PO RAZ PIERWSZY W POLSCE

„Górscy ratownicy” – 11 sezon

Die Bergretter

Niemcy/Austria 2019

Emisja: od 18 maja, od poniedziałku do piątku o godz. 22:50

Od poniedziałku, 18 maja w Romance TV startuje 11. sezon popularnego serialu „Górscy ratownicy”, którego akcja rozgrywa się w malowniczej, austriackiej Styrii. W nowej serii nie zabraknie zapierających dech w piersiach sytuacji. Markus Kofler i jego zespół górskich ratowników znów ruszą z pomocą i stawią czoła kolejnym niebezpiecznym wypadkom. W każdym odcinku  podczas dramatycznych akcji z ogromnym poświęceniem walczyć będą o ludzkie życie. A zacznie się od tego, że drużyna Markusa wyruszy na ratunek Eliaszowi, mnichowi, który został uwięziony w jaskini przez kamienną lawinę. Czy ratownikom uda się odnaleźć ciężko rannego mężczyznę? 

Czytany 460 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 maj 2020 15:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama