cinema.pl Artykuły

sobota, 02 maj 2020 11:59

Szykujcie się na filmową podróż / #majówkanahoryzoncie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od kilku dni znamy już każdy centymetr kwadratowy polskich lasów i parków, dlatego na majówkę mierzymy znacznie dalej. Francja, Włochy, Islandia: dzięki nowohoryzontowym filmom każda podróż jest możliwa. Zapraszamy do akcji #majówkanahoryzoncie, w ramach której polecamy najlepsze kierunki na filmowe podróże!

 

Naszą rzymską majówkę planujemy zatem spędzić według scenariusza Abla Ferrary, z Willemem Dafoe jako przewodnikiem. Dużo słońca, jeszcze więcej emocji. Zobaczcie Tommasso online (cineman.pl, player.pl, vod.toya.net.pl, www.e-kinopodbaranami.pl) .

Na francuską prowincję zaprasza nas Quentin Dupieux, którego najnowszy, zupełnie szalony projekt zapewni Wam niezapomniane filmowe chwile. To także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Deerskin już na platformach streamingowych (cineman.pl, vod.pl, player.pl, www.e-kinopodbaranami.pl)

Przed nami premiera online! Specjalnie na majówkę.

 

Biały, biały dzień brzmi, jak gdyby Sigur Rós śpiewało o filmach Davida Lyncha. Zimna i mglista Islandia. Żona byłego szefa policji spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby mężczyzna stara się zacząć wszystko od nowa. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. Hlynur Pálmason, autor znakomitych Zimowych braci, w swoim najnowszym filmie opowiada historię żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości. Całość trzyma w napięciu niczym rasowy thriller.

Biały, biały dzień do obejrzenia online już od 1 maja.

A już w sobotę (2 maja), o godzinie 18:00, zapraszamy na live’a (na FB Nowych Horyzontów), w którym Stanisław Abramik z Nowych Horyzontów porozmawia z Piotrem Czerkawskim, bon vivantem polskiej krytyki filmowej, o jego ulubionych filmowych podróżach. Podejrzewamy, że będą i riwiera u Erica Rohmera, i przyczepa campingowa u Johna Watersa.

Więcej na:

https://www.nowehoryzonty.pl/akt.do?id=5640&sldl=874_31794

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany sobota, 02 maj 2020 12:02

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama