cinema.pl Artykuły

poniedziałek, 13 kwiecień 2020 13:24

RODZINNA MAJÓWKA Z NAJPIĘKNIEJSZYMI BAŚNIAMI ŚWIATA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na długi weekend majowy stacja Romance TV przygotowała wyjątkowy repertuar. Kanał pokaże aż 25 ekranizacji najpopularniejszych baśni świata. Dzięki nim, bez wychodzenia z domu, widzowie przeniosą się do krainy fantazji, gdzie dobro i miłość zawsze zwycięża, a zło zostaje ukarane. Widzowie stacji zobaczą m.in. „Kota w butach”, „Królewnę Śnieżkę”, „Baśń o sześciu łabędziach”, „Kopciuszka”, „Piękną i Bestie” oraz wiele innych pięknych, poruszających i pouczających opowieści. Każdy je dobrze zna, ale jednocześnie chętnie wraca do tych magicznych opowieści.  

 

1 maja, w piątkowy poranek stacja Romance TV pokaże „Baśnie 1001 nocy”, w których księżniczka Szecherezada stara się uratować swoje życie opowiadając okrutnemu sułtanowi hipnotyzujące opowieści. Być może w końcu z czasem stopi lodowate serce nieprzejednanego władcy. Kolejną propozycją jest baśń „O soli cenniejszej niż złoto” o królu Christophie i jego najmłodszej córce, dzięki której pojął prawdziwą wartość miłości. Z kolei „Błękitny książę i wróżka Lupina” oraz „Piękna i bestia” to historie o zaklętych książętach, kobietach z charakterem, poszukiwaniach utraconego uczucia oraz dostrzeganiu piękna pod brzydką powierzchnią. Pouczający morał płynie z filmu „Król Drozdobrody”: na przykładzie historii dumnej i zarozumiałej księżniczki, uczy szacunku do drugiego człowieka. „Kot w butach” czy „Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat, by strach poznać” to produkcje, w których nie zabraknie przygód i emocji. Natomiast w „Baśni o sześciu łabędziach” oraz filmie „Jak sobie sześciu zuchów radziło” widzowie będą mogli doświadczyć niezwykłej siły miłości, odwagi i przyjaźni.

W sobotę, 2 maja Romance TV zaprasza na dwie części baśni „Merlin” o czarodzieju wszech czasów, znanym z legend o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu. Tego dnia stacja pokaże aż dwie ekranizacje baśni o Kopciuszku. Pierwsza z nich to klasyczna historia miłosna znana z książki Charlesa Perraulta, natomiast druga „Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie” stanowi jej uwspółcześnioną wersję z akcją osadzoną w stolicy Włoch lat 50. XX wiek. Całkiem inny baśniowy świat widzowie poznają w filmie „Błękitne światełko” opowiadającym o przebiegłej czarownicy, pewnym żołnierzu oraz magicznej lampie, która płonęła wiecznym niebieskim blaskiem. Jest to ekranizacji klasycznej historii Hansa Ch. Andersena zatytułowanej „Krzesiwo”. 

W niedzielę, 3 maja widzowie Romance TV zobaczą jedną z najbardziej znanych na całym świecie historii - film „Królewna Śnieżka” opowiada o przepięknej księżniczce i zazdrosnej o jej urodę macosze, ale niesie także ważne uniwersalne przesłanie. Godna uwagi jest również uwspółcześniona ekranizacja baśni „Białośnieżka i Różyczka”, której akcja rozgrywa się w świecie mody i ukazuje lojalność kochających się sióstr – Rosalie i Bianci. Bohaterkami baśni „Kalosze szczęścia” są wesołe kucharki, które ukrywają, że w rzeczywistości są wróżkami posiadającymi czarodziejskie moce. „Deszczowa Pani” , „O dzielnym krawczyku” oraz „Kukania, kraina pieczonych gołąbków” to wspaniałe historie o podróży w poszukiwaniu szczęścia i walce o miłość wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Kolejna pozycja programowa, której nie można pominąć, to „Rumpelsztyk”. Tu widzowie poznają Lise, która chcąc wykonać zadanie powierzone przez króla przyjmuje pomoc tajemniczego karła, a w zamian składa mu pewną obietnicę. Piękną i wzruszającą historię prezentuje produkcja zatytułowana „Wieloskórka” opowiadająca o księżniczce Lottcie, która z obawy przed swoim ojcem ucieka z królestwa i znajduje schronienie w lesie, gdzie poznaje młodego księcia Jacoba. Z kolei dzięki produkcji „Trzy piórka” widzowie poznają losy trójki książąt, którzy za wszelką cenę chcą zdobyć koronę. Tego dnia będzie można także zobaczyć „Księżniczkę na ziarnku grochu”. Baśń udowadnia, że nie szata zdobi człowieka, lecz wewnętrzne piękno, które skrywa takie wartości jak dobro czy uczciwość. Oprócz tego kanał zaprezentuje filmową adaptację „Białego węża” opowiadającą o losach syna biednego rolnika, który marzy o lepszym życiu i trafia… na dwór królewski. Na zakończenie dnia stacja zaprezentuje film pt. „Niedźwiedzia skóra”, historie zarozumiałego księcia, który zostaje przemieniony w niedźwiedzia przez diabła i tylko prawdziwe uczucie będzie w stanie zdjąć zły czar.

„Baśnie 1001 nocy”, 1 maja, piątek o godz. 07:25

„O soli cenniejszej niż złoto“, 1 maja, piątek o godz. 10:00

„Błękitny książę i wróżka Lupina“, 1 maja, piątek o godz. 11:20

„Kot w butach“, 1 maja, piątek o godz. 13:25

„Król Drozdobrody”, 1 maja, piątek o godz. 14:40

„Jak sobie sześciu zuchów radziło“, 1 maja, piątek o godz. 15:55

„Baśń o sześciu łabędziach“, 1 maja, piątek o godz. 18:05

„Piękna i bestia“, 1 maja, piątek o godz. 20:55

„Bajka o jednym takim, co wyruszył w świat, by strach poznać“, 1 maja, piątek o godz. 23:30

„Merlin”, 2 maja, sobota cz.1 o godz. 08:15, cz.2 o godz. 10:15

„Kopciuszek”, 2 maja, sobota o godz. 16:55

„Błękitne światełko”, 2 maja, sobota o godz. 18:45

„Kopciuszek – miłosna baśń w Rzymie”, 2 maja, sobota o godz. 21:55

„Królewna Śnieżka”, 3 maja, niedziela o godz. 08:05

„Księżniczka na ziarnku grochu”, 3 maja, niedziela o godz. 09:20

„O dzielnym krawczyku”, 3 maja, niedziela o godz. 10:30

„Deszczowa Pani”, 3 maja, niedziela o godz. 11:40

„Białośnieżka i Różyczka”, 3 maja, niedziela o godz. 11:40

„Rumpelsztyk”, 3 maja, niedziela o godz. 14:05

„Kalosze szczęścia”, 3 maja, niedziela o godz. 15:15

„Trzy piórka”, 3 maja, niedziela o godz. 16:25

„Wieloskórka”, 3 maja, niedziela o godz. 17:35

„Kukania, kraina pieczonych gołąbków”, 3 maja, niedziela o godz. 18:50

„Biały wąż”, 3 maja, niedziela o godz. 21:55

„Niedźwiedzia skóra”, 3 maja, niedziela o godz. 23:50

Czytany 506 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 kwiecień 2020 14:09

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama