cinema.pl Artykuły

wtorek, 07 kwiecień 2020 14:21

DANUTA W. – monodram Krystyny Jandy | premiera online

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W ramach akcji #zostańwdomu, #zostańwpolonii serdecznie zapraszamy na premierę rejestracji spektaklu DANUTA W. w reż. Janusza Zaorskiego. Jednorazowy wyjątkowy pokaz monodramu Krystyny Jandy odbędzie się w wielkanocny poniedziałek, 13 kwietnia o godz. 18:00 poprzez premierę Facebook Live na fanpage’u Teatru Polonia oraz na Vimeo.

 

Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy MARZENIA 

I TAJEMNICE, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie w 2011 roku. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Wspomina wspaniałe chwile, ale też snuje refleksje o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

W roli Danuty Wałęsy oglądamy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem opowiadała tak: „Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet”.

Autorzy: Danuta Wałęsa, Piotr Adamowicz

Adaptacja i wykonanie: Krystyna Janda

Reżyseria: Janusz Zaorski

Światło: Andrzej Wolf

Scenografia: Krystyna Janda

Asystent scenografa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Realizacja i przygotowanie materiału filmowego:

Reżyseria: Janusz Zaorski

Zdjęcia, operator kamery: Andrzej Wolf

Operator steadicamu: Adam Mendry

Montaż: Zaq Chojecki i Ludwik Sielicki psm (Media Kontakt)

Kierownik produkcji: Ewa Ratkowska

Rejestracja spektaklu i montaż: Wojciech Kaniewski

Czas trwania: 130 minut

Premiera w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku odbyła się 11 października 2012 roku, w Teatrze Polonia w Warszawie – 12 października 2012 roku.

Specjalne podziękowania za zgodę na nieodpłatną transmisję spektaklu dla Danuty Wałęsy, Piotra Adamowicza, Wydawnictwa Literackiego, Krystyny Jandy, Janusza Zaorskiego, Mirosława Chojeckiego, Media Kontakt, Video Studio Gdańsk, East News.

Czytany 443 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2020 14:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama