cinema.pl Artykuły

środa, 01 kwiecień 2020 16:45

Oferta online Teatru Horzycy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mimo konieczności odwołania wszystkich spektakli i wydarzeń w naszym teatrze, działamy dla Państwa online. W planach transmisje spektakli, czytania dramatu, Niedziela w Teatrze, wirtualne zwiedzanie i wiele więcej.

 „EDYP TYRAN” ONLINE

W związku z zamknięciem teatrów ostatnie planowane przedstawienia „Edypa Tyrana” musiały zostać odwołane. Nie chcieliśmy jednak, by spektakl zszedł z afisza całkiem bez pożegnania. Dlatego proponujemy transmisję spektaklu online w piątek 3 kwietnia od godz. 19:00. Wkrótce podamy linki do transmisji oraz informację, jak długo materiał będzie dostępny.

https://www.facebook.com/events/238155717377526

NIEDZIELA W TEATRZE ONLINE

Realizujemy również Niedziele w Teatrze Online w formie czytanej bajki oraz zadania dla najmłodszych. Pierwsza taka Niedziela odbyła się 15 marca:

Matylda Podfilipska czyta fragment „Opowiadań z Doliny Muminków” Tove Jannson (tłum. Irena Szuch-Wyszomirska).

https://www.facebook.com/watch/?v=226070588448046

Stwórz domową orkiestrę.

https://www.facebook.com/watch/?v=204253100839939

Kolejna Niedziela w Teatrze Online zaplanowana jest na 5 kwietnia [link] na godz. 11:00. Jej tematem będzie odwaga: 

Przyroda budzi się do życia, dzień jest dłuższy i coraz częściej słyszymy ptaki. Wiosna to niesamowity czas przemiany. Nie wszystkie zmiany są jednak zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Tyle się przecież zmienia w nas samych! 

Spotkanie z nową sytuacją i nowymi emocjami bywa trudne. Podczas najbliżej Niedzieli w Teatrze online zastanowimy się, co to znaczy „być odważnym” i dlaczego nie powinniśmy wstydzić się strachu. W szukaniu odpowiedzi pomoże nam pewne sympatyczne zwierzątko…

Baśń przeczyta aktorka Teatru Horzycy, Maria Kierzkowska. Przygotowaliśmy także propozycje zabaw, które zamienią Wasz pokój w teatralną scenę. 

POZNAJ TEATR ONLINE

W każdy poniedziałek o 18:00 na naszej stronie na Facebooku pojawiają się materiały filmowe z cyklu „Poznaj Teatr Online”. Nasz dyrektor ds. artystycznych Paweł Paszta pokazuje Państwu miejsca wyjątkowe – niedostępne nawet podczas tradycyjnego zwiedzania. Do tej pory zwiedziliśmy strych znajdujący się nad widownią dużej sceny wraz z poniemieckimi pomieszczeniami dawnej wentylatorni oraz kotłownię i rekwizytornię.

Linki do materiałów:

Strych nad widownią dużej sceny

https://www.facebook.com/watch/?v=1195139454028055

Kotłownia pod dużą sceną

https://www.facebook.com/watch/?v=613725479207111

Rekwizytornia pod widownią

https://www.youtube.com/watch?v=BYwi_cgmQ3g&feature=youtu.be

Kolejne zwiedzanie w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 18:00.


PLEBISCYT NA ULUBIONY SPEKTAKL

Organizujemy również plebiscyt na ulubiony spektakl naszych widzów z okazji przypadającego w 2020 r. stulecia teatru polskiego w Toruniu. 

Tutaj dodaj propozycję spektaklu lub wyślij w mailu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wybierzemy najczęściej pojawiające się odpowiedzi i zorganizujemy głosowanie.

 

HORZYCA Z DOMU I ZRÓB SOBIE TEATR

Zachęcamy ponadto do obserwowania naszej strony na Facebooku, gdzie umieszczamy filmy nagrywane przez aktorów i aktorki w cyklu „Horzyca nadaje z domu” #HorzycaZdomu oraz umieszczamy zadania i łamigłówki związane z naszym teatrem w cyklu #ZróbSobieTeatr które można wykorzystać do pracy i zabawy w domu.

Czytany 508 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 kwiecień 2020 16:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama