cinema.pl Artykuły

wtorek, 31 marzec 2020 14:19

Filmowe ekranizacje od Best Filmu - #zostańwdomu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

To pytanie zadaje sobie każdy, najpierw książka a później film, czy odwrotnie? Dziś proponujemy Państwu kilka doskonałych ekranizacji bardzo poczytnych dzieł.

 

DZIEWCZYNA WE MGLE

Klimatyczny kryminał w reżyserii Donato Carrisi.

Autor bestsellerowego „Zaklinacza” zadebiutował jako reżyser i był to debiut bardzo udany, za który otrzymał nagrodę David di Donatello nazywaną włoskim Oskarem. W obsadzie gwiazdy europejskiego kina: Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Gomorra”), Jean Reno („Leon zawodowiec”, „Ronin”, „Kod da Vinci”) Alesso Boni („Turysta”) i Greta Scacchi („Powrót do Brideshead”).

Do obejrzenia: https://vod.pl/filmy/dziewczyna-we-mgle-caly-fi...

 

TAJEMNICE JOAN

Wciągająca historia szpiegowska z wielką miłością w tle, o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu…

Silna obsada, z wyrazistą, charakterystyczną rolą Judi Dench, to jedna z zalet adaptacji wielokrotnie nagradzanej powieści Jennie Rooney, która, choć fikcyjna, jest zainspirowana niezwykłą, kontrowersyjną i prawdziwą historią Melity Norwood, brytyjskiej naukowiec i urzędniczki, która zdradzała Rosji tajemnice przez cztery dekady, podczas pracy w obiekcie badawczym zajmującym się konstrukcją boby atomowej.

Do obejrzenia: https://vod.pl/filmy/tajemnice-joan-caly-film-o...

 

AMERYKAŃSKA SIELANKA

Bezkompromisowa ekranizacja, nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha, z Ewanem McGregorem, Jennifer Connelly i Dakotą Fanning w rolach głównych.

Kolejny, po „American Beauty”, wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa. Idealny świat spełnionego człowieka sukcesu rozpada się na kawałki, gdy jego córka dołącza pod koniec lat 60. do brutalnej grupy sprzeciwiającej się wojnie.

Do obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl/title/80104112

 

MIASTO ŚLEPCÓW

Thriller o tajemniczej epidemii ślepoty, która dotknęła ludzkość, na podstawie powieści noblisty Jose Saramago.

W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael Garcia Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup.

Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi.

Do obejrzenia: https://www.ipla.tv/wideo/film/Miasto-slepcow/1...

 

MAKBET

Nominowana do Złotej Palmy ekranizacja klasycznej szekspirowskiej tragedii z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Szlachcic, kierujący się przepowiedniami wiedźm i namowami ambitnej żony, po trupach toruje sobie drogę do szkockiego tronu.

Do obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl/title/80022602

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 marzec 2020 14:25

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama