cinema.pl Artykuły

piątek, 27 marzec 2020 11:56

Najnowsza produkcja niezależnego reżysera znanego jako Lethargus

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Razem z końcówką lutego został zakończony trzy etapowy casting do najnowszej produkcji niezależnego reżysera tytułującego się jako Lethargus, znanemu szerszej publiczności jak twórcza filmowej retro-awangardy bądź awangardowego kina grozy.

Zdjęcia rozpoczęły się również z końcówką lutego, reżyser zainwestował spory budżet w sprzęt, kostiumy oraz bardzo precyzyjnie przemyślał miejsca do zdjęć, a będzie po części to pewne novum w twórczości w zasadzie kolejny etap rozwoju, jak wspomniał sam twórca.

Pustostan będzie kinem  post-apokaliptycznym nawiązujący tematycznie do filmowego poprzednika (Siedlisko), z tą różnica że temat filmowy bardziej będzie skupiony na poszczególnej jednostce.

Tematyka filmu ma poruszać personalny rozpad człowieczeństwa i daleko idące z tym konsekwencje, wpływające na kształt rzeczywistości nas otaczającej, w produkcji będzie to mentalno-globalna katastrofa związane z kresem ludzkości.

Casting do filmu cieszył się ogromny zainteresowanie jak na taki temat niszowy, zgłosiło się bardzo wiele zdolnych młody aktorów, ostatecznie do ról głównych obsadzono trójkę aktorów min. Tobiasza Kruka( Kler, Rojst), Paulinę Bartoszek (Świat według Kiepskich) oraz lidera grupy Deep-pression, RaHvn do roli ponurego wędrowca.

Drugi i trzeci etap wytypował zdolnych i obiecujących statystów z których twórca wyselekcjonował obiecujący materiał na aktorów w przyszłości.

Dodatkowo ponownie muzykę do filmu zapewni formacja Deep-pression, reżyser również zaprosił ciekawych gości do współpracy na planie, Łukasza Gwiżdza krakowskiego grafika malarza oraz młodą i zdolną Instagramerkę zajmującą tzw. fx make up do filmów „julia.makeupfx” odpowiedzialną za charakteryzację do filmu.

Dodatkowo sam Lethargus po wielu latach zagra jedną z ról drugoplanowych wcielając się w postać tajemniczego złamanego przez los mężczyzny.

W obrazie nie zabraknie nowych poszukiwań i wyzwań twórczych tym bardziej że twórca osobiście stoi za obiektywem, przy okazji tej produkcji filmowiec całkowicie zrezygnował z kadrów czarno-białych stawiając na żywsze ale bardziej mroczne kadry, nie zabraknie efektów specjalnych podobnie jak w poprzedniku filmowym, wykonanych również metodą analogową czyli klasycznie jak to leży w tradycji kina szczególnie horroru czy grozy.

 

Przedsmakiem do produkcji może być teledysk który całkiem niedawno reżyser nakręcił dla formacji Deep-pression „Spectre Temples”, który jest wstępem do realizowanej produkcji. Klip opowiada historię tajemniczego wędrowcy- podróżnika w czasie, który błądzi w tunelach pewnej świątyni widmo w poszukiwaniu ratunku dla cywilizacji, poszukiwania są bardzo nieudolne, bohater teledysku podczas swojej trudnej wędrówki w czasie nie odnajduje rozwiązana, a jedynie mija się z samym sobą z przeszłości.

Z ciekawostek związanych z twórcą warto wspomnieć że pół roku temu gościł on na dwóch festiwalach, „Kocham Dziwne Kino vol. 8” organizowanego co roku przez Dawida Gryzę osobę bardzo zaangażowaną szczerze w kino offowe, gdzie był puszczany teledysk do coveru szwedzkiej grupy Katatonia, natomiast drugie miejsce gdzie można było zamienić zdanie z twórcą filmowy to krakowski festiwal „KFASON” jego siódma edycja na której reżyser prowadził po raz pierwszy bardzo ciekawą prelekcje, dotyczącą obecności elementów grozy w kinie alternatywny w zestawieniu z jego twórczością, dodatkowo można było posłuchać również o prywatnych inspiracja filmowych reżysera. 

Nowy filmowy obraz od Lethargusa zapowiada się naprawdę ciekawie, dlatego tym bardziej warto sięgnąć po teledysk by zaostrzyć apetyt na powstającą właśnie produkcję oby ostatnie wydarzenia nie położył się cieniem na pracę zdjęciowe oraz wydawnicze poniżej link do teledysku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uMT-8smReuU 

Czytany 744 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 marzec 2020 12:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama