cinema.pl Artykuły

czwartek, 19 marzec 2020 13:59

#ZOSTAŃWDOMU Z CANAL+

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Propozycje ramówkowe od czwartku 19 marca do niedzieli 22 marca dla stacji: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale, CANAL+ Family, CANAL+ DOKUMENT, Domo+, Kuchnia+, Planete+, MiniMini+ oraz teleToon+.

„Sala samobójców. Hejter”

Prosto z kina już w usłudze PREMIERY VOD + platformy CANAL+

Już dwa tygodnie po kinowej premierze Platforma CANAL+ zaprasza na najnowszy hit Janka Komasy (reżysera nominowanego w tym roku do Oscara za film „Boże Ciało”. Abonenci Platformy CANAL+ będą mogli zobaczyć „Salę samobójców. Hejter” - bez wychodzenia z domu. Już od dziś  film, którego koproducentem jest CANAL+ jest dostępny do wypożyczenia w usłudze PREMIERY VOD+ w cenie jednego kinowego biletu 25 zł. #Zostanwdomu z CANAL+.

CZWARTEK 19 marca 2020 CANAL+

"Miszmasz czyli Kogel Mogel 3"

Komedia, Polska, 2019

reżyser: Kordian Piwowarski

obsada: Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Łaniewska, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki.

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” jest wspaniałą kontynuacją przygód Kasi, rodziny Wolańskich i innych bohaterów kultowych polskich komedii „Kogel Mogel”.

Kasia Zawada wciąż mieszka we wsi Brzózki, jest tam dyrektorką miejscowej szkoły podstawowej, a poza pracą walczy z zalotami sołtysa wsi, Staszka Kolasy. Niespodziewanie po dziesięciu latach na emigracji w Holandii wraca jej syn Marcin, który do tej pory mieszkał zagranicą ze swoim ojcem Pawłem. Od razu po powrocie chłopak wpada w nie lada kłopoty. Jest przez to zmuszony opuścić rodzinną wieś i wyjeżdża do stolicy. W tym samym czasie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Barbara Wolańska, celebrytka i znana sekstrenerka, wydaje bardzo kontrowersyjną książkę, a jej bliscy buntują się i uciekają z domu.

EMISJA: CANAL+, czwartek 19 marca, godz. 18:25

"Papillon. Motylek"

Przygodowy, Czechy, Hiszpania, USA, 2017

reżyser: Michael Noer

obsada: Charlie Hunnam, Rami Malek

Henri Charriere został niesłusznie oskarżony o morderstwo. W więzieniu zaprzyjaźnia się z milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę, pomimo tego, że nikomu wcześniej nie udało się stamtąd uciec.   Henri „Papillon” Charrière wiedzie życie drobnego paryskiego złodziejaszka, pełne przygód i niebezpieczeństw. Jednak wszystko się zmienia kiedy zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na dożywocie za morderstwo, którego nigdy nie popełnił. Teraz zrobi wszystko, aby odzyskać utraconą wolność i wrócić do swojej kobiety. Zaprzyjaźnia się z osadzonym fałszerzem milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę z Diabelskiej Wyspy – więzienia owianego złą sławą w Gujanie Francuskiej. Dużo skazanych próbowało się już stamtąd wyrwać, jednak nikomu się to dotąd nie udało. Czy będą pierwszymi, którzy uciekną z tej strasznej kolonii karnej?

EMISJA: CANAL+, czwartek 19 marca, godz. 22:40

CANAL+ Film

"Labirynt"

kryminał, 2013, USA

reżyser: Denis Villeneuve

obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard, Melissa Leo, Paul Dano.

Święto Dziękczynienia. Spokojne przedmieścia. Zaprzyjaźnione rodziny Doverów i Birchów jedzą wspólnie świąteczny obiad. Sielanka kończy się gwałtownie, gdy okazuje się, że ich najmłodsze córki, sześcioletnia Anna i rok starsza Joy, zniknęły bez śladu.

 

Dla obydwu rodzin zaczyna się koszmar. Śledztwo prowadzi błyskotliwy detektyw Loki. Aresztuje Alexa Jonesa, którego samochód stał blisko miejsca, skąd zniknęły dzieci. Policja musi jednak wypuścić mężczyznę z braku dowodów. Keller Dover nie może się z tym pogodzić. Jest przekonany, że policja popełniła błąd i czuje, że musi wziąć sprawy w swoje ręce. Jego przyjaciel, Franklin Birch, jest również zrozpaczony zaginięciem córki, ale nie popiera działań Kellera, woli bardziej tradycyjne metody. Inaczej w obliczu tragedii zachowują się matki dziewczynek. Nancy Birch waruje w domu, a Grace Dover całkowicie zamyka się w sobie, próbując odciąć się od bólu. Wszyscy zdają sobie sprawę, że im dłużej trwają poszukiwania, tym bardziej zmniejsza się prawdopodobieństwo, że dzieci znajdą się całe i zdrowe.

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek 19 marca, godz. 20:00

"Faworyta"

kostiumowy, Irlandia, USA, Wielka Brytania, 2018

reżyser: Yorgos Lanthimos

obsada: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn.

Anglia na początku XVIII wieku. Schorowana oraz u kresu swoich sił królowa Anna obejmuje brytyjski tron, ale w praktyce to nie ona, a jej bliska przyjaciółka Lady Sarah rządzi krajem. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy przybywa nowa służąca Abigail.

 

Na początku XVIII wieku Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale nie los żołnierzy na froncie pochłania uwagę dworu, a wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Królowa, która ma rządzić Anglią jest już schorowana, toteż krajem w praktyce rządzi Lady Sarah, jej długoletnia przyjaciółka. Kiedy na dwór przybywa nowa służąca Abigail, Sarah może się w pełni oddać sprawom politycznym oraz prowadzeniu wojny. Dzięki pojawieniu się na dworze królewskim, Abigail ma możliwość powrotu do swych arystokratycznych korzeni oraz zyskania przychylności niczego nieświadomej królowej Anny.

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek 19 marca, godz. 22:30

CANAL+ Family

"Opowieści o wiewiórkach"

Film dokumentalny, Niemcy, 2019

reżyser: Yann Sochaczewski

Wiewiórki - te małe, ruchliwe zwierzątka z puchatym ogonkiem należą do najbardziej powszechnych i rozpoznawalnych ssaków na świecie. W dokumencie "Opowieści o wiewiórkach" odkrywamy ich czarujący świat.

 

W wielu częściach świata wiewiórki chętnie dołączają do nas podczas lunchów w parkach miejskich, zadziwiają nas swoimi akrobacjami oraz bawią nasze dzieci jako postacie telewizyjnych bajek. Są przystosowane do życia w niezwykle różnorodnym środowisku - jedne posiadają umiejętność latania, inne pływania, niektóre z nich żyją na drzewach, a niektóre pod ziemią, możemy je spotkać zarówno na lodowatych pustkowiach, jak i gorących pustyniach. W dokumencie eksplorujemy szeroki wachlarz różnych gatunków wiewiórek i skupiamy się na najciekawszych z nich. Zbadamy w jaki sposób te małe zwierzątka zdołały przystosować się do tak wielu różnych środowisk i współżycia ze swoimi troszkę większymi sąsiadami.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, czwartek 19 marca, godz. 17:05

"Jestem taka piękna!"

Komedia, USA, Chiny, 2018

reżyser: Abby Kohn, Marc Silverstein

obsada: Amy Schumer, Michelle Williams, Emily Ratajkowski.

Nietuzinkowa komedia spod znaku „empowering women”, w roli głównej jedna z najsłynniejszych stand-uperek świata, Amy Schumer. Niepewna siebie kobieta pewnego dnia na treningu spada z roweru, uderza się w głowę i traci przytomność. Gdy budzi się, jej świat odwraca się o 180 stopni – wierzy że jest najpiękniejszą i najbardziej zdolną kobietą na świecie.

 

Renee walczy z niskim poczuciem własnej wartości, jednak robi to bardzo nieskutecznie. Każdego dnia boleśnie doświadcza co oznacza bycie przeciętną dziewczyną w Nowym Jorku – mieście, które ceni sobie pięknych i bogatych. Jej życie zupełnie odmienia się po uderzeniu w głowę, którego doświadcza na skutek upadku z roweru. Wraca do przytomności z nowo nabytą pewnością siebie i wiarą, że życie należy do niej. Bohaterka przekonana o rzekomym cudzie, przechodzi totalną metamorfozę.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, czwartek 19 marca, godz: 19:30

CANAL+ Seriale

"Gra pozorów"

Dojrzała zamożna kobieta zakochuje się w o wiele młodszym od siebie mężczyźnie. Ich związek ma wpływ na i tak już zniszczone relacje rodzinne kobiety.

 

60-letnia Julia jest po pierwsze matką, a po drugie żoną. Dbanie o siebie i o własne „ja” postawiła dopiero na trzecim miejscu, ponieważ jej całe życie polegało na stawianiu potrzeb innych zawsze ponad swoimi. Pewnego dnia poznaje Benjamina, dwa razy młodszego od niej mężczyznę z niejasną historią. Z czasem, kiedy relacja staje się coraz poważniejsza, na jaw wychodzą tajemnice Benjamina, niszcząc i tak już kruche więzi rodzinne. Czy Julia w końcu odnajdzie szczęście, na które zawsze zasługuje?

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odcinek 1. i 2., czwartek 19 marca, godz. 18:10 i 19:05

CANAL+ DOKUMENT

"W cieniu wielkich skoczni"

Dokument, Austria, 2019

Reżyser: Ernst Kaufmann

Emocjonujące historie najlepszych skoczków narciarskich na świecie, m.in. Daniela-André Tande, Noriaki Kasai i Richarda Freitaga, przez które poprowadzi nas gospodarz programu - Sven Hannawald.

 

Towarzyszymy w przygotowaniach wybitnych skoczków narciarskich do dwóch ważnych międzynarodowych wydarzeń: Mistrzostw Świata w Oberstdorfie i Letniej Grand Prix w Ironwood. Zobaczymy ich podczas treningu fizycznego i psychicznego, a naszym przewodnikiem będzie Sven Hannawald - niemiecki skoczek narciarski, trzykrotny medalista olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata i trzykrotny medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich. Zwycięzca 50. Turnieju Czterech Skoczni.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, czwartek 19 marca, godz. 20:15 

Kuchnia+

"Żołądek czy rozsądek? 5"

Australia 2013

Człowiek ma niemal nieposkromiony apetyt. Wiele osób nie potrafi odmówić sobie swoich ulubionych przysmaków i codziennie popełnia dietetyczne grzeszki. Tymczasem na każdym kroku lekarze biją na alarm, a liderzy opinii zachęcają do zdrowego stylu życia. Wszyscy jednak lubimy dobrze zjeść - nasuwa się więc pytanie, czy to coś złego czasu do czasu ulec pokusie?

 

Twórcy serii "Żołądek czy rozsądek?" przeciwstawiają sobie te dwa punkty widzenia i zasięgają opinii ekspertów reprezentujących odmienne stanowiska. Zagłębiają się w konflikt, który dotyczy każdego, kogo choć odrobinę obchodzi to, co zjada. Do widzów należy ocena, kto tak naprawdę ma rację. W programie obydwa "obozy" mają swoich reprezentantów, którzy będą starali się przekonać siebie nawzajem do swoich racji. Widzowie serii sami muszą podjąć bitwę między rozumem a żołądkiem i odpowiedzieć na pytanie, jaki styl życia i żywienia wybierają.

EMISJA: KUCHNIA+, odcinek 47. i 48., czwartek 19 marca, godz. 16:00 i 16:30

Domo+

"Gardeners' World 11"

seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2018

Kolejna odsłona programu, który kochają nie tylko ogrodnicy. Już samo patrzenie na piękne rośliny to czysta przyjemność i świetny sposób na relaks po pracowitym dniu.  

 

Akcja 11. sezonu zaczyna się wiosną. To bardzo pracowity czas dla ogrodników, więc Monty Don i jego ekipa uwijają się na grządkach. Porządkują teren, przygotowują glebę, przycinają krzewy i drzewa, sieją, sadzą i projektują rabaty. Pokazują ciekawe odmiany roślin i mówią, jak je pielęgnować. Odwiedzają nietuzinkowe ogrody w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii i rozmawiają z ich twórcami.

EMISJA: DOMO+, odcinek 4., czwartek 19 marca, godz. 17:30

"Pokochaj swój ogród 5"

UK 2015

W piątej serii „Pokochaj swój ogród”  spotkamy Alana Titchmarsha i jego zespół, podróżujących po Wielkiej Brytanii i dokonujących niezwykłych metamorfoz ogrodów!

 

O ogrodniczym hicie stanowi połączenie praktycznej wiedzy, wskazówek ekspertów i artystycznych inspiracji. Piękny ogród może mieć każdy, zarówno doświadczony ogrodnik jak i nowicjusz. Seria piąta programu łączy ze sobą elementy projektowania ogrodów i hodowli roślin z niesamowitymi historiami interesujących osób, dzięki czemu program porusza serca widzów. W tej serii ekipa Alana wraca do hospicjum miesiąc po transformacji ogrodu. Jak wygląda teraz? Przekonajcie się sami, oglądając piątą serię „Pokochaj swój ogród”!

EMISJA: DOMO+, odcinek 1., czwartek 19 marca, godz. 21:30

Planete+

"Przez Australię z Erniem Dingo 2"

Seria dokumentalna, Australia, 2018

Reżyseria: Rima Tamou

Dalsza część fascynującej podróży przez Australię. Naszym przewodnikiem jest popularny aktor – Ernie Dingo. Wraz z nim zobaczymy zapadające w pamięć miejsca i poznamy interesujących ludzi.

 

Australia jest krajem przyrodniczych kontrastów. Aby to pokazać, Ernie zabiera nas m.in. w Góry Śnieżne, do kurortu Charlotte Pass i na najwyższy szczyt Australii – Górę Kościuszki; do Zatoki Talbota w Kimberley; na Gold Coast w Queensland; do miasteczka Yirrkala, zamieszkałego przez Aborygenów; nad wyschnięte jezioro Mungo; na wyspy Stradbroke i do lasu deszczowego na Tasmanii.

EMISJA: PLANETE+, odcinek 13., czwartek 19 marca, godz. 17:00

"Historia lotnictwa"

Seria dokumentalna, Francja, 2019

Scenariusz i reżyseria: Daniel Costelle, René-Jean Bouyer

Barwnie opowiedziana historia awiacji – od latających maszyn Leonarda Da Vinci po wiek XX. Autorzy serii wykorzystali bogate materiały archiwalne, zaprosili do udziału ekspertów, pasjonatów, konstruktorów, pilotów i weteranów.

 

7-odcinkowa opowieść zaczyna się od przypomnienia sylwetek pionierów lotnictwa – Leonarda da Vinci, braci Montgolfier i Louisa Blériota, który jako pierwszy przeleciał nad kanałem La Manche. Obie wojny światowe to czas szybkiego rozwoju lotnictwa i wzrostu jego znaczenia w siłach zbrojnych. Przekraczane są kolejne granice dystansu, prędkości i nośności samolotów, także w lotnictwie pasażerskim.

EMISJA: PLANETE+, odcinek 5., czwartek 19 marca, godz. 22:00

MiniMini+

"Marta mówi"

serial animowany, USA/Kanada, 2008

Znana i lubiana suczka labradora powraca ze wspaniałą edukacyjną serią przygód dla najmłodszych. W każdym odcinku Marta zapozna swoich widzów z nowym słowem-kluczem.

 

„Marta mówi” to serial animowany, który powstał w oparciu o serię książek autorstwa Susan Meddaugh. Marta to imię przyjaznej suczki - labradorki, której właścicielką jest 10-letnia Helen. Pewnego dnia Marta zjadła płatki śniadaniowe w kształcie liter alfabetu. Jedzenie dziwnym trafem zawędrowało do jej głowy, zamiast do żołądka. Od tej pory Marta zaczęła mówić ludzkim głosem.

 

W każdym odcinku labradorka uczy dzieci nowych wyrazów, wśród których dominuje jedno słowo klucz. Serial ma na celu przygotowanie najmłodszych do nauki czytania.

EMISJA: MiniMini+, czwartek 19 marca, godz. 09:15

teleTOON+

"Polly Pocket"

USA, 2018

„Polly Pocket” to świetna zabawa, mnóstwo przygód oraz emocji. Tytułowa bohaterka razem z Shani, Lilą, Babcią Penelopą, Gwen oraz Nicolasem pokażą widzom, że świat w rozmiarze kieszonkowym może być znacznie ciekawszy od normalnego.

 

Jedenastoletnia Polly, jak każde dziecko, często powtarza, że jest za mała, aby robić to, na co ma ochotę. Pewnego dnia Polly Pocket otrzymuje w spadku od Babci Penelopy magiczny medalion, który pozwala jej skurczyć się do czterech cali. Dziewczyna stwierdza, że w kieszonkowym rozmiarze można się świetnie bawić! Serial udowadnia młodym widzom, że bycie małym nie musi być ograniczeniem, a największą siłą.

EMISJA: teleTOON+, czwartek 19 marca, godz. 09:00

PIĄTEK 20 marca 2020

CANAL+

"Planeta Singli 2"

Komedia romantyczna, Polska, 2018

reżyser: Sam Akina

obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak.

Ania i Tomek nie mogą się ze sobą dogadać. Ich związek przeżywa poważny kryzys, ponieważ oboje mają względem siebie inne zamiary. W tym samym czasie w okolicy pojawia się zakochany w Ani milioner.

 

Pomimo tego, że Ania i Tomek się bardzo kochają, ich związek przechodzi właśnie poważny kryzys, a chodzi o ich wspólną przyszłość. On, showman-celebryta nie ma najmniejszego zamiaru się ustatkować. Ona, z kolei, ma nadzieje na poważny związek i małżeństwo w niedługim czasie. Te różnice w podejściu do związku skutkują stopniowym oddalaniem się pary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander. Milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, jest zauroczony Anią, ponieważ uważa, że nikt nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

EMISJA: CANAL+, piątek, 20 marca, godz. 14:40

"Manu. Bądź sobą!"

Animacja, Niemcy, 2019

Reżyser: Christian Haas, Andrea Block

Manu dorasta w kochającej rodzinie, wierząc, że jest mewą. Jednak w trakcie pierwszej lekcji latania okazuje się, że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje dotychczasowe stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka ptasie rodzeństwo jerzyków, które szybko przyjmuje go do swojej paczki.

 

Przyjaciołom towarzyszy pewien przerośnięty, niepotrafiący latać, ale za to bardzo sympatyczny indyk Percival (Czesław Mozil). Wkrótce wraz z mewami, wszystkie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoła gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Za rogiem czai się jednak kolejne niebezpieczeństwo, które pokaże, że w byciu sobą jest moc a różnienie się od innych bywa bardziej przydatne niż wszystkim się może wydawać.

EMISJA: CANAL+, piątek, 20 marca, godz. 19:25

CANAL+ Film

"Tajemnice Silver Lake"

Kryminał, USA, 2018

reżyser: David Robert Mitchell

obsada: Andrew Garfield, Riley Keough, Topher Grace

Sam to 33-latek, który wciąż bezczynnie czeka na swoją życiową szansę i zrobienie wielkiej kariery w Mieście Aniołów. Pewnego dnia w jego sąsiedztwie pojawia się piękna dziewczyna, którą widzi przez zaledwie jeden dzień, a później znika. Sam wyrusza jej tropem, aby ją odnaleźć.

 

Niespełniony trzydziestolatek marzy o karierze w Los Angeles, jednak zamiast pracować na swój sukces, większość czasu spędza na graniu w gry wideo i podglądaniu pięknych kobiet. Jego szczególną uwagę zwraca nowa sąsiadka, która pojawia się pewnego dnia na basenie. Młodzi nawiązują znajomość, ale już kolejnego dnia Sam nie znajduje Sarah w jej mieszkaniu, dziewczyna zniknęła bez śladu. Budzi się w nim detektyw i wyrusza w podróż pełną mrocznych tajemnic i spisków po Mieście Aniołów.

EMISJA: CANAL+ FILM, piątek, 20 marca, godz. 21:40

"Śmierć Stalina"

komediodramat, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Kanada, USA, 2017

reżyser: Armando Iannucci

obsada: Steve Buscemi, Simon Russell Beale, Jeffrey Tambor, Olga Kurylenko, Paddy Considine, Michael Palin.

Wczesnym rokiem 1953 na skutek niespodziewanego udaru umiera sowiecki tyran Józef Stalin. Na Kremlu nastaje chaos oraz rozpoczyna się walka o władzę i spuściznę po moskiewskim dyktatorze.

 

Rusza machina pełna spisków, machlojek, intryg i prowokacji. Chruszczow (Steve Buscemi) postanawia pozbyć się Beri (Simon Russell Beale), szefa NKWD, czyli swojego największego rywala i namawia do tego pozostałych sojuszników. Jednak w swoich władczych aspiracjach nie jest sam, również Mołotow (Michael Palin) ma swoje plany. Do akcji włącza się też marszałek Żukow (Jason Isaacs), który z kolei ma chęć przeprowadzenia małego zamachu stanu. Film „Śmierć Stalina" to satyra polityczna, która ze względu na swój polityczny wydźwięk, została zakazana na terenie całej Rosji.

EMISJA: CANAL+ FILM, piątek, 20 marca, godz. 23:55

CANAL+ Family

"Garfield"

Familijny, USA, 2004

reżyser: Peter Hewitt

obsada: Breckin Meyer, Jennifer Love Hewitt, Stephen Tobolowsky.

Garfield to bez wątpienia jeden z najbardziej zarozumiałych i leniwych kotów na świecie. Razem ze swoim właścicielem, fajtłapowatym Jonem Arbuckle, zamieszkuje schludny domek na przedmieściu.

 

Czasem spaceruje po pobliskich uliczkach gawędząc z tutejszymi zwierzakami: Arlene, Louisem i Nermalem. Częściej jednak można go zastać na fotelu przed telewizorem. Garfield czuje się panem domu, bo wie, że Jon pozwoli mu na wszystko. Pewnego dnia niespodziewanie pojawia się konkurencja. Podczas wizyty u weterynarz Liz Wilson Jon dostaje od niej małego szczeniaka. Odie jest prostoduszny, ale mało rozgarnięty, Garfield postanawia więc szybko pozbyć się rywala. Wypędzony z domu Odie ucieka i trafia w ręce niejakiego Happy'ego Chapmana, który zamierza go wykorzystać w swoim programie telewizyjnym.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, piątek, 20 marca, godz. 16:35

"Pech to nie grzech"

Komedia romantyczna, Polska, 2018

reżyser: Ryszard Zatorski

obsada: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak.

Młode małżeństwo zakłada się, że ich wspólna znajoma Natalia w ciągu trzech miesięcy nie zakocha się, ani z nikim się nie zwiąże. Natalia w ramach odwetu za zakład wplątuje się w romantyczną intrygę.

 

Natalia odnosi sukcesy na polu zawodowym, ale w życiu prywatnym radzi sobie z tym trochę gorzej. Bizneswoman nie ma szczęścia w miłości, więc nauczona przykrymi doświadczeniami, woli nie poddawać się romantycznym uniesieniom. Kobieta pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia nieprzyjemnego zakładu o jej życie prywatne. Piotr, przyjaciel Natalii oraz partner w interesach zakłada się ze swoją piękną narzeczoną Weroniką o to, że dziewczyna przez nadchodzące trzy miesiące dalej pozostanie samotna. Natalia w odwecie specjalnie wplątuje się w miłosną intrygę z amantem z branży komputerowej.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, piątek, 20 marca, godz. 19:30

CANAL+ Seriale

"Gra pozorów"

serial sensacyjny, Wielka Brytania, 2019

reżyser: Vanessa Caswill

obsada: Julia Ormond, Ben Barnes

Dojrzała zamożna kobieta zakochuje się w o wiele młodszym od siebie mężczyźnie. Ich związek ma wpływ na i tak już zniszczone relacje rodzinne kobiety.

 

60-letnia Julia jest po pierwsze matką, a po drugie żoną. Dbanie o siebie i o własne „ja” postawiła dopiero na trzecim miejscu, ponieważ jej całe życie polegało na stawianiu potrzeb innych zawsze ponad swoimi. Pewnego dnia poznaje Benjamina, dwa razy młodszego od niej mężczyznę z niejasną historią. Z czasem, kiedy relacja staje się coraz poważniejsza, na jaw wychodzą tajemnice Benjamina, niszcząc i tak już kruche więzi rodzinne. Czy Julia w końcu odnajdzie szczęście, na które zawsze zasługuje?

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odcinek 3. i 4., piątek, 20 marca, godz. 18:10 i 19:00

"Jak zostać Bogiem na Florydzie"

Serial komediowy, USA, 2019

reżyser: Charlie McDowell

obsada: Kirsten Dunst, Théodore Pellerin, Mel Rodriguez, Beth Ditto, Alexander Skarsgård.

Floryda, lata 90. Pracowniczka parku wodnego, zarabiająca minimalne wynagrodzenie, na własne życzenie wplątuje się w udział w piramidzie finansową, która ostatecznie doprowadza do rozbicia jej rodziny.

 

Krystal Stubbs mieszka w małym miasteczku na Florydzie, pracuje w aquaparku, gdzie zarabia płacę minimalną i generalnie nie wiedzie jej się najlepiej. W pogoni za lepszym życiem postanawia włączyć się w struktury wielomiliardowej piramidy finansowej. Zdeterminowana, by zarobić duże pieniądze, Krystal rozwija relacje w nowej pracy, ale ta wkrótce zaczyna negatywnie wpływać na jej życie prywatne. Czy uda się jej w porę zareagować i odbudować zniszczone relacje z członkami własnej rodziny?

EMISJA: CANAL+, odcinek 5. i 6., piątek, 20 stycznia, godz. 20:00 i 20:50

CANAL+ DOKUMENT

"Nokia - łączyliśmy ludzi"

Dokument, Finlandia, 2017

Reżyser: Arto Koskinen

Tytuł filmu mówi sam za siebie. Mowa jest o marce pierwszego i do dziś kultowego telefonu komórkowego; ludziach, którzy tworzyli firmę, i tych, dla których rozwiązania były projektowane.

 

Arto Koskinen przedstawia także historię tego, jak grupa Finów z małej miejscowości Salo zrewolucjonizowała telefonię i przez wiele lat dystansowała wszelką konkurencję, nie dbając nawet o patenty. I tego, jak z roli niekwestionowanego lidera stała się podrzędną firmą, wykupioną przez Microsoft jak Nokia w ciągu 30 lat z roli niekwestionowanego lidera telefonii komórkowej stała się podrzędną firmą, wykupioną przez Microsoft.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, piątek, 20 marca, godz. 23:40

Kuchnia+

"Anthony Bourdain: bez rezerwacji 7"

Seria dokumentalna, USA 2011

"Całe moje życie opiera się na kontrolowaniu tego, co dzieje się w kuchni. Podróżowanie i odkrywanie nowych smaków pozwala, aby wszystko, co z tym związane, po prostu się działo" - Anthony Bourdain - miłośnik podróży, smakosz i poszukiwacz przygód już po raz siódmy wyrusza w świat, by poznać smak ryzyka.

 

Bo według niego zdrowe, przygotowywane w sterylnych warunkach potrawy są po prostu niesmaczne. Jedzenie, jak życie, musi zawierać w sobie element ryzyka.Anthony bez wahania próbuje lokalnych przysmaków i specjałów przygotowywanych w przydrożnych budkach, oddając się w ręce miejscowych przewodników. Sam, jako turysta, i to jeszcze w towarzystwie operatora, nie miałby szans dotrzeć do miejsc, do których prowadzą go informatorzy. Dzięki nim sporo dowiaduje się o kulturze kraju, o ludziach i o ich zwyczajach kulinarnych, które czasami, zwłaszcza dla kogoś z tzw. zachodniego kręgu kulturowego mogą być szokujące. Rarytasy, których spróbuje, będą nierzadko poważnym wyzwaniem dla podniebienia i żołądka. W tej serii swojego programu Bourdain odwiedza m.in. Haiti, Japonię, Kubę, Makao i Brazylię. Oprócz tych egzotycznych kierunków, nowych smaków i przygód poszuka także na Ukrainie i w Austrii.

EMISJA: KUCHNIA+, odcinek 1., piątek, 20 marca, godz. 20:25

Domo+

"Gardeners' World 11"

seria poradnikowa, Wlk. Brytania, 2018

Kolejna odsłona programu, który kochają nie tylko ogrodnicy. Już samo patrzenie na piękne rośliny to czysta przyjemność i świetny sposób na relaks po pracowitym dniu.  

 

Akcja 11. sezonu zaczyna się wiosną. To bardzo pracowity czas dla ogrodników, więc Monty Don i jego ekipa uwijają się na grządkach. Porządkują teren, przygotowują glebę, przycinają krzewy i drzewa, sieją, sadzą i projektują rabaty. Pokazują ciekawe odmiany roślin i mówią, jak je pielęgnować. Odwiedzają nietuzinkowe ogrody w różnych zakątkach Wielkiej Brytanii i rozmawiają z ich twórcami.

EMISJA: DOMO+, odcinek 5., piątek, 20 marca, godz. 17:30

Planete+

"Świat z góry 9"

film dokumentalny, Francja 2017

"Świat z góry" to seria, która oferuje zwiedzanie świata z zupełnie innej perspektywy – kamera wysokiej rozdzielczości pokazuje najpiękniejsze zakątki z wysokości od kilku metrów do trzech kilometrów. Znany i ceniony przez widzów program powraca z nowymi odcinkami!

 

9 sezon to 14 ekscytujących podróży od wielkich miast po malownicze cuda natury. Kamery odwiedzą m.in. takie miejsca jak wiejskie tereny Anglii, Rio de Janeiro, północne Włochy, przepiękne okolice Zamku w Schwerinie w Niemczech, czy imponująco rozległe tereny kanionu w Stanach Zjednoczonych. Poznaj zupełnie inny, niebanalny obraz świata widziany z góry!

EMISJA: PLANETE+, odcinek 8., piątek, 20 marca, godz. 18:00

MiniMini+

"Enchantimals"

serial animowany, USA, 2019

Bohaterkami  animacji jest grupa niezwykłych dziewczynek nazywanych Enchantimals. W fantastycznym świecie, w którym mieszkają za każdym rogiem kryje się zabawa i przygoda!

 

Enchantimals to niezwykłe dziewczyny, które posiadają zwierzęce cechy. Mieszkają razem w fantastycznym świecie, w którym za każdym rogiem kryje się zabawa i przygoda! W momencie, gdy jeden ze zwierzęcych przyjaciół nagle się gubi, wszystkie dziewczęta jednoczą się, aby go odnaleźć. Wspólnie dowiadują się, że dzięki przyjaźni wszystko jest możliwe. Daj się zaczarować i odkryj świat pełen wyobraźni, zabawy i magii. Sympatyczne Enchantimals opiekują się tym, co kochają - przyrodą, zwierzętami, a także sobą nawzajem. Bajka powstała w oparciu o niezwykle popularną serię lalek.

EMISJA: MiniMini+, piątek, 20 marca, godz. 10:05

teleTOON+

"Zwierzaki – Przebieraki"

serial animowany, Francja, 2014

Pełna gagów i zabawnych sytuacji animacja o zwariowanych zwierzakach to rozrywka dla całej rodziny!

 

Życie dzikich zwierząt nie jest proste. Codziennie muszą mierzyć się z różnymi niebezpieczeństwami i zdobywać pożywienie. A gdyby tak przebrać się za zwierzę domowe? I dostać pyszne jedzonko na talerzu? Zapraszamy na zwariowaną komedię o Zwierzakach – Przebierakach! Lis o imieniu Waszyngton, dzik Sam i jego mała siostra Eugenia pozazdrościły domowym zwierzakom ich wygodnego życia. Czy to sprawiedliwe, że oni każdego dnia walczą o byt, podczas gdy psy i koty śpią w wygodnych posłaniach, są głaskane i przytulane, a do tego dostają jedzenie kilka razy dziennie? Przedsiębiorcze zwierzaki postanowiły coś z tym zrobić! Tylko w jaki sposób zostać zwykłymi, domowymi pupilami i najlepszymi przyjaciółmi człowieka? To proste – wystarczy przebrać się w kostium i trochę zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. Tylko czy im się to uda? Czasem trudno zapanować nad wewnętrznymi instynktami, potrafią one wyjść na jaw w najgorszym momencie i właśnie wtedy robi się bardzo śmiesznie!

EMISJA: teleTOON+, piątek, 20 marca, godz. 09:00

SOBOTA 21 MARCA 2020

CANAL+

"Robaczki z zaginionej dżungli"

Film animowany, Francja, Chiny, Gwadelupa, 2018

reżyseria: Hélène Giraud, Thomas Szabo

Kiedy mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby, jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Gdy po wielu trudach przybywa na miejsce, z zaskoczeniem odkrywa, że dzielny maluch znalazł sobie nowy dom i znajomych. Niestety wszystkim im zagraża firma budowlana, planująca wycinkę dżungli. Ale od czego są przyjaciele? Z pomocą starych kumpli, którzy przybywają z odsieczą, kolorowa załoga robaczków opracowuje niezwykły plan uratowania lasów deszczowych.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 marca, godz. 19:25

"Ja teraz kłamię"

kryminał, Polska, Holandia, 2019

reżyseria: Paweł Borowski

obsada: Maja Ostaszewska, Paulina Walendziak, Rafał Maćkowiak, Agata Buzek, Joanna Kulig.

Plejada polskich gwiazd w kryminale producentów oscarowej „Idy” oraz serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Kiedy podczas kontrowersyjnego tv show na jaw wychodzą sekrety, relacje między głównymi bohaterami zaczynają się bardzo komplikować!

 

Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji marzeń. Dla Yvonne ma to być powrót na szczyty list przebojów, dla Celii i Mata szansa na nakręcenie wspólnego filmu. Kiedy cała trójka ponosi porażkę, sprawy zaczynają się komplikować.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 marca, godz. 21:00

CANAL+ Film

"Godzina wilka"

thriller, Wielka Brytania, USA, 2019

reżyseria: Alistair Banks Griffin

obsada: Naomi Watts, Brennan Brown, Jeremy Bobb, Jennifer Ehle

Naomi Watts jako pisarka na skraju niepoczytalności. Dreszczowiec, którego tłem jest morderczo upalny Nowy Jork.  

 

Rok 1977. Nowy Jork. Żar leje się z nieba. Po mieście grasuje seryjny morderca. Przerażona pisarka June Leight nie wychodzi z mieszkania. Jej paranoiczny lęk narasta. Ktoś wciąż niepokoi June, dzwoniąc do niej przez domofon. Bliska obłędu, remedium znaleźć może wyłącznie w pisaniu. Psychologiczny dreszczowiec, obraz dusznej metropolii i kreacja Naomi Watts – to wszystko gwarantuje produkcja Alistaira Banksa Griffina.

EMISJA: CANAL+ FILM, sobota, 21 marca, godz. 20:00

"Podły, okrutny, zły"

Biograficzny, USA, 2018

reżyser: Joe Berlinger

obsada: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Jim Parsons, John Malkovich.

Czarujący, przystojny i charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Bezwzględny morderca czy wspaniały przyszywany ojciec? Oto historia Teda Bundy’ego przedstawiona z perspektywy jego długoletniej partnerki Liz Kendall.

 

Ted Bundy, mężczyzna, który przyznał się do zamordowania 30 kobiet, miał też swoje drugie oblicze. Przez kilka lat był w szczęśliwym związku z Liz Kendall. Według zeznań partnerki obydwoje pałali do siebie płomienną miłością, a Ted był wzorowym przyszywanym ojcem dla jej dziecka. Obrazek idealnej rodzinki runął, gdy aresztowano Teda pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Proces, podczas którego mężczyzna twardo wypierał stawiane mu zarzuty, był pierwszym transmitowanym w amerykańskiej telewizji, a zakochane i wierzące w jego niewinność kobiety, zalewały celę więzienną tonami listów miłosnych. Liz musiała zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę.

EMISJA: CANAL+ FILM, sobota, 21 marca, godz. 21:40

CANAL+ Family

"Zegar czarnoksiężnika"

Komedia fantasy, USA, Kanada, Indie, 2018

reżyser: Eli Roth

obsada: Jack Black, Cate Blanchett, Owen Vaccaro, Kyle MacLachlan.

Młody chłopak pomaga swojemu wujkowi rozwikłać zagadkę dotyczącą tajemniczego zegara, który odmierza czas do zbliżającej się apokalipsy.

 

Lewis Barnavelt właśnie stracił swoich rodziców i zostaje oddany pod opiekę ekscentrycznego wuja Jonathana, który mieszka w posiadłości położonej na kompletnym odludziu. Po przybyciu na miejsce, chłopak odkrywa, że wuj jest magikiem i eksploruje dotąd nieznane oraz niebezpieczne światy równoległe. Cała magia praktykowana przez wuja ma na celu rozwikłanie zagadki zaginionego czarnoksiężnika Isaaca Izarda. Wielki magik stworzył zegar odmierzający czas do zbliżającej się Apokalipsy i ukrył go w murach posiadłości, zamieszkiwanej teraz przez Lewisa i jego wuja. Jedyną opcją na powstrzymanie nadchodzącej zagłady jest odnalezienie zaginionego zegara.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, sobota, 21 marca, godz. 19:30

CANAL+ Seriale

"Pamiętnik kierowcy Ubera"

serial komediowy, Australia, 2019

reżyser: Matthew Moore

obsada: Sam Cotton

W obliczu tykającego zegara zapowiadającego początek ojcostwa, Ben stara się dowiedzieć, co powinien robić w życiu. Robi to podczas jazdy samochodem jako kierowca Ubera. Dzięki swojej tymczasowej pracy,  obserwuje zachowanie swoich pasażerów, które zdaje się być dobrą lekcją życia i jednocześnie wskazówką do wybrania odpowiedniej życiowej drogi.

 

Życie Bena za chwilę zmieni się bezpowrotnie. Chłopak ma niedługo zostać ojcem, jednak jego relacja z niezależną Beck, matką dziecka jest wciąż bardzo niejasna. Dodatkowo, Ben nie wie czym powinien się zajmować, ani gdzie pracować. Szczęśliwie ma samochód, dzięki któremu ma zagwarantowaną tymczasową pracę jako kierowca Ubera. Przez jego auto przewija się cały wachlarz ludzkich osobowości, które edukują chłopaka na temat życia. Podstarzały Ken poucza go, że doświadczanie bólu w życiu pełnym miłości, jest znacznie lepsze niż życie w pojedynkę, a Jim i Terry pokazują chłopakowi na czym polega prawdziwa przyjaźń.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odcinki od 1. do 6., sobota, 21 marca, start godz. 11:40

CANAL+ DOKUMENT

"ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko"

Dokument, Wielka Brytania, 2019

Reżyser: Chris Hunt

Historia Abby – od narodzin zespołu do dziś, mnóstwo muzyki, koncertów i rozmów ze wszystkimi członkami zespołu.

 

W 2019 roku minęło 50 lat od spotkania założycieli Abby, 40 lat od ich ostatniego koncertu i 20 lat od kiedy musical Mama Mia! stał się światowym fenomenem. Historia Abby, od narodzin zespołu do dnia dzisiejszego, komentowana przez wszystkich czterech członków zespołu, ze świeżymi wywiadami i rzadkimi archiwaliami.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, sobota, 21 marca, godz. 20:20

Kuchnia+

"Ainsley na targu"

seria dokumentalna, Australia, 2019

Ainsley Harriot, brytyjski szef kuchni, pisarz, prezenter i aktor, tym razem leci aż do Australii, by przyjrzeć się tamtejszym targom żywności. Nie tylko zwiedza, ale i gotuje   potrawy z zakupionych na miejscu produktów.

 

Na każdym z odwiedzanych targowisk Ainsley wynajmuje stragan, na którym rozstawia sprzęt do gotowania. Następnie próbuje lokalnych produktów, rozmawia ze sprzedawcami i poznaje typowe dla danego miejsca potrawy. Wraca na swój stragan i przyrządza dania własnego pomysłu ze składników, które kupił na miejscu. Czy zasmakują klientom targu? Zobaczcie sami!

EMISJA: KUCHNIA+, odcinek 3., sobota, 21 marca, godz. 17:00

Domo+

"Wielkie Projekty Nowa Zelandia 3"

Seria dokumentalna,

Nowa Zelandia, 2018

Trzeci sezon serii przedstawiającej ambitne i nietuzinkowe projekty architektoniczne, realizowane w Nowej Zelandii.

 

Poznaj historie ambitnych Nowozelandczyków, którzy chcąc zrealizować swoje marzenia, podjęli wyzwanie zbudowania innowacyjnych i inspirujących domów. Architekci mawiają, że budynki w Nowej Zelandii muszą mierzyć się z dwoma głównymi wyzwaniami - deszczową pogodą i dużą aktywnością sejsmiczną. Przymus pamiętania o tych czynnikach wyzwolił w Nowozelandczykach odpowiedzialne i zarazem nieszablonowe podejście do budownictwa. Prowadzący Chris Moller, architekt i urbanista, pokaże widzom zarówno autorskie rezydencje projektantów, jak i domy urządzone w duchu DIY. Będzie różnorodnie i bardzo ciekawie.

EMISJA: DOMO+, odcinek 5., sobota, 21 marca, godz. 21:00

Planete+

"Polska z góry"

seria dokumentalna, Polska, 2017

Szybowanie ponad górskimi szczytami Karkonoszy, czy podniebna kontemplacja Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich? Pierwsza w polskiej telewizji produkcja, w której będzie można zobaczyć Polskę z lotu ptaka.

 

8 tys. kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to by dowiedzieć się jak z wysokości prezentują się majestatyczne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. Te i wiele innych miejsc będą mogli odwiedzić widzowie Planete+ w nowej własnej produkcji stacji „Polska z góry”. Dwunastoodcinkowy serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miast i miasteczek z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. Będzie to niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, aby spojrzeć na swój kraj z góry. Polska to jednak nie tylko malownicze scenerie, ale także wciągające i wcale nieoczywiste historie. Twórcy serii „Polska z góry” przygotowali również szereg interesujących faktów i ciekawostek historycznych oraz przyrodniczych na temat odwiedzanych miejsc.

EMISJA: PLANETE+, odcinek 3., sobota, 21 marca, godz. 10:00

MiniMini+

"Noddy: Detektyw w krainie zabawek 2"

Serial animowany, Francja, Wielka Brytania, USA, 2018

Nowe przygody Noddy’ego, który przemierza krainę zabawek swoją żółtą taksówką i rozwiązuje rozmaite zagadki. Towarzyszy mu wierny przyjaciel – piesek Bumpy.

 

Dociekliwy detektyw Noddy rozwiązuje interesujące zagadki, przy okazji ucząc dzieci logicznego myślenia oraz zwracania uwagi na istotne detale. W drugim sezonie Noddy spróbuje odnaleźć zaginiony pociąg i umieścić gwiazdę z powrotem na niebie jeszcze przed zapadnięciem nocy. Zbada, skąd wzięły się nowe, dokuczliwe motyle w krainie zabawek i kto wyrwał ostatnią stronę z książki z bajkami.

EMISJA: MiniMini+, sobota, 21 marca, godz. 16:10

NIEDZIELA 22 MARCA 2020

CANAL+

"Bohemian Rhapsody"

Biograficzny, USA, Wielka Brytania, 2018

reżyser: Bryan Singer

obsada: Rami Malek, Lucy Boynton, Gwilym Lee

Bohemian Rhapsody to nie tylko jeden z najpopularniejszych utworów Queen, ale także tytuł filmu przedstawiającego historię legendarnego zespołu i charyzmatycznego wokalisty Freddiego Mercury’ego.

 

Porywająca i burzliwa historia zespołu Queen oraz opowieść o niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (w roli głównej wspaniale sprawdza się Rami Malek), który pokonując wszelakie stereotypy zdobył serca niezliczonych fanów. Bohemian Rhapsody to przedstawienie rozwoju błyskotliwej kariery zespołu, który poprzez swoje ikoniczne utwory i porywające serce brzmienie, wspiął się na szczyt sławy, do momentu aż skandaliczny styl życia wokalisty nie postawił zespołu pod znakiem zapytania. Udaje im się jednak ponownie połączyć na czas koncertu Live Aid, który wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej.

EMISJA: CANAL+, niedziela, 22 marca, 14:50

"Mały Zgon"

Serial kryminalno-komediowy, Polska 2020

reżyseria: Juliusz Machulski

obsada: Piotr Grabowski, Anna Seniuk, Katarzyna Herman, Jacek Koman, Karolina Gorczyca.

„Mały Zgon” to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. Zapraszamy na kolejne odcinki serialu!

 

W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

EMISJA: CANAL+, 5 i 6 odc. 22 marca, 21:30

"Syberia"

Thriller, Kanada, USA, 2018

reżyser: Matthew Ross

obsada: Keanu Reeves, Boris Gulyarin, Ashley St. George.

Mrożący krew w żyłach thriller autora "Franka i Loli". W głównej roli widzowie podziwiać mogą mistrzowską grę Keanu Reevesa ("Matrix"), który wcieli się w handlarza diamentami.

 

Lucas (Keanu Reeves) przybywa do Rosji, aby upłynnić kolekcję rzadkich kamieni o wątpliwym pochodzeniu. Niestety, umówiony partner nie daje znaku życia. Zdesperowany Amerykanin wyrusza jego śladem, aby odnaleźć mężczyznę i dopełnić transakcji. Przypadkowo trafia do niewielkiego miasteczka na Syberii, gdzie czekając na kontakt, wdaje się w romans z właścicielką miejscowej kawiarni (Ana Ularu).

EMISJA: CANAL+, niedziela, 22 marca, godz. 23:25

CANAL+ Film

"Iron Sky. Inwazja"

kino akcji, Finlandia, Niemcy, Belgia, 2019

reżyseria: Timo Vuorensola

obsada: Lara Rossi, Vladimir Burlakov, Kit Dale

Reptilianie, wydrążona Ziemia, Hitler na tyranozaurze. Jedno wielkie kampowe delirium. Timo Vuorensola przedstawia sequel kultowego „Iron Sky”.

 

Das kann nicht wahr sein! Oto długo wyczekiwana kontynuacja kultowego „Iron Sky”, jeszcze bardziej zwariowana niż część pierwsza. Szokująca prawda o reptilianach, podróż do wnętrza wydrążonej Ziemi, Adolf Hitler ujeżdżający tyranozaura – to wszystko czeka na widzów komediowego widowiska science fiction w reżyserii Timo Vuorensoli, sfinansowanego przez wiernych fanów za pośrednictwem platformy Indiegogo.

EMISJA: CANAL+ FILM, niedziela, 22 marca, godz. 20:00

"Smak zemsty. Peppermint"

Thriller, Hong Kong, USA, 2018

reżyser: Pierre Morel

obsada: Jennifer Garner, John Gallagher Jr., John Ortiz

Kiedy mąż i córka Riley zostają zamordowani przez członków kartelu, kobieta sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość przestępcom.

 

Riley North to szczęśliwa matka oraz żona. Wszystko się zmienia w dniu, gdy zabójcy działający na zlecenie potężnego kartelu zabijają jej córkę oraz męża. Zabójcy stają twarzą w twarz z wymiarem sprawiedliwości, jednak przekupiony wcześniej sędzia puszcza ich wolno. Kiedy mija 5 lat od tragedii, policja znajduje ciała trzech zamordowanych członków kartelu. Zabójstwa się na nich nie kończą, wkrótce taki sam los spotyka kolejne osoby powiązane z narkobiznesem i zabójstwem rodziny Riley. Dla policji jest jasne kto stał się egzekutorem.

EMISJA: CANAL+ FILM, niedziela, 22 marca, godz. 21:30

CANAL+ Family

"Jak wytresować smoka 3"

Animacja, USA, 2019

reżyser: Dean DeBlois

Czkawka musi radzić sobie z zadaniami wodza Berk i kiedy nad miasto nadciąga zagrożenie, on musi stawić mu czoła. W tym samym czasie Szczerbatek odnajduje swoją drugą połówkę.

 

Pierwsza smocza miłość mąci mu w głowie. Trzecia część przygód dwójki najlepszych przyjaciół – Czkawki i Szczerbatka. Tym razem chłopak i smok muszą wspólnie stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, wielkim wyzwaniom, niezwykłej wyprawie do nieznanej krainy oraz… miłości. Kiedy nad dowodzone przez Czkawkę miasto nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli, chłopak wie, że musi zrobić wszystko, aby uratować mieszkańców oraz ich smoki. Jedyną opcją na ratunek jest wyprawa do ukrytego świata, istniejącego wyłącznie w mitach i opowieściach.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 22 marca, godz. 13:40

"Planeta Singli 2"

Komedia romantyczna, Polska, 2018

reżyser: Sam Akina

obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak.

Ania i Tomek nie mogą się ze sobą dogadać. Ich związek przeżywa poważny kryzys, ponieważ oboje mają względem siebie inne zamiary. W tym samym czasie w okolicy pojawia się zakochany w Ani milioner.

 

Pomimo tego, że Ania i Tomek się bardzo kochają, ich związek przechodzi właśnie poważny kryzys, a chodzi o ich wspólną przyszłość. On, showman-celebryta nie ma najmniejszego zamiaru się ustatkować. Ona, z kolei, ma nadzieje na poważny związek i małżeństwo w niedługim czasie. Te różnice w podejściu do związku skutkują stopniowym oddalaniem się pary. Tymczasem na horyzoncie pojawia się Aleksander. Milioner, właściciel aplikacji Planeta Singli, jest zauroczony Anią, ponieważ uważa, że nikt nie pasuje do niego bardziej niż romantyczna nauczycielka muzyki.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 22 marca, godz. 15:45

CANAL+ Seriale

"Fotki wstydu"

serial obyczajowy, Norwegia, 2019

reżyser: Liv Joelle Barbosa Blad

obsada: Anna Storeng Frøseth, Tord Kinge, Lena Reinhardtsen.

Serial „Fotki wstydu” jest opowieścią o trójce nastolatków mieszkających w trzech różnych częściach Norwegii. Kiedy do sieci wypływają ich nagie zdjęcia, każde z nich musi zmierzyć się z osobistym kryzysem.

 

16-letnia Sofia uprawia na imprezie seks z Axelem. Następnego dnia po szkole zostaje rozesłany film z ich udziałem. Zdesperowana dziewczyna wyrusza wraz z przyjaciółmi w pogoń w poszukiwaniu sprawcy całego zamieszania. 14-letnia Ida spotyka się z facetem z Tindera. Niedługo później kontaktuje się z nią Jan, który twierdzi, że jej nagie zdjęcia zostały opublikowane na zamkniętym forum. Proponuje pomóc dziewczynie, ale chce także czegoś w zamian. 18-letni Viktor jest oskarżony o publikowanie pornografii dziecięcej. Chce zmusić Miriam, aby odwołała zarzuty, ale jego działania zdążyły powodują ogromne konsekwencje.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odcinek 5. i 6., niedziela, 22 marca, godz. 23:05 i 23:25

CANAL+ DOKUMENT

"Rosyjska szkoła uwodzenia"

Dokument, Rosja, Norwegia, Dania, Australia, 2019

Reżyser: Alina Rudnitskaya

W postkomunistycznej Rosji króluje patriarchat. Szczęście kobiety to życie z majętnym mężczyzną. Jak go zdobyć? Trzy bohaterki na kursie „Szkoły uwodzenia”. Tragikomiczne.

 

Bezpieczeństwo, wysoki status społeczny, szczęście... We współczesnej Rosji, która zawsze stawia mężczyznę przed kobietą, niełatwo zrealizować te proste pragnienia. Dlatego bohaterki filmu postanawiają opanować sztukę uwodzenia mężczyzny – najlepiej bogatego. Tragikomiczny obraz przedstawiający społeczny podział płci i status kobiecości w Rosji Putina.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, niedziela, 22 marca, godz. 21:30

Kuchnia+

"Luke Nguyen - kulinarnym szlakiem"

Seria dokumentalna, Australia, 2018

„Luke Nguyen – kulinarnym szlakiem” to program kulinarny przedstawiający najsmaczniejsze azjatyckie przepisy, ale także historię życia i kariery słynnego wietnamsko-australijskiego szefa kuchni.

 

Kulinarny szlak Luke’a Nguyena prowadzi widzów przez słoneczne wybrzeża Australii, rodzinny Wietnam oraz kolorowy Hongkong. Szef kuchni pozwala nam zapoznać się nie tylko z jego historią i najbliższą rodziną, czy przyjaciółmi, ale również poznać lokalne przysmaki i specjały. Wśród dań przygotowanych przez Luke’a możemy wyróżnić tradycyjne wietnamskie curry, ceviche z makreli królewskiej, czy też zobaczyć jak kucharz będzie się uczył sztuki przygotowywania pierożków gyoza.

EMISJA: KUCHNIA+, odcinek 6., niedziela, 22 marca, godz. 14:30

Domo+

"Ucieczka na wieś 17"

Seria dokumentalna, Wielka Brytania, 2017

Wystarczy zaledwie kilka lat mieszkania w mieście, aby mieć dosyć wszechogarniającego zgiełku i marzyć o Ucieczce na wieś.

 

Siedemnasty już sezon serii dokumentalnej „Ucieczka na wieś” pokazuje, że pomimo rozrastających się w szalonym tempie struktur miejskich, w dalszym ciągu prawdziwym pragnieniem ludzi jest zamieszkanie z dala od nieustannych dźwięków klaksonów oraz wyjących karetek. Po raz siedemnasty twórcy programu zapraszają do wyruszenia we wspólną podróż z uczestnikami programu, w celu odnalezienia ich idealnego wiejskiego domku na brytyjskiej wsi.

EMISJA: DOMO+, odcinek 52., niedziela, 22 marca, godz. 11:30

Planete+

"Zapomniane lasy Malezji"

Film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2018, 52 min.

Reżyseria: Oliver Page

W Malezji rosną jedne z najstarszych lasów deszczowych na Ziemi. Tworzą niezwykle bogaty i złożony ekosystem. Autorzy filmu podglądają życie na różnych piętrach lasu – od ściółki po wierzchołki drzew.

 

Wilgotność powietrza sięga tu 100 procent, a średnia temperatura to 27 stopni. Doskonałe warunki dla roślin i owadów, ekstremalnie trudne dla człowieka. Niezrażona tym ekipa filmowa podgląda życie rodzinne nosaczy i langurów. Obserwuje parę dzioborożców, z oddaniem wychowujących młode. Śledzi modliszkę storczykową, która z powodzeniem udaje kwiat, i innego mistrza kamuflażu - gekona toke.

EMISJA: PLANETE+, niedziela, 22 marca, godz. 16:00

MiniMini+

"Zafari 2"

serial animowany, Kanada/USA, 2019

Dalszy ciąg serialu animowanego, którego akcja rozgrywa się w magicznej dolinie u stóp góry Kilimandżaro. To barwna opowieść o zwierzętach, które różnią się od reszty swojego gatunku.

 

W czarodziejskiej krainie pełnej niezwykłych zwierząt mieszka Zoomba, mały słoń w paski zebry, oraz jego przyjaciel Quincy. Nasi bohaterowie uczą się, rosną, śmieją i przeżywają rozmaite przygody. „Zafari” w zrozumiały dla dzieci sposób opowiada o tolerancji, inności i przyjaźni. Pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy, a różnice wzbogacają życie społeczności.

EMISJA: MiniMini+, niedziela, 22 marca, godz. 17:00

Czytany 457 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 marzec 2020 14:03

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama