cinema.pl Artykuły

wtorek, 10 marzec 2020 11:33

"Fleak" z nagrodą Eurimages

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Podczas prestiżowego forum pełnometrażowych filmów animowanych CARTOON MOVIE, które w ubiegłym tygodniu zakończyło się we francuskim Bordeaux, specjalną nagrodę Eurimages otrzymał projekt FLEAK realizowany w fińsko-francusko-polskiej koprodukcji. Polskim koproducentem filmu jest Animoon.

 

Nagroda przyznawana przez Eurimages – europejski fundusz wspierający współpracę koprodukcyjną – jest nagrodą pieniężną w wysokości 20 000 euro, która zostanie zainwestowana w development filmu. Oceniające projekt jury nagrodziło projekt FLEAK za „świeże i nowe podejście w mówieniu o trudnych emocjach oraz stworzenie historii na temat, który ma szanse realnie bardzo wiele zmienić”. Głównym producentem filmu jest fińskie studio animacji Anima Vitae, które jest odpowiedzialne za realizację popularnych i bardzo szeroko dystrybuowanych filmów „Renifer Niko ratuje Święta” i „Renifer Niko ratuje brata”. Oba filmy odniosły bardzo duży sukces kasowy na świecie. 

FLEAK opowiada historię 12-letniego chłopca o imieniu Lawrie, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci zdolność chodzenia. Życie chłopca diametralnie się zmienia, gdy z dnia na dzień musi zrezygować ze wszystkiego, co dotychczas sprawiało mu radość. Gdy chłopiec przebywa w szpitalu niespodziewanie odwiedza go futrzasty stwór – Fleak. Razem przenoszą się do krainy wyobraźni gdzie chłopiec i jego nowy przyjaciel przeżywają wiele niesamowitych przygód. 

Polski koproducent filmu – Animoon – ma już na swoim koncie współpracę koprodukcyjną z Finlandią przy filmie „Magiczna Zima Muminków”, który trafił do polskich kin w grudniu 2017 roku. Animoon realizuje także obecnie inny projekt koprodukcyjny – lalkową animację „Nawet Myszy idą do nieba”, która powstaje we współpracy między Czechami, Francją, Polską i Słowacją. Oprócz projektów pełnometrażowych Animoon jest producentem seriali – najpopularniejszy z nich to „Przytul mnie” oraz szeroko nagradzanych filmów krótkometrażowych w tym „ACID RAIN” Tomka Popakula nominowanego w tym roku do prestiżowych, amerykańskich Annie Awards. 

 

Źródło: notka prasowa producenta

Czytany 438 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 marzec 2020 12:17

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama