cinema.pl Artykuły

czwartek, 05 marzec 2020 14:15

Zdradzamy obsadę "Lipstick on the Glass"

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W wywiadzie udzielonym Variety podczas Berlinale na wyłączność, nasz producent Paweł Kosuń zdradził nazwiska części obsady anglojęzycznego debiutu Kuby Czekaja, "Lipstick On the Glass", nad którym pracuje. 

 

Główną rolę w filmie zagra Agnieszka Podsiadlik (m. in. "Twarz" Szumowskiej), która z reżyserem pracowała także przy dwóch poprzednich pełnych metrażach: "Królewiczu Olch" oraz "Baby Bump". Poza aktorką, obsada oparta będzie na międzynarodowych graczach małego i wielkiego ekranu. Udział w projekcie zadeklarowali już: amerykańska aktorka i modelka Mari Malek ("Morderstwo w Hotelu Hilton”), angielsko-francuska aktorka Laura Benson (doskonałe “Touch Me Not”) oraz silna reprezentacja Niemiec: Lena Lauzemis ("Jeśli nie my, to kto?"), Mina Tander ("Wesele w Campobello") oraz aktor Stipe Erceg ("Baader-Meinhof"). Obecnie finalizowane są rozmowy z Bobbi Salvor Menuez znaną z filmu "Tajemnice Silver Lake" czy głośnego serialu HBO "Euphoria".

Zdjęcia do filmu ruszają na przełomie sierpnia i września 2020r.

 

"Lipstick on the Glass" to dystopijna wizja rzeczywistości, w której kobieta zostaje nakłoniona do porzucenia męża gangstera i wstąpienia do sekty feministycznej. To powieść o prawie każdego człowieka do samostanowienia, niezależnie od jego tożsamości płciowej czy narzuconych norm społecznych i kulturowych.

 

Jak mówi producent, film stawia fundamentalne pytanie: kim jestem? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej Europejczyków, którzy starają się odnaleźć w rzeczywistości ekstremalnych postaw. Ludzie, którzy są zagubieni, którzy są zmuszeni wierzyć w to, kim powinni być, szukają pomocy".

 

Film powstaje w koprodukcji polsko-niemieckiej, przez Pawła Kosunia i Agnieszką Janowską z Centrala Film i Arka Gielnika z Indi Film (Niemcy), przy wsparciu finansowym Medienboard Berlin-Brandenburg, Polsko-Niemieckiego Funduszu Produkcji, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Mitteldeutsche Medienfoerderung (MDM), Komisarza Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów (BKM), Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych.

Czytany 863 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 marzec 2020 14:20

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama