cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 marzec 2020 14:25

"świetny", "konieczny do zobaczenia" - film SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER w kinach od 6 marca

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Nie sposób oderwać oczu od ekranu” - Bartosz Godziński, naTemat.pl; „Niepokojący, stawiający wiele pytań, konieczny do zobaczenia” - Anna Luboń, ELLE Polska; „Precyzyjnie skonstruowany scenariusz”, „Świetny film” - Marcin Radomski, KINOrozmowa

Rewelacyjne pierwsze recenzje filmu „Sala samobójców. Hejter”. Nowy przebój Jana Komasy kinach od 6 marca.

 

„Sala samobójców. Hejter” wejdzie na ekrany kin już w piątek, ale już teraz film wzbudza ogromne emocje. I całkiem słusznie! Pierwsze recenzje nowego działa Jana Komasy i Mateusza Pacewicza, duetu odpowiedzialnego za sukces nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”, pokazują, że mamy do czynienia z filmem wybitnym, mającym potencjał na hit sezonu. Dziennikarze, którzy już widzieli „Hejtera”, oceniają go jako tytuł na wskroś aktualny i porównują do nagrodzonego dwoma Oscarami „Jokera”. W recenzjach czytamy m.in., że najnowsza produkcja Komasy to film, w którym „sceny, postaci i dialogi są tak wiarygodne, że aż włos jeży się na głowie” (Bartosz Godziński).

Zdaniem dziennikarza twórcy obrazu „wprowadzają nową jakość do polskiego kina, którą możemy się chwalić za granicą”, a sam film „musi obejrzeć każdy, kto pluje jadem w Internecie”. Karolina Korwin-Piotrowska podkreśla zaś, że „Sala samobójców. Hejter” jest „potężnym wstrząsem”, którego właśnie dzisiaj nam potrzeba. Komplementy krytyków zbiera też odtwórca głównej roli Maciej Musiałowski – „wschodząca gwiazda polskiego kina” (Marcin Radomski). Karolina Korwin-Piotrowska podkreśla, że Musiałowski w „Hejterze” „sięga nieba” i „jest przerażająco doskonały”. Zdaniem Bartosza Godzińskiego młody aktor „może już przybijać do ściany półkę na nagrody za swoją genialną kreację”.

Dziennikarz dostrzegł także kreację Vanessy Aleksander, którą okrzyknął „odkryciem sezonu”. Anna Luboń wyróżniła natomiast Danutę Stenkę, którą podsumowała słowem „doskonała”. Wobec wysypu pozytywnych, przedpremierowych recenzji można śmiało założyć, że „Sala samobójców. Hejter” ma wszelkie warunki, by powtórzyć wyczyn przebojowych poprzedników – „Miasta 44” i nominowanego do Oscara „Bożego Ciała” - i stać się kolejnym filmem reżysera, który okaże się niekwestionowanym sukcesem.

Oficjalny zwiastun filmu:

https://youtu.be/1J-90nGlzBE

 

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Czytany 535 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2020 14:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama