cinema.pl Artykuły

środa, 26 luty 2020 12:00

ON ART 2020

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

On Art 2020 – Festiwal Kina i Sztuki od 3 lipca do 6 września – w 7 miastach Polski. On Art 2020 – to niezwykły festiwal z codziennymi projekcjami w formule kin letnich.

 

Już od 3 lipca:

9. edycja – wraz z konkursem międzynarodowym

Projekcje każdego dnia – przez ponad 2 miesiące!

Warszawa – Kraków – Poznań– Łódź – Bydgoszcz – Lublin – Wrocław

Wstęp wolny – na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące

Nowa międzynarodowa formuła

W ostatnich latach festiwal znany był jako „Kino i Sztuka”. W roku 2018 poszerzyliśmy formułę o międzynarodowy konkurs filmów o sztuce.  Do ubiegłorocznego konkursu zakwalifikowało się 85 filmów z wielu krajów świata. Najwięcej z Europy i USA, a także m.in. z Kanady, Brazylii, Libanu, Kolumbii, Turcji czy Tajwanu. Wśród wybranych tytułów znalazło się 25 filmów średnio i długometrażowych (powyżej 30 minut).

Oprócz filmów konkursowych, pokażemy także wiele głośnych filmów fabularnych i dokumentalnych związanych ze sztuką. (W ubiegłych latach prezentowaliśmy m.in.: obsypany nagrodami dokument Twarze, Plaże; Młynarski. Piosenka finałowa; Dalida. Skazana na miłość; Pina; Cinema Paradiso; The Doors. Historia Niedopowiedziana; Jaśniejsza od Gwiazd; Czarny Łabędź z oskarową rolą Natalie Portman i wiele innych).

Formuła kin letnich

On Art 2020 odbędzie się jednocześnie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu, w przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, Parku Żeromskiego, Muzeum Mocak w Krakowie. 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów; informacje o naszych wydarzeniach docierają do ponad 3 mln odbiorców. 

Czytany 646 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 lipiec 2020 11:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama