cinema.pl Artykuły

piątek, 07 luty 2020 16:38

Oficjalny polski zwiastun nominowanych do Oscara ,,Nędzników”!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Oficjalny polski zwiastun nominowanych do Oscara ,,Nędzników”! Rewelacyjny debiut Ladja Ly w kinach 28 lutego.

 

Nominowany do Oscara film Ladja Ly zobaczyło już ponad dwa miliony widzów we Francji, przed kilkoma dniami zdobył trzy statuetki prestiżowych Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, i właśnie otrzymał 12 nominacji do Cezarów, najważniejszych francuskich nagród. Dziś prezentujemy oficjalny polski zwiastun ,,Nędzników”. Film w kinach od 28 lutego!

„Nędznicy”  to jedyny nominowany do Oscara w swojej kategorii film, który jeszcze nie miał oficjalnej premiery w polskich kinach. Film, który zaskoczył i zachwycił krytyków swoją świeżością i bezkompromisowością to jedna z najbardziej wyczekanych premier roku. „Nędznicy” to wielkie odkrycie festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał Nagrodę Jury, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie, zdobywca trzech statuetek Lumières oraz dwunastu nominacji do Cezarów i nominacji do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, film we Francji zobaczyło ponad milion widzów, w miniony weekend liczba ta przekroczyła dwa miliony.

Taki debiut zdarza się raz na kilka lat!

Oficjalny polski zwiastun

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Ladj Ly, reżyser o którym po festiwalu w Cannes usłyszał cały świat, z przedmieść Paryża stał się jednym z najgłośniejszych debiutantów minionego roku. Był oddanym obserwatorem życia w Montfermeil, gdzie spędził ponad dwadzieścia lat dokumentując grę o lokalne wpływy. Te doświadczenia zainspirowały go do wyreżyserowana pełnometrażowego debiutu fabularnego, który za nieco ponad tydzień zmierzy się z ,,Bożym Ciałem" i ,,Parasite" o statuetkę Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. 

Czytany 377 razy Ostatnio zmieniany piątek, 07 luty 2020 16:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama