cinema.pl Artykuły

wtorek, 04 luty 2020 16:41

Polska premiera w ramach cyklu Feministyczny Klub Filmowy w kinie AMONDO

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W poniedziałek, 10 lutego o godzinie 19:00 w kinie AMONDO odbędzie się kolejna odsłona cyklu Feministyczny Klub Filmowy. Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy raz w Polsce dramat „Ask for Jane” w reżyserii Rachel Carey.

 

Po pokazie jak zwykle zapraszamy na dyskusję. 

 

Jest rok 1968. Gdy jedna ze studentek Uniwersytetu w Chicago zachodzi w niechcianą ciążę, Rose (Cait Cortelyou) i Janice (Cody Horn) postanawiają wesprzeć ją: znajdują lekarza, który zgadza się na przeprowadzenie nielegalnego zabiegu. Wkrótce zaczynają organizować sieć samopomocy dla kobiet potrzebujących aborcji, a grupa, która działa do momentu zalegalizowania aborcji wyrokiem Sądu Najwyższego w sprawie Roe vs Jane w 1973 roku przejdzie do historii jako „Kolektyw Jane”.

Film Rachel Carey odtwarza prawdziwe zdarzenia: konspiracyjną organizację prac kolektywu na miarę mięsistego filmu szpiegowskiego, marsze solidarności, czy konfrontacje z policją. Bunt, niezłomność, ale też rozterki członkiń Kolektywu Jane zostały pięknie uchwycone w inspirującym debiucie reżyserskim, o którym Gloria Steinem powiedziała, że „każda Amerykanka powinna go obejrzeć”. Naszym zdaniem ten film powinna zobaczyć też każda Polka. Zapraszamy!

Bilet na seans kosztuje 10 PLN.

Jak działa Feministyczny Klub Filmowy:

Oglądamy filmy reżyserowane przez kobiety, a potem o nich dyskutujemy.

Spotykamy się raz w miesiącu – zazwyczaj w drugi poniedziałek miesiąca.

FKF jest klubem otwartym dla kobiet i dla sojuszników. Wspólnie dbamy o to, żeby nasze spotkania stanowiły bezpieczną przestrzeń do rozmów nie tylko o kinie, ale i o kobiecych doświadczeniach.

Projekcje i spotkania odbywają się w Kinie AMONDO, przy ulicy Żurawiej 20. Ze względu na wielkość sali liczba uczestniczek jednego spotkania jest ograniczona do 30.

Cena biletu na seans to 10 zł. 

Bilety można kupić na stronie kina, fanpage'u kina oraz stacjonarnie w kasie kina. 

 

Więcej informacji na: 

http://kinoamondo.pl oraz fanpage'u kina http://www.facebook.com/AMONDOKINO 

Czytany 367 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 luty 2020 16:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama