cinema.pl Artykuły

piątek, 17 styczeń 2020 16:33

Lutowe premiery na DVD

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Luty to kolejne PREMIERY DVD/BR, w film nominowany do Oscara BOŻE CIAŁO.

 

Wśród nich nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy "BOŻE CIAŁO" w reżyserii Jana Komasy. Ten wyjątkowy obraz, który został obsypany nagrodami na FPFF w Gdyni 2019 (w tym za najlepszą reżyserię i scenariusz) oraz podbija światowe festiwale filmowe, w polskich w kinach zobaczyło blisko 1,5 miliona widzów!

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia. Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel, zdobywcy prestiżowych wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni – Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat, a także Barbara Kurzaj, Zdzisław Wardejn oraz Leszek Lichota.

PREMIERA DVD/BR - 3 lutego w sieci Empik, od 16 lutego w pozostałych sklepach i sprzedaży on-line

Boże Ciało” to film, którego uniwersalny charakter porusza wszystkich – niezależnie od przynależności politycznej i światopoglądowej. Obraz zahacza o tematy tabu, które mogą boleć i uwierać, naruszając komfort odbiorcy. Dotyka spraw związanych z duchowością i religijnością, a jednak robi to na tyle subtelnie, że spotyka się wyłącznie z pozytywnymi reakcjami zarówno widowni, jak i recenzentów. Film Jana Komasy jest rzadkim przykładem dzieła, o które nikt nie toczy sporów ideowych – udowadniają to fantastyczne opinie, które ukazują się we wszystkich mediach.

BOŻE CIAŁO /DVD i Blu-ray/

Reżyseria: JAN KOMASA

Występują: BARTOSZ BIELENIA, ALEKSANDRA KONIECZNA, ELIZA RYCEMBEL, TOMASZ ZIĘTEK, ŁUKASZ SIMLAT, LESZEK LICHOTA i inni

Produkcja: Polska 2019

Gatunek: obyczajowy

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: polski, audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla os. niedosłyszących

Czas: 114 min

Obraz: 2.39:1 (1080p24) PAL

Dźwięk: DTS HD MA 5.1; PCM 2.0

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu, kulisy filmu, making of, sceny niewykorzystane 

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1, 2.0; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla os. niedosłyszących

Czas: 110 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, kulisy filmu, making of, sceny niewykorzystane

 

„CZARNY MERCEDES” w reżyserii i na podstawie powieści Janusza Majewskiego to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski.

PREMIERA DVD - 13 lutego

Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera. Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król, funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS. Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki, który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge. Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.

Trzymający w napięciu kryminał Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”, „Zaklęte rewiry” „Excentrcy, czyli po słonecznej stronie ulicy”) z obsadą pełną gwiazd!

CZARNY MERCEDES /DVD/

Reżyseria: JANUSZ MAJEWSKI

Występują: ARTUR ŻMIJEWSKI, ANDRZEJ ZIELIŃSKI, MARIA DĘBSKA, ALEKSANDAR MILIĆEVIĆ, BOGUSŁAW LINDA i inni

Produkcja: Polska 2019

Gatunek: kryminał, sensacja

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1, 2.0; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie dla os. niedosłyszących

Czas: 98 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, making of

 

„OBYWATEL JONES” nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland. W międzynarodowej obsadzie wschodzące zagraniczne gwiazdy, m.in. James Norton, Vanessa Kirby oraz nominowany do Złotego Globu – Peter Sarsgaard. Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George'a Orwella.

PREMIERA DVD/BR - 27 lutego

Głównym bohaterem „Obywatela Jonesa” jest dziennikarz, który chce przedstawić światu prawdę o Wielkim Głodzie. Gareth Jones nie jest jednak jedynym bohaterem filmu. Obok innych historycznych postaci – w tym m.in. Waltera Duranty’ego, skompromitowanego laureata nagrody Pulitzera, który ignorował doniesienia o stalinowskiej zbrodni – znaczący w historii Jonesa, choć drugoplanowy, jest też George Orwell, autor „Folwarku zwierzęcego”. To kulisy śledztwa walijskiego dziennikarza były bowiem inspiracją do napisania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku.

OBYWATEL JONES /DVD i Blu-ray/

Reżyseria: AGNIESZKA HOLLAND

Występują: JAMES NORTON, VANESSA KIRBY, PETER SARSGAARD, JOSEPH MAWLE, KENNETH CRANHAM, KRZYSZTOF PIECZYŃSKI, MICHALINA OLSZAŃSKA i inni

Produkcja: Polska, Wielka Brytania, Ukraina 2019

Gatunek: thriller polityczny

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: oryginalny z polskim lektorem, audiodeskrypcja 2.0

Napisy: polskie, polskie dla os. niedosłyszących

Czas: 118 min

Obraz: 2.39:1 (1080p24)

Dźwięk: DTS HD MA 5.1; 

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu 

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny z polskim lektorem 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: polskie, polskie dla os. niedosłyszących

Czas: 114 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu 

 

„ZŁE MIEJSCE” najnowszy horror producentów „Piły”, w reżyserii Franka Sabatelli – autora cenionego przez fanów gatunku dzieła „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet”. Przerażająca opowieść o młodych ludziach, którzy – w imię zemsty – zaprzedają dusze demonowi z piekła rodem. W obsadzie filmu m.in. Ben Platt, Frank Whaley i Siobhan Fallon Hogan – aktorzy znani z takich produkcji, jak: „Pulp Fiction”, „Faceci w czerni”, „Pitch Perfect” czy „Ray Donovan”.

PREMIERA DVD - 27 lutego

Wieloletni kumple, Stan i Dommer, nie mają łatwego życia. Pierwszy wychowuje się pod okiem surowego, niestroniącego od przemocy dziadka i bez wzajemności podkochuje się w pięknej koleżance – Roxy. Drugi wciąż pada ofiarą dręczycieli. Ale „ludzkie potwory” i tak są niczym wobec koszmaru, który ożywa i zagnieżdża się w starej szopie nieopodal domu Stana. Kiedy mordercze stworzenie zabija mu dziadka, chłopak wpada na szatański pomysł. Postanawia użyć mocy istoty do własnych celów. Wkrótce Stan i Dommer zwabiają do szopy swoich największych wrogów. Tak rozpoczyna się krwawy spektakl, który pokaże, że w skali okrucieństwa człowiek może dorównać najgorszym demonom.

ZŁE MIEJSCE /THE SHED/ - /DVD/

Reżyseria: FRANK SABATELLA

Występują: FRANK WHALEY, TIMOTHY BOTTOMS, JAY JAY WARREN, SIOBHAN FALLON, BEN PLATT i inni

Produkcja: USA 2019

Gatunek: horror

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny /z polskim lektorem/ 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas: 93 min

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu 

Czytany 377 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2020 16:54

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama