cinema.pl Artykuły

piątek, 17 styczeń 2020 11:40

„Marona – psia opowieść” w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Typowana do oscarowych nominacji, pełna ciepła i uroku animacja „Marona – psia opowieść” w reż. Anki Damian, to opowieść o bezwarunkowej miłości i czułości, których wszyscy potrzebujemy i za którymi wszyscy tęsknimy. Film w kinach.

 

„Marona” jest żywa i optymistyczna jak zanurzenie się w szkicowniku dziecka z ilustracjami ogarniającymi cały świat. - Variety

Ance Damian udaje się ukazać poziom psiej inteligencji, którego większość ludzi nigdy nie zauważy lub który zignoruje. - The Hollywood Reporter

Przejmujący, uczciwy, bezwzględny, piękny. 10/10 - Interia.pl

„Marona - psia opowieść” to historia niezwykłej podróży przez życie, widzianej oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan - Sarą, dziewczynka Solange - Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

To wizualnie zachwycająca i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy o przywiązaniu, miłości i tym, czym dla psów i ludzi jest szczęście. Premiera filmu miała miejsce na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. „Marona” zdobyła m.in. nominację do Europejskich Nagród Filmowych, została nagrodzona na Bucheon IAFF, Strasbourg European Fantastic FF oraz MFF Kino Dzieci. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła „Maronę – psią opowieść" na liście 32 pełnometrażowych filmów animowanych zgłoszonych do oscarowej rywalizacji.

Za film odpowiada Anca Damian – rumuńska reżyserka, scenarzystka i producentka, która znana jest m.in. z produkcji „Droga na drugą stronę” (2012) oraz „Czarodziejskiej góry” (2015) – pokazywanych i docenianych na wielu międzynarodowych festiwalach.  

Data premiery: 10 stycznia 2020 r.

Film w kategorii wiekowej 7+, również dla widzów dorosłych.

 

Więcej: www.kinomuza.pl

 

„Marona – psia opowieść”

TYTUŁ ORYGINALNY: „L'extraordinaire voyage de Marona”

KRAJ PRODUKCJI: Rumunia, Francja, Belgia

ROK PRODUKCJI: 2019

CZAS TRWANIA: 1h 32 min

WERSJA JĘZYKOWA: polskie napisy/lektor

REŻYSERIA: Anca Damian

SCENARIUSZ ORYGINALNY: Anghel Damian 

WEDŁUG POMYSŁU: Anca Damian

KONCEPCJA GRAFIKI I POSTACI: Brecht Evens 

TŁA: Gina Thorstensen, Sarah Mazzetti 

MUZYKA: Pablo Pico 

PRODUCENCI: Anca Damian, Ron Dyens, Tomas Leyers 

PRODUKCJA: Aparte Film, Sacrebleu Productions, Minds Meet   

DYSTRYBUCJA W POLSCE: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Czytany 428 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 styczeń 2020 11:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama