cinema.pl Artykuły

czwartek, 16 styczeń 2020 12:28

Czy tragedii da się zapobiec? Kanał National Geographic analizuje najsłynniejsze katastrofy lotnicze

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Niewiele wypadków komunikacyjnych budzi tak wielki strach, a przy tym zaciekawienie. Wypadki lotnicze zdarzają się relatywnie rzadko, ale ich skutki są zazwyczaj tragiczne. Szczęśliwców, którzy z takiej katastrofy wyszli cało, nie ma wielu. Jak dochodzi do tego, że samoloty - dziś już niemal doskonale niezawodne i tak często kontrolowane pod kątem stanu technicznego – wciąż spadają?

 

Katastrofy lotnicze nigdy nie są sprawami lokalnymi, jak wypadki samochodowe czy kolejowe. Zdarzają się na tyle rzadko i pochłaniają tak wiele ofiar, że jeśli dojdzie do tragedii – oddech wstrzymuje cały świat. Relacje z miejsca zdarzenia docierają do każdego zakątka globu i wszyscy zastanawiają się nad przyczynami, nierzadko angażując całe sztaby ekspertów. Miliony ludzi chłoną doniesienia medialne w atmosferze grozy wymieszanej ze współczuciem dla ofiar i ich rodzin.

Seria “Katastrofa w przestworzach” ukazuje przebieg katastrof lotniczych, które poruszyły ludzi na całym świecie. Każdy odcinek zawiera relacje naocznych świadków, szczegółowo przygotowane inscenizacje, animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, którym udało się ustalić, jak przebiegała katastrofa. Teorie są często kontrowersyjne, a nawet sprzeczne. Kto zawinił? Kto nie dopełnił swoich obowiązków? Czy coś można było zrobić lepiej i zapobiec tragedii? Na te pytania odpowiedzi poszuka kanał National Geographic.

W najnowszym sezonie „Katastrofy w przestworzach” widzowie poznają dziesięć historii. Dowiemy się, w jaki sposób transportowy samolot DC-8 rozbił się w amerykańskiej bazie marynarki w Zatoce Guantanamo. Zobaczymy samolot, który zamiast dowieźć ładunek na Dominikanę, przecina trasę szybkiego ruchu i uderza w budynek w Miami. Poznamy przyczynę katastrofy samolotu, którym na mecz leciała brazylijska drużyna piłkarska Chapecoense.

Katastrofa w przestworzach - premiera w poniedziałek 13 stycznia o godz. 21:00 na kanale National Geographic

Czytany 301 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama