cinema.pl Artykuły

wtorek, 14 styczeń 2020 12:03

Boże Ciało z szansą na Oscara? Analitycy typują

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Kolejny wielki sukces polskiej kinematografii – film Boże Ciało zdobył nominację do Oscara. Niestety, w opinii analityków firmy Unibet dzieło Jana Komasy ma zaledwie 3% szans (kurs 34.00) na powtórzenie sukcesu Idy Pawła Pawlikowskiego, czyli zgarnięcie statuetki dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Zdecydowanym faworytem -  i nie tylko w tej kategorii - jest bowiem obsypany licznymi nagrodami, południowokoreański Parasite (ponad 95% szans na triumf, kurs 1.03).

 

Z szansami wynoszącymi 20% (kurs 5.0) Parasite znajduje się też w ścisłej czołówce faworytów do zdobycia Oscara dla najlepszego filmu. Bukmacher wyżej ocenia jedynie dwóch tegorocznych laureatów Złotych Globów -  Pewnego razu w Hollywood Quentina Tarantino (50% szans, kurs 2.0) oraz 1917 Sama Mendesa (27% szans, kurs 3.75). Co ciekawe, faworyzowanemu przez wielu fanów Jokerowi Unibet daje zaledwie 13% szans na zwycięstwo.

Zdecydowani faworyci pierwszego i drugiego planu

Jeśli chodzi o statuetkę za role pierwszoplanowe, to zdaniem londyńskich analityków sprawa wydaje się przesądzona. Z szansami wynoszącymi ponad 90% pewniakami do zwycięstwa są Joaquin Phoenix za rolę w filmie Joker (kurs 1.05) oraz Renée Zellweger za Judy (kurs 1.12).

W opinii analityków rywalizacji nie należy spodziewać się w przypadku nagród za role drugoplanowe – niemalże pewne jest, że po Oscary sięgną tegoroczni zdobywcy Złotego Globa – Brad Pitt za Pewnego razu w Hollywood oraz Laura Dern za Historię małżeńską. W przypadku obojga prawdopodobieństwo wygranej szacowane jest na 90% (kurs 1.10)

Dwóch faworytów po statuetkę dla reżysera

Jak wskazuje londyński bukmacher – w walce o statuetkę dla najlepszego reżysera liczyć się będą dwa nazwiska – Sam Mendes (1917), któremu analitycy dają 57% szans na wygraną (kurs 1.75) oraz Bong Joon Ho (Parasite). W jego przypadku prawdopodobieństwo zdobycia nagrody szacowane jest na 29% (kurs 3.50).

 

Rozdanie Oscarów odbędzie się 9 lutego 2020 r. w Dolby Theatre w Hollywood.

Czytany 469 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama