cinema.pl Artykuły

środa, 08 styczeń 2020 14:02

Twórcy i goście na premierze filmu, który zawojował social media

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Twórcy i goście na uroczystej premierze komedii, która zawojowała social media. „Mayday” w kinach od 10 stycznia. „Petarda!”, „Najlepsza polska komedia ostatnich lat”, „Woronowicz pozamiatał”, „Mega mega megaaaaa!!!!”

 

Było prześmiesznie. Zarówno na pokazach przedpremierowych, po których widzowie pisali m.in. że dawno nie słyszeli, żeby cała sala kinowa tak zgodnie się śmiała, jak i na uroczystej premierze prawdopodobnie najzabawniejszej komedii 2020 roku. We wtorek 7 stycznia w warszawskim kinie Cinema City Sadyba na czerwonym dywanie stanęli twórcy niemoralnej komedii „Mayday”, której fragment z Adamem Woronowiczem tłukącym Piotra Adamczyka od dwóch tygodni podbija polski Internet (rekordowe 4,2 mln wyświetleń, 31 tys. reakcji i 11 tys. udostępnień!). Na uroczysty pokaz przybyli m.in. odpowiedzialny za sukces „Planety Singli” reżyser Sam Akina, producent Wojtek Pałys, scenarzystka Jules Jones oraz aktorzy: Adam Woronowicz, Weronika Książkiewicz, Ewa Kasprzyk, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński, Krzysztof Czeczot, Bartosz Porczyk, Sandra Herbich-Staniszewska, Angelika Kurowska i lider zespołu Weekend Radek Liszewski. Na ściance stanęli prócz nich m.in. Zygmunt Chajzer, Izabela Trojanowska, Aleksandra Adamska, Kinga Burzyńska, Liliana Głąbczyńska, Paulina Koziejowska, Andrzej Młynarczyk, Magdalena Antosiewicz i Helena Deeds.

„Mayday”, zdaniem widzów pokazów przedpremierowych:

„Petarda! Ten film to po prostu odjazd! Cała sala kinowa śmiała się do rozpuku, co się wszyscy na chwile uspokoili to znowu Adamczyk i Woronowicz dawali czadu :)”

*

„Prze-genialny talent komediowy Woronowicza”

*

„Świetna ekranizacja, duża dawka humoru, świetnie odegrane sceny... polecam!!!”

*

„Zdecydowanie najlepsza polska komedia ostatnich kilkunastu lat”

*

„Brawo. Mimo iż mamy początek roku to śmiało mogę powiedzieć że raczej będzie to komedia roku oraz jeden z lepszych filmów w ogóle 9/10”

*

„W ciągu ostatnich lat najlepsza polska komedia”

*

„Superkomedia”

*

„Adamczyk i Woronowicz duet doskonały”

*

„Woronowicz jak zwykle pozamiatał”

 

Fragment, w którym Adam Woronowicz – polski Hannibal Lecter – spuszcza łomot Piotrowi Adamczykowi

https://www.facebook.com/watch/?v=550290538896018

Oficjalny zwiastun filmu

https://youtu.be/5eWaKow97sw

Fragment „Seks, kłamstwa i alpakoterapia”

https://youtu.be/P9oopGHtvQg 

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

 

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria: Sam Akina („Planeta Singli” 2 i 3)

Producent: Wojtek Pałys

Scenariusz: Sam Akina („Planeta Singli” 1-3), Jules Jones („Planeta Singli” 1-3), Hanna Węsierska („Lejdis”, „Śniadanie do łóżka”, „Jak się pozbyć cellulitu”), Wojtek Pałys

Tytuł oraz współpraca (dialogi): Elżbieta Woźniak

Obsada: Piotr Adamczyk („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M. 3”, „Wkręceni”, „Och, Karol 2”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli” 1-3, „Disco Polo”), Anna Dereszowska („Porady na zdrady”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Adam Woronowicz („7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”), Andrzej Grabowski („Polityka”, „Narzeczony na niby”, „Listy do M. 3”), Bartosz Porczyk („Planeta Singli 2”, „Volta”), Kamil Kula („Planeta Singli 2”, „Po prostu przyjaźń”), Krzysztof Czeczot („Porady na zdrady”, „Zenek”), Tomasz Oświeciński („Polityka”, „Botoks”), Aleksandar Milićević („Planeta Singli 3”, „Czarny Mercedes”), Wojciech Czerwiński („Planeta Singli 3”, „Pitbull. Ostatni pies”)

Czytany 471 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 styczeń 2020 14:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama