cinema.pl Artykuły

wtorek, 07 styczeń 2020 21:43

Polskie aktor w hollywoodzkim filmie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Paweł Sakowski zagrał główną rolę w filmie „Fathers are the worst”. Zdjęcia kręcone były w połowie grudnia w Kalifornii. Film w przyszłym roku ma trafić na festiwale w Berlinie i Wenecji.

 

Główna postać krótkometrażowego filmu to zgorzkniały ojciec, który nie radzi sobie z życiem rodzinnym. Jest rozczarowany wyborami swojego syna. Kiedy dochodzi do kolejnego spotkania, coś nagle pęka i obu mężczyznom puszczają nerwy. Pojawia się broń… - to fabuła krótkometrażowej produkcji, którą zobaczymy na festiwalach w Berlinie i Wenecji. W główną rolę wcielił się aktor z Poznania, Paweł Sakowski:

- Dostałem propozycję gry w tej produkcji, kiedy zapoznałem się ze scenariuszem, nie miałem żadnych wątpliwości, to film z ogromnym potencjałem – komentuje.

Paweł Sakowski wcielił się w rolę ojca. U jego boku zagrał Amerykanin polsko-chińskiego pochodzenia, Brandon Retlewski. Zdjęcia były realizowane w Los Angeles.

- Wyprawa do Kalifornii to dla mnie ciekawe doświadczenie zawodowe, to w końcu światowa stolica filmu – mówi Paweł Sakowski. – Obecnie trwają prace związane z postprodukcją, będziemy jeszcze pracowali nad kilkoma dodatkowymi ujęciami i już niebawem zobaczymy efekt finalny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, film dla publiczności po praz pierwszy będzie pokazany podczas festiwalu w Berlinie – dodaje.

Według założeń, film na festiwalach będzie zaprezentowany w przyszłym roku.

Reżyserem i autorem scenariusza jest Jason T. Madicus.

Przypomnijmy: filmowa kariera aktorska Pawła Sakowskiego rozpoczęła się na planie „Gry o Tron”, z czasem dostał m.in. angaż w amerykańskiej produkcji „No Second Chances”, do której zdjęcia kręcono w Wielkopolsce. Wcześniej aktor występował na deskach teatru.

Czytany 496 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 styczeń 2020 21:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama