10 stycznia - MAYDAY
Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i Adam Woronowicz w ekranizacji jednej z najlepszych komedii świata. Nowa data premiery niekwestionowanego hitu „MAYDAY” w kinach już 10 stycznia 2020
Szampański początek roku! Jedna z najchętniej granych na świecie sztuk, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju, doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych przebojowej komedii, która bawi do łez wszystkich niezależnie od miejsca zamieszkania, poglądów czy aktualnej pogody - niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz i Adam Woronowicz. A na ekranie jeden mężczyzna, dwie jego żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „Mayday” ani „S.O.S”! Potężny ładunek śmiechu, nieprzewidziane zwroty akcji i popularni aktorzy w nowych wcieleniach. Film, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje, a kłamstwo ma krótkie nogi - w kinach już 10 stycznia!
Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!
Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2019
Reżyseria: Sam Akina („Planeta Singli” 2 i 3)
Producent: Wojtek Pałys
Scenariusz: Sam Akina („Planeta Singli” 1-3), Jules Jones („Planeta Singli” 1-3), Hanna Węsierska („Lejdis”, „Śniadanie do łóżka”, „Jak się pozbyć cellulitu”), Wojtek Pałys
Tytuł oraz współpraca (dialogi): Elżbieta Woźniak
Obsada: Piotr Adamczyk („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M. 3”, „Wkręceni”, „Och, Karol 2”), Weronika Książkiewicz („Planeta Singli” 1-3, „Disco Polo”), Anna Dereszowska („Porady na zdrady”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”), Adam Woronowicz („7 uczuć”, „Baby są jakieś inne”, „Pitbull. Ostatni pies”), Andrzej Grabowski („Polityka”, „Narzeczony na niby”, „Listy do M. 3”), Bartosz Porczyk („Planeta Singli 2”, „Volta”), Kamil Kula („Planeta Singli 2”, „Po prostu przyjaźń”), Krzysztof Czeczot („Porady na zdrady”, „Zenek”), Tomasz Oświeciński („Polityka”, „Botoks”), Aleksandar Milićević („Planeta Singli 3”, „Czarny Mercedes”), Wojciech Czerwiński („Planeta Singli 3”, „Pitbull. Ostatni pies”)
17.01 - PSY 3. W IMIĘ ZASAD
Po latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.
Reżyseria i scenariusz Władysław Pasikowski
Zdjęcia Maciej Lisiecki
Dystrybucja Kino Świat
Obsada aktorska: Bogusław Linda, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Mirosław Baka, Jan Frycz, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt
7 luty - 365 DNI
Massimo Torricelli, młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej po zamachu, w którym ginie jego ojciec jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnią próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo – najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na... pokochanie go.
Reżyseria Barbara Białowąs
Scenariusz Tomasz Klimala, Tomasz Mandes, Barbara Białowąs
Zdjęcia Bartek Cierlica
Dystrybucja Next Film
Obsada aktorska: Anna Maria Sieklucka, Michele Morrone, Mateusz Łasowski, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Otar Saralidze, Bronisław Wrocławski, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Przemysław Sadowski, Michał Mikołajczak, Natalia Janoszek, Agnieszka Warchulska, Mateusz Grydlik
14 luty - ZENEK
Scenariusz opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy muzyki popularnej . Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.
Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.
Reżyseria Jan Hryniak
Reżyser II Katarzyna Jungowska, Marta Wojciechowicz
Scenariusz Marta Hryniak
Zdjęcia Bartosz Bieniek
Operator kamery Piotr Żurawski
Obsada aktorska: Jakub Zając, Krzysztof Czeczot, Klara Bielawka, Karol Dziuba, Jan Frycz, Roman Gancarczyk, Agnieszka Suchora, Jędrzej Bigosiński, Mikołaj Chroboczek, Magdalena Berus, Kiril Denev, Zubeyde Bulut, Mateusz Król, Andrzej Andrzejewski, Piotr Cyrwus, Piotr Sędkowski, Konrad Kapica, Rafał Rosiak, Jan Szczurek,Paweł Iwanicki, Bernardeta Komiago, Małgorzata Klara, Karolina Bartkowiak, Bartosz Bednarski, Michał Siudek, Marek Kossakowski, Adrian Koszewski, Daniel Markowicz, Monika Sławecka, Patryk Kaminiarz, Weronika Lach, Marcelina Szozda, Agnieszka Doczyńska, Oliwier Seliga, Daniel Martyniuk, Olaf Marchwicki
21 luty - BAD BOY
Kobiety wolą niegrzecznych chłopców! Gwiazdy kina i sportu w zwiastunie reżyserskim najnowszego filmu Patryka Vegi.
Czołowy specjalista od kina sensacyjnego Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach – wszystko to w pełnym gwiazd filmie, w którym pierwszoplanowe role grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez kadrowiczów piłkarskiej reprezentacji Polski – Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. „Bad Boy” to nie tylko inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, która ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców.
Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.
Produkcja: Polska 2019
Reżyseria: Patryk Vega („Pitbull”, „Botoks”, „Kobiety mafii”, „Polityka”)
Scenariusz: Olaf Olszewski („Kobiety mafii”, „Kobiety mafii 2”, „Botoks”, „Polityka”)
Obsada: Antoni Królikowski („Miasto 44”, „Bodo”, „Karbala”, Polityka”), Maciej Stuhr („Planeta Singli”, „Obywatel”, „Pokłosie”, „Polityka”), Andrzej Grabowski („PitBull”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Listy do M. 3”, „Polityka”), Piotr Stramowski („W spirali”, „Pitbull. Nowe porządki”, „Botoks”, „Fighter”), Małgorzata Kożuchowska („Kiler”, „Kochaj”, „Proceder”, „Plagi Breslau”), Katarzyna Zawadzka („W imieniu diabła”, „Chce się żyć”, „Baczyński”), Zbigniew Zamachowski („Kurier”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Bogowie”, „Polityka”), Kamil Grosicki i Sławomir Peszko – pierwszy raz na dużym ekranie.
28 luty - ZIEJA
Film opowiada o legendarnym warszawskim kapłanie – ks. Janie Ziei, kapelanie Szarych Szeregów i współzałożycielu Komitetu Obrony Robotników.
Reżyseria Robert Gliński
Scenariusz Wojciech Lepianka
Zdjęcia Witold Płóciennik
Producent Włodzimierz Niderhaus
Produkcja Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja TVP Dystrybucja Kinowa
Obsada aktorska: Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek, Tadeusz Bradecki, Lesław Żurek
6 marzec - EASTERN
Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Dwie dziewczyny postanawiają zmienić te reguły i przełamać krąg przemocy i terroru, a także przeciwstawić się presji rodzin i wszechogarniającej kulturze zemsty…
Reżyseria Piotr Adamski
Reżyser II Wioletta Paluch, Michał Grochowiak, Marta Wojciechowicz
Scenariusz Piotr Adamski, Michał Grochowiak
Zdjęcia i operator kamery Bartosz Nalazek
Dystrybucja Against Gravity
Obsada aktorska: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska, Mariusz Bąkowski, Tadeusz Bradecki, Marcin Czarnik, Krzysztof Czerny, Wiktor Dobrowolski, Joanna Domańska, Michał Dworczyk, Łucja Grudzień, Jan Grządziela, Miron Jagniewski, Anna Kłos, Małgorzata Kurek, Bartłomiej Krat, Magdalena Kuta, Emil Lipski, Anna Pierepioka, Tomasz Sobczak, Marcin Stępniak, Jerzy Studziński, Bruno Tomczyk, Edyta Torhan, Stanisław Twaróg, Izabela Warykiewicz, Jakub Wróblewski, Adrian Brząkała, Krystyna Czubówna (tylko głos)
6 marzec - ZNAJDĘ CIĘ
Film „Znajdę Cię” to niezwykła historia miłości dwojga utalentowanych muzyków z Łodzi, dziejąca się w latach trzydziestych i czterdziestych, według scenariusza Davida S. Warda i Bożenny Intrator, opowiedziana przepięknymi obrazami, za które, pod kierunkiem reżyserki Marthy Coolidge, odpowiedzialny był wybitny operator amerykański polskiego pochodzenia - Alexander Gruszynski. Alexandrowi udało się kamerą namalować w unikalny sposób obraz życia w tamtych czasach w Polsce, Niemczech i USA, więc nie było to zaskoczeniem, że film pod oryginalnym tytułem „I’ll find you” znany również jako „Muzyka, Wojna i Miłość” został zaproszony na Międzynarodowy Festiwal Filmowy CAMERIMAGE, który jest największym i najbardziej znanym na świecie wydarzeniem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Festiwal pozwala docenić, uhonorować i podnieść prestiż operatorów filmowych wśród innych twórców X muzy. Film zaprezentowany będzie w sekcji Współczesne Kino Światowe.
Historia zapisana w obrazach
„Znajdę Cię” to hollywoodzki film o Polsce lat trzydziestych i czterdziestych w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge. Fascynująca i porywająca opowieść o wielkiej romantycznej miłości, przyjaźni na całe życie i niesamowitej mocy drzemiącej w muzyce. Wszystko w scenerii przedwojennej, wielokulturowej Łodzi w kontekście Europy ogarniętej pożogą wojny. Dzięki zdjęciom przypominającym wielkie klasyki filmu przenosimy się wprost do łódzkiej szkoły muzycznej, w której rozpoczyna się historia miłosna Roberta Pułaskiego i Rachel Rubin. Są lata 30. ubiegłego wieku, czas pokoju i dobrobytu. Nakreślona wyjątkowymi kadrami Łódź to miasto tętniące życiem i przeżywające wielki rozkwit. Czas w nim płynie pozornie beztrosko w kręgach arystokratyczno-burżuazyjnych, do których należą bohaterowie. Obydwoje żyją muzyką i od dziecka marzą o tym, że wystąpią kiedyś razem na scenie prestiżowego Carnegie Hall w Nowym Jorku. Nagle wybucha wojna…
Wizualna strona filmu to obok zapadającej w pamięć, czasem zachwycającej, czasem poruszającej pracy kamer teamu kierowanego przez Alexandra Gruszynskiego jak też bogata scenografia Marka Dobrowolskiego i wspaniałe kostiumy Elżbiety Radke. Całość połączona została niezwykłą muzyką Jana A. P. Kaczmarka oraz fragmentami najpiękniejszej muzyki klasycznej wybranej i wyprodukowanej przez Chrisa Rafaela Wnuka.
Międzynarodowy zespół
Film posiada znakomitą międzynarodową obsadę. Głównych bohaterów zagrali przystojny i obdarzony pięknym głosem Leo Suter - wschodząca gwiazda z Wielkiej Brytanii oraz młoda i utalentowana Adelaide Clemens – Australijka mająca już za sobą kilka wyjątkowych ról w filmach takich jak: „Generacja Hmm” gdzie zgrała główną rolę kobiecą obok Keanu Reevesa oraz „Wielki Gatsby”. W role Roberta i Rachel jako dzieci wcielili się Ursula Parker z Nowego Jorku – najmłodsza stypendystka Julliard School of Music w klasie skrzypiec oraz Sebastian Croft z Londynu, znany między innymi z „Gry o tron”, w której zagrał młodego Neda Starka i właśnie został nominowany do dziecięcej nagrody BAFTA za rolę w filmie „Horrible Histories”.
W kluczowych rolach drugoplanowych wystąpili: Stellan Skarsgård - ulubiony aktor Larsa von Triera, znany szerszej publiczności między innymi z „Piratów z Karaibów“, „Mamma Mia“ i najnowszego mini serialu „Czarnobyl”; Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli w „Gladiatorze” i Królowa Hippolita w „Wonder Woman” oraz Stephen Dorff, bohater takich filmów jak „Wieczny łowca” czy „Między miejscami”.
W filmie występuje także plejada polskich aktorów: Małgorzata Kożuchowska, Weronika Rosati, Maciej Zakościelny, Jacek Braciak, Karolina Porcari, Marcin Czarnik, Lech Mackiewicz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Monika Dryl, Katarzyna Michalska, Janusz German, Kamil Kula, i Redbad Klynstra jak też ponad 4000 statystów.
W amerykańską produkcję filmową zaangażowane są również inne polskie nazwiska: Marek Dobrowolski - Amerykanin z polskimi korzeniami odpowiedzialny za całość scenografii, wspierali go tak wybitni polscy scenografowie jak Magdalena Dipont oraz Robert Czesak. Na czele działu operatorskiego, jak już wspominaliśmy, stoi amerykański artysta polskiego pochodzenia – Alexander Gruszynski. Głównymi producentami są Zbigniew John Raczyński, polsko – kanadyjski biznesmen i producent filmowy, zainspirowany życiem swojej rodziny w przedwojennej Łodzi, gdzie „polskość” oznaczała symbiozę czterech kultur oraz Bożenna Intrator, polsko - amerykańska scenarzystka, autorka tekstów piosenek, pisarka i tłumaczka. Zbigniew Raczynski w tym samym czasie był jednym z współproducentów nowego filmu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”.
Scenariusz: David S. Ward i Bożenna Intrator
Producenci: Zbigniew John & Łukasz Raczyńscy, Bożenna (Bo) Intrator, Fred Roos
Zdjęcia: Alexander Gruszynski
Scenografia: Marek Dobrowolski
***
Oscarowi twórcy, którzy wzięli udział w realizacji filmu:
·Martha Coolidge wyreżyserowała filmy, które zdobyły nominacje do Oscara - Laura Dern otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę w Historia Rose, podobnie Diane Ladd.
·David S. Ward – amerykański reżyser i scenarzysta. Jego scenariusz do Żądła zdobył Oscara za najlepszy oryginalny scenariusz, a scenariusz Bezsenność w Seatle miał nominację do Oscara.
·Fred Roos – amerykański producent filmowy i legenda castingu. Zdobył Oscara za wyprodukowanie Ojca Chrzestnego II; nominowany był do Oscara za Czas Apokalipsy. Filmy, których był producentem lub reżyserem castingu, miały ponad 100 nominacji do Oscara.
·Jan A. P. Kaczmarek – polski kompozytor, autor muzyki do ponad 60 filmów. Laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel.
·Michael Minkler – amerykański inżynier dźwięku. Otrzymał 3 Oscary za dźwięk do filmów Dreamgirls, Chicago, Helikopter w ogniu.
·Richard Chew – amerykański montażysta, producent, operator filmowy, najbardziej znany z montażu nagrodzonych Oscarem Gwiezdnych wojen; nominowany do Oscara za Lot nad kukułczym gniazdem.
***
Obsada: ADELAIDE CLEMENS, LEO SUTER, URSULA PARKER, SEBASTIAN CROFT, STEVEN DORFF, CONNIE NIELSEN, STELLAN SKARSGÅRD, MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA, LECH MACKIEWICZ, ADAM LEVY, KAROLINA PORCARI, TOBY SEBASTIAN, SAM GILLET, SOPHIA DECARO, JACOB IFAN, MACIEJ ZAKOŚCIELNY, WERONIKA ROSATI, JACEK BRACIAK, MARCIN CZARNIK.
13 marzec - ALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER
Gdy osiem lat temu na ekrany wchodziła pierwsza „Sala samobójców”, Jan Komasa był wielką nadzieją polskiego kina. Dziś jest jednym z tych – wciąż młodych – reżyserów, którzy mogą się poszczycić imponującym dorobkiem i pasmem sukcesów. Komasa bez wątpienia ma nosa do znakomitych projektów, a jego reżyserski kunszt znajduje odzwierciedlenie w pokaźnej kolekcji prestiżowych nagród.
Srebrne Lwy za pierwszą „Salę Samobójców”, cztery Orły dla „Miasta’44” czy Orzeł dla najlepszego filmu dokumentalnego za „Powstanie Warszawskie” to tylko wybrane wyróżnienia w dorobku reżysera. Nie sposób pominąć też sukcesów ostatniego filmu Jana Komasy - rewelacyjnie przyjętego „Bożego Ciała”, zakwalifikowanego na ponad 60 festiwali, docenionego m.in. nagrodą Europa Cinemas Label w Wenecji, gdyńską statuetką za reżyserię, a obecnie walczącego o nominację do Oscara.
„Sala samobójców. Hejter” to efekt kolejnej współpracy reżysera ze scenarzystą, Mateuszem Pacewiczem, odpowiedzialnym m.in. za „Boże Ciało”, a także wielka szansa dla odtwórcy głównej roli, Macieja Musiałowskiego, który ma potencjał, by pójść w ślady Bartosza Bieleni, Jakuba Gierszała czy Zofii Wichłacz – aktorów, których kariera nabrała rozpędu właśnie po rolach u Jana Komasy.
Wyczekiwana „Sala samobójców. Hejter” to film, o którym z pewnością będzie głośno. Połączenie elektryzującego cyber-thrillera i współczesnej wersji „Romea i Julii”, to zarazem uniwersalna opowieść o dwóch wielkich namiętnościach: miłości i nienawiści. Jan Komasa stworzył niezwykle przenikliwe studium frustracji i agresji wynikających z nierówności ekonomicznych i klasowego odrzucenia w pozornie otwartym, merytokratycznym świecie. Świecie znajdującym się w fazie dynamicznych przemian społecznych, ekonomicznych i technologicznych, w erze dominacji mediów społecznościowych, post-prawdy i wirtualnej rzeczywistości, będących źródłem potężnych, nieznanych wcześniej zagrożeń.
Obok Macieja Musiałowskiego w filmie zobaczymy m.in. Vanessę Aleksander, Danutę Stenkę, Agatę Kuleszę, Macieja Stuhra i Jacka Komana.
Za produkcję odpowiadają ojcowie sukcesu pierwszej „Sali samobójców” oraz superhitu „Jesteś Bogiem”, Jerzy Kapuściński i Wojciech Kabarowski z Naima Film.
Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje wydalony z uczelni. Postanawia ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobierać pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje. Kiedy chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców, załamany odrzuceniem, oddzielony od Gabi, podejmuje pracę w agencji buzzmarketingowej. Wraz z nowym zajęciem zyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. W głowie Tomka zaczyna rodzić się demoniczny plan. Droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat wciągającej gry komputerowej.
Gatunek: cyber-thriller
Produkcja: Polska 2020
Producent: Naima Film
Koproducenci: TVN, Canal+, Studio K2, Coloroffon
Reżyseria: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”, „Boże Ciało”, „Oda do radości”)
Scenariusz: Mateusz Pacewicz („Boże Ciało”)
Obsada: Maciej Musiałowski („Druga szansa”, „Czuwaj”, „Soyer”), Vanessa Aleksander („Wojenne dziewczyny”, „Belle Epoque”, „Smok”), Agata Kulesza („Zimna wojna”, „Róża”, „Ida”), Danuta Stenka („Planeta singli”, „Katyń”, „Listy do M. 3”), Maciej Stuhr („Planeta singli”, „Obława”, „Belfer”), Jacek Koman („Prokurator”, „Lekarze”, „Wataha”), Adam Gradowski („Ułaskawienie”, „Belfer 2”)
13 marzec - W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT
Grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie.
Reżyseria Bartosz M. Kowalski
Scenariusz Bartosz M. Kowalsk, Mirella Zaradkiewicz, Jan Kwieciński
Zdjęcia Cezary Stolecki
Producent kreatywny Mirella Zaradkiewicz
Producent Jan Kwieciński
Koproducent Zenon Maślona
Produkcja Akson Studio
Koprodukcja Plan Zet
Dystrybucja Next Film
Obsada aktorska: Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Michał Lupa, Mirosław Zbrojewicz, Gabriela Muskała
27 marzec - DOLINA BOGÓW
W najnowszej produkcji Lecha Majewskiego z muzyką laureata Oscara® - Jana A.P. Kaczmarka – „Dolina Bogów” występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Polsko-hollywoodzka produkcja trafi do kin już 27 marca 2020 roku.
Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: „Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek” znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi.
„Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” – tak mówił na planie filmowym John Malkovich, a Keir Dullea, główny bohater legendarnej „2001 Odysei kosmicznej”, dodawał: „Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka”.
Najnowsza opowieść Lecha Majewskiego, jak wiele jego wcześniejszych projektów, wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia oparta na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale także muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka. W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian. Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także zainteresowany jest Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods, kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka – podobnie jak inni, poraniona przez życie, Karen (Berenice Marlohe).
Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge, oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. „Dolina Bogów” trafi do kin już 27 marca 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.
27 marzec - JESTEM REN
Renata, jej mąż Jan i ich syn Kamil prowadzą pozornie szczęśliwe i spokojne życie za miastem. Jednak niewytłumaczalne wydarzenia z pewnego wieczora sprawiają, że to się diametralnie zmienia. Jan znajduje posiniaczoną Renatę w szopie, a Kamila leżącego na podłodze. Ponieważ żadne z nich nie jest w stanie wyjaśnić, co się stało, Jan sugeruje, aby pójść na terapię rodzinną. Renata nie jest przekonana do tego pomysłu, ale ostatecznie się zgadza. Decydują się na wyjazd do zamkniętego ośrodka. Podczas sesji z psychoterapeutą Renata informuje go, że ma na imię Ren i jest androidem. Najnowszym typem sztucznej inteligencji, pozbawionym błędów i w wersji full emocjonalnej…
Reżyseria i scenariusz Piotr Ryczko
Zdjęcia i operator kamery Yori Fabian
Dystrybucja Holly Pictures
Obsada aktorska: Marta Król, Marcin Sztabiński, Marieta Żukowska, Janusz Chabior, Olaf Marchwicki, Grzegorz Sierzputowski, Łukasz Tchórzewski, Magda Kieruzel, Joanna Kwiatkowska, Beata Ciesiołkiewicz