cinema.pl Artykuły

piątek, 20 grudzień 2019 13:27

Mistrz kickboxingu debiutuje na wielkim ekranie

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z ringu na wielki ekran - Łukasz Wabnic, mistrz kickboxingu, debiutuje w głównej roli w filmie „Serce do walki”. Już w kinach!

 

Łukasz Wabnic, Mistrz Europy i brązowy medalista Pucharu Świata w kickboxingu w „Sercu do walki” debiutuje w filmie fabularnym. „Poznaliśmy się, gdy kręciłem film korporacyjny, a po kilku luźnych rozmowach wiedziałem, że mam idealnego kandydata do głównej roli. I na dodatek sportowca, który nie musiał niczego udawać w trakcie walk”, wspomina reżyser, Kacper Anuszewski. Mistrz kickboxingu poradził sobie oczywiście najlepiej, gdy wchodził na ring, demonstrując przed kamerami pełnię swych umiejętności. „W scenach sportowych mogłem w pełni być sobą, a na planie miałem duże wsparcie ze strony całej ekipy, przede wszystkim Kacpra Anuszewskiego, Marka Siudyma i Tomka Skrzypka, który pracował przy choreografii scen walk. Szczególnie Tomek motywował mnie do wytężonego wysiłku, bo to prawdziwa legenda, człowiek, dzięki któremu polscy kickboxerzy zaistnieli w światowych rankingach i obecnie wciąż znajdują się w absolutnej czołówce. Tomek niedawno zmarł. Będzie nam go wszystkim brakować…”, wyznaje Wabnic.

Anuszewski ani przez chwilę nie wątpił, że Wabnic poradzi sobie z postawionym przed nim wyzwaniem. „Spisał się świetnie. Zawsze przychodził na plan przygotowany i dawał z siebie bardzo dużo. Byłem pewien, że do roli Piotra chcę prawdziwego sportowca, ponieważ aktor nie nauczyłby się w krótkim czasie wszystkich kopnięć i ciosów. Musiałby długo trenować, a i tak sceny walk nie wyglądałyby do końca realistycznie. Można oczywiście obchodzić takie problemy za pomocą kaskaderów, ale wierzę, że widz wyłapuje w takich fragmentach fałszywą nutę. W naszym filmie wszystkie walki wyglądają spektakularnie, bo nie ma w nich fałszu”, dodaje reżyser.

Najtrudniejsze bitwy toczysz z samym sobą. Tu początek ma nasz sukces albo porażka. Zwycięstwo, braterska przyjaźń, miłość oraz szansa, która może odmienić całe życie. O tym każdy marzy, ale jakim kosztem musiały by być spełnione te marzenia? I tak naprawdę czy w ogóle warto?

„Serce do walki” to pełnometrażowy debiut Kacpra Anuszewskiego aktora i reżysera, twórcy filmów krótkometrażowych pokazywanych na 150 międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie, które otrzymały blisko 40 nagród w tym, m.in.  w Palm Springs, Las Vegas i Toronto. Emocjonujące walki zostały przeprowadzone pod czujnym okiem Tomasza Skrzypka – uhonorowanego licznymi nagrodami trenera, który wraz z kadrą Polski wygrał Światowe Igrzyska Sportowe (World Games) w 2017 roku oraz Jerzego Wrońskiego – znanego pod pseudonimem „Juras” rapera oraz ośmiokrotnego mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata w kickboxingu. Film pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Fundacji „Brak Barier” oraz fundacji „Avalon”.

Piotrek jest utalentowanym sportowcem. W pamięci ma jednak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa, które rzucają się cieniem na całe jego obecne życie. Nie mogąc odnaleźć swojej drogi zaczyna brać udział w nielegalnych walkach. Pewnego dnia jego życie się jednak zmienia. Poznaje niezwykłą dziewczynę i otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, która może zmienić wszystko. Piotrek podejmuje wyzwanie i zamierza pokazać światu na co go stać. W jego otoczeniu są jednak ludzie, którzy zrobią wszystko, aby poniósł porażkę. Tylko wsparcie najbliższych osób może dać mu siłę, której tak bardzo potrzebuje.

W filmie nie chodzi o relacje damsko-męskie, a raczej o spokój ducha, jaki tkwi w stosunkach z bliskimi. Takie wartości jak: rodzina, przyjaźń, braterstwo czy postępowanie honorowe, nie wszyscy o nich pamiętają, a wydaje mi się, że warto je sobie czasem przypomnieć. W filmie poruszamy też kilka ważnych społecznie tematów jak, chociażby niepełnosprawność. – Kacper Anuszewski, producent, reżyser i scenarzysta.

  

Gatunek: sensacyjny/dramat

Produkcja: Polska 2019

Reżyseria i scenariusz: Kacper Anuszewski („Futro z Misia”,  „Tata”, „Kurs”, „Myszy i szczury”)

Obsada: Łukasz Wabnic, Marcin Zarzeczny („Supernova”, „Układ zamknięty”, „Planeta singli 3”), Marek Siudym („Bogowie”, „Wyklęty”), Ewa Kasprzyk („Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3”, „Polityka”),  Grzegorz Kowalczyk („Git”, „Symetria”, „Chłopaki nie płaczą”), Monika Dryl („Sługi Boże”, „Świadek Koronny”, Miszmasz czyli Kogiel Mogiel 3”), Łukasz Nowicki („Po prostu przyjaźń”, „Prawo Agaty”- serial TV), Michał Milowicz („Chłopaki nie płaczą”, „Futro z Misia”), Mieczysław Hryniewicz („Zmiennicy”, „Różyczka”, „Na wspólnej”-serial TV), Patrycja Potyralska („Na sygnale”- serial TV), Dariusz Jakubowski („Listy do M. 3”, „Historia Roja”, „Bez litości”), Jerzy „Juras” Wroński

Czytany 502 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 grudzień 2019 13:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama