cinema.pl Artykuły

środa, 18 grudzień 2019 18:25

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka powracają

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Po świetnym przyjęciu pierwszych czterech odcinków „Pisarze. Serial na krótko” wraca na antenę CANAL+ z nowymi historiami autorstwa Manueli Gretkowskiej, Sylwii Chutnik, Izy Kuny, Pablopavo, Michała Witkowskiego, Ignacego Karpowicza, Jarosława Mikołajewskiego i Macieja Łubieńskiego. W rolach głównych w cyklu występują Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka. Premierowa emisja kolejnych ośmiu odcinków będzie mieć miejsce w dniach 21-28 grudnia.

 

„Pisarze. Serial na krótko” to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków, w których Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez pisarzy. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i będą dotyczyć zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich będzie sygnowana nazwiskiem autora.

Mikołaj Lizut, pomysłodawca, reżyser i producent „Pisarzy”: – Przy tym projekcje zwróciliśmy się do niezwykle utalentowanych i utytułowanych pisarzy, którzy potraktowali ten serial jako ciekawe wyzwanie. Mamy też dwójkę najwybitniejszych aktorów mojej generacji, którzy są niezwykle wszechstronni, potrafią zagrać niemal wszystko. W każdym z odcinków Maciek Stuhr i Magda Cielecka wcielają się w inne role, ale oni niczego nie grają – oni po prostu stają się tymi postaciami.

Prócz literatów niektóre odcinki napisali też artyści kojarzeni z innymi branżami. W poprzedniej serii jeden z epizodów napisała kompozytorka i wokalistka Katarzyna Nosowska, w kolejnej odsłonie widzowie zobaczą historie napisane przez aktorkę Izę Kunę i muzyka Pawła Sołtysa, znanego lepiej jako Pablopavo.

– Spotykamy się co jakiś czas w tym samym gronie i tym samym celu: żeby nakręcić scenkę. Ale jednocześnie za każdym razem towarzyszą temu nowe okoliczności: nowa historia i nowi bohaterowie. Dla nas, aktorów, to chyba największa gratka, że w jednym serialu możemy zagrać kilkanaście postaci – mówi Maciej Stuhr.

–  Bardzo staramy się, by stempel, który stawia konkretny autor pozostał – każdy z nich pisze inaczej, swoim językiem. Jeżeli ten język jest charakterystyczny, staramy się nic nie zmieniać. Za każdym razem przeżywamy jednak przygody świeże i nowe – dodaje Magdalena Cielecka.

Premierowe odcinki „Pisarzy. Serialu na krótko” w dniach 21-28 grudnia – tylko w CANAL+.

Odc. 5 - 21 grudnia 2019 godz. 20:45

Odc. 6 - 22 grudnia 2019 godz. 20:45

Odc. 7 - 23 grudnia 2019 godz. 20:45

Odc. 8 - 24 grudnia 2019 godz. 19:45

Odc. 9 - 25 grudnia 2019 godz. 19:45

Odc. 10 - 26 grudnia 2019 godz. 20:45

Odc. 11 - 27 grudnia 2019 godz. 20:45

Odc. 12 - 28 grudnia 2019 godz. 20:45

Czytany 558 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 grudzień 2019 18:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama