cinema.pl Artykuły

wtorek, 17 grudzień 2019 13:48

Shia LaBeouf – łobuz Hollywood powraca w wielkim stylu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Shia LaBeouf – łobuz Hollywood powraca w wielkim stylu! "Sokól z masłem orzechowym" w kinach od 3 stycznia.

 

Shia LaBeouf przez lata pokazywał nam swoje różne oblicza, stając się zarówno gwiazdą filmową jak i bohaterem plotkarskich nagłówków. Po latach osobistych i zawodowych zawirowań, amerykański gwiazdor powraca w filmie Sokół z masłem orzechowym i podbija serca krytyków i publiczności na całym świecie.

Jego kreacje z Transformersów, Constantine czy Indiany Jonesa uplasowały go w szeregu najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia. Miesięcznik Forbes umieścił go w 2009 roku na liście najbardziej obiecujących aktorów gwarantujących studiom filmowym finansowy zysk. Medialne doniesienia o dynamicznej karierze LaBeoufa zaczęły jednak przeplatać coraz częstsze skandale kroniki towarzyskiej oraz kontrowersyjne zachowania na hollywoodzkich salonach, jak i poza nimi.

Chłopak z okładek 

Shia LaBeouf od początku lubił wzbudzać kontrowersje - na pokazie Nimfomanki Larsa von Triera, o którą to rolę tak żarliwie walczył, pojawił się w papierowej torbie na głowie z napisem „I’m not famous anymore”. Niedługo po tym incydencie zorganizował performance artystyczny #imsorry, który był odtworzeniem Artystki obecnej Mariny Abramovic i polegał na kilkuminutowych spotkaniach twarzą w twarz z fanami i fankami. W 2015 roku Shia zagrał w uwielbianym, ale i kontrowersyjnym teledysku do Elastic Heart australijskiej artystki Sii, gdzie tańczy w klatce z dwunastoletnią Maddie Ziegler, co również ściągnęło na niego lawinę krytyki. To czas, w którym aktorowi towarzyszyły liczne skandale obyczajowe, co pozwoliło mediom szybko zaszufladkować LaBeoufa jako zagubioną gwiazdę Hollywood, która spadła, nim tak naprawdę zdążyła zabłysnąć. 

Metamorfoza słodziaka 

Media sięgały też do trudnej przeszłości aktora, który na bazie swoich doświadczeń z dzieciństwa, napisał semi – autobiograficzny scenariusz do filmu Słodziak. Relacja z ojcem, który był weteranem wojny w Wietnamie, najpewniej była główną przyczyną traumy i buntu u młodego aktora, który swoją osobistą rewolucję przenosił na salony. Przyszedł jednak w jego życiu czas, w którym postanowił skonfrontować się z trudnymi doświadczeniami dzieciństwa i opowiedzieć o nich na dużym ekranie filmu Słodziak, w którym wcielił się również w rolę swojego ojca.  

Uskrzydlający Sokół z masłem orzechowym

Do osobistej przemiany LaBeoufa przyczynił się jego ekranowy przyjaciel i debiutujący aktor Zack Gottsagen, który olśnił także widownię i krytyków. Błyskotliwy i ujmująco szczery Zak, zarówno w Sokole z masłem orzechowym jak i poza planem filmowym, okazał się dobrym duchem, który zainspirował LeBeoufa do tego, by porzucić maskę zbuntowanego łobuza Hollywood i otworzyć się na świat. To pod jego wpływem Shia LaBeouf miał zakończyć zdjęcia do filmu Sokół z masłem orzechowym jako odmieniony człowiek i to właśnie Zak miał zainspirować go do napisania scenariusza filmu Słodziak. 

Podobnie jak w życiu, także i na ekranie Shia LeBeouf i Zack Gottsagen są świetnym duetem, który zabiera nas w pełną przygód i wzruszeń podróż, podczas której odkryją, że więcej ich łączy niż dzieli. 

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

To czarująca komedia z Shią LaBeoufem, Dakotą Johnson i Zackiem Gottsagenem, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków, zdobywając  nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival. Pełna serca, śmiechu i przygód opowieść, która wzrusza i rozczula historią o nieprawdopodobnej przyjaźni! Czy byłaby to równie cudowna historia, gdyby nie pozaekranowa przyjaźń aktorów? „Ten film i Zak mnie odmienili, to jest pewne” - odpowiada LaBeouf. 

 

Sokół z masłem orzechowym już 3 stycznia w kinach! 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=bvtKjwI2pCg

To będzie najprzyjemniejszy seans początku roku!

Czytany 486 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 grudzień 2019 14:24

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama