cinema.pl Artykuły

wtorek, 17 grudzień 2019 13:23

„Nędznicy” („Les Misérables”) coraz bliżej nominacji do Oscara!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film „Nędznicy” („Les Misérables”) w reżyserii Ladja Ly został umieszczony przez Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej na tzw. shortliście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. W rywalizacji o nominację do statuetki francuscy „Nędznicy” mają dziewięciu konkurentów, m.in. takich, jak koreański „Parasite”, „Ból i Blask" Pedro Almodóvara, „Wysoka dziewczyna" Kantemira Bałagowa oraz „Boże Ciało" Jana Komasy.  

 

Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę zdarzeń i zmusza do interwencji policję, sytuacja wymyka się spod kontroli. „Nędznicy” to pulsujący emocjami, drapieżny, niezwykle świeży i odważny portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć.

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie).

Film trafi do polskich kin 28 lutego, a już w styczniu będzie można zobaczyć go na pokazach przedpremierowych. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Nominacje do 92. Oscarów zostaną ogłoszone 13 stycznia.

Czytany 603 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 grudzień 2019 13:28

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama