cinema.pl Artykuły

środa, 11 grudzień 2019 17:36

Francuski kandydat do Oscara z Europejską Nagrodą Filmową!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Nędznicy” – francuski kandydat do Oscara z Europejską Nagrodą Filmową! Film w polskich kinach od 28 lutego.

 

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: „Nędznicy” („Les Misérables”) to prawdziwe odkrycie reżyserskie, rewelacja tegorocznego Cannes (zwycięzca Nagrody Jury), francuski kandydat do Oscara, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie!). Film w reżyserii Ladja Ly otrzymał właśnie kolejne prestiżowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Odkrycie Roku! „Nędznicy” („Les Misérables”) na ekrany polskich kin trafią 28 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

ZWIASTUN PL

„Nędznicy” to drapieżny, odważny, trzymający w napięciu portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i zmusza do interwencji policję, sytuacja na przedmieściach wymyka się spod kontroli.

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. W rodzinnej Francji w zaledwie dwa tygodnie po premierze obejrzało go już ponad milion widzów, a kilka dni temu otrzymał aż siedem nominacji do Lumières Awards, czyli „francuskich Złotych Globów”, pokonując takie filmy, jak „Oficer i szpieg” Romana Polańskiego, „Dzięki Bogu” Francois Ozona czy „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy. 

„Nędznicy” („Les Misérables”) trafią na ekrany polskich kin 28 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Czytany 598 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 grudzień 2019 17:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama