cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 grudzień 2019 14:55

Kot, Jakubik, Czarnecka, Mecwaldowski i Bovska w najnowszym teledysku L.U.C. z filmowo-poetyckiej płyty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

L.U.C. i Grubson nagrywają płytę z amerykańskimi raperami w ramach międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. Premiera singla i teledysku 18 września 2019 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W utworze pojawi się ZION I, który tworzył m.in. z Linkin Park, Matisyahu i Guru oraz jeden z najlepszych drumline NBA na świecie - The Blue Devils.

 

Nowy singiel "Freedom" to polsko-amerykańska produkcja zrealizowana przez kilkudziesięciu artystów z dwóch kontynentów w ramach międzynarodowego Big Bandu - Rebel Babel Ensemble, stworzonego przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w kooperacji z artystami z innych krajów. "Freedom" otwiera pracę nad nowym albumem, który będzie spotkaniem europejskiej i amerykańskiej kultury brassu, reggae, jazzu, rapu i poetyki. Zion I to projekt BABA ZUMBI - znakomitego kalifornijskiego rapera, który nagrywał m.in. z Linkin Park, Matisyahu i Guru. Oprócz polskich i amerykańskich muzyków brassowych w projekcie wziął udział jeden z najlepszych drumline na świecie The Blue Devils - grywający m.in. na meczach NBA Golden State Warriors. Osią teledysku jest polski żaglowiec Dar Młodzieży, który w marcu 2019 roku powrócił do Gdyni z rejsu dookoła świata w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

Na nowym albumie DIALOG 3 artyści z rożnych krajów, ukazując piękno lokalnych języków, w artystycznej formie omawiać́ będą̨ współczesne problemy świata, konflikty, wyzwania moralne, religijne i technologiczne oraz niepokojący problem stężenia CO2 w atmosferze.

Premiera albumu Dialog 3 planowana jest na 2020 rok.

Zanim album ukaże się na rynku filmowa sekcja Rebel Babel Film Orchestra wyrusza w październiku 2019 w trasę po USA. Utwory wybitnych polskich kompozytorów z Hollywood - Komeda, Wars, Kaper, Kaczmarek w aranżacjach polskich artystów (Herdzin, Kołodziejczyk, Obara, L.U.C.) wykonają amerykańskie orkiestry pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Rebel Babel Film Orchestra USA TOUR

04.10 New Britain - New Britain High School

05.10 New York - Melrose Ballroom

12.10 Austin - Austin Independent School District ( AVAFest )

16.10 Los Angeles - Live House

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2019 15:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama