Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Artykuły

wtorek, 03 grudzień 2019 11:58

Czy Olga Kurylenko ukradła bestseller?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W pełnym zwrotów akcji filmie „Kod Dedala” dziewięciu tłumaczy z całego świata zostaje zamkniętych w luksusowym bunkrze. Mają wspólnie pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Jedną z zamkniętych osób jest rosyjska tłumaczka, w którą wciela się Olga Kurylenko.

 

Olga Kurylenko urodziła się 14 listopada 1979 roku w Berdiańsku na Ukrainie. Zaczynała karierę jako modelka. Świat mody jednak jej nie wystarczył - modeling otworzył jej drzwi do aktorstwa.  Jej pierwszym filmem było francuskie „L'Annulaire” z 2005 r. Potem, powoli zaczęła zdobywać coraz większą sławę i popularność, a prawdziwym przełomem w karierze okazał się angaż w kolejnej części przygód Jamesa Bonda, „007 Quantum of Solace" z 2007 r. Rola kolejnej dziewczyny agenta 007 w osobie Daniela Craiga przyniosła jej ogromną popularność i zapewniła zawodowe powodzenie na długie lata. Otrzymała między innymi za tę rolę nominację do nagrody Saturna.

Olga nie zmarnowała swojej szansy i w kolejnych latach zagrała w takich kinowych hitach jak: „Niepamięć”, „7 psychopatów”, „Śmierć Stalina” czy „November Man”. W 2018 roku zagrała w filmie „Człowiek, który zabił Don Quichote'a” u boku Adama Drivera; w najnowszej odsłonie komediowej szpiegowskiej serii „Johnny English” z Rowanem Atkinsonem, a także w kostiumowym „Władcy Paryża” u boku Vincenta Cassela. Olgę Kurylenko można również zobaczyć w wielu reklamach, aktorka pojawiła się również w teledysku "Love's Divine" Seala.

W „Kodzie Dedala” Kurylenko gra rolę tajemniczej rosyjskiej tłumaczki Kateriny Anisinovej, zafascynowanej twórczością autora bestsellerowej powieści, którą ma przełożyć na ojczysty język. Czy kobieta ma coś na sumieniu? 

"Kod Dedala" w kinach od 20 grudnia

Czytany 492 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2019 12:05

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież