cinema.pl Artykuły

piątek, 29 listopad 2019 12:22

Shia LaBeouf w komedii w kinach od 3 stycznia 2020

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Shia LaBeouf, Dakota Johnson oraz aktorskie objawienie sezonu Zack Gottsagen w zdecydowanie najlepszym feel-good movie tego roku, który podbił serca widzów i amerykańskich krytyków. Ciepła i pełna wzruszeń komedia, w której dwóch, pozornie skrajnie niepasujących do siebie bohaterów zostaje najlepszymi przyjaciółmi zdobyła już dziesiątki wyróżnień na festiwalach filmowych, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival! „The Peanut Butter Falcon”, czyli „Sokół z masłem orzechowym” w kinach już od 3 stycznia 2020! To będzie najprzyjemniejszy seans początku roku!

 

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

ZOBACZ POLSKI ZWIASTUN

Siłą napędową tego czarującego od pierwszych chwil filmu są aktorzy: Shia LaBeouf i Zack Gottsagen. To z myślą o tym drugim Tyler Nilson i Michael Schwartz napisali scenariusz „Sokoła z masłem orzechowym”. Trio poznało się w 2011 roku na obozie integracyjnym. „Dostrzegłem, że Zack jest wspaniały i wyjątkowy”, wspomina ich spotkanie Tyler Nilson. Charyzmatyczny i obdarzony wewnętrznym ciepłem Zack Gottsagen ujął także swojego ekranowego partnera, Shię LaBeoufa, gwiazdora hollywoodzkich produkcji pokroju „Transformers” czy „Furia”, ale też niekonwencjonalnych projektów artystycznych jak np. #ALONETOGETHER. „Każdy, kto przebywa z Zackiem, zmienia się pod jego wpływem”, podkreśla aktor i dodaje, że sam stał się dzięki niemu bardziej wrażliwy i czuły. „Wychowałem się na Nirvanie i Simpsonach. Mam w sobie jakiś cyniczny gen, który przyćmiewa naiwną, milutką część mnie. Zack to przełamał, zmiękczył mnie”. Rolę Shii LaBeoufa w filmie widzowie i krytycy okrzyknęli zgodnie jako rewelacyjną i jedną z najlepszych w jego karierze. Na ekranie u boku LaBeoufa i Gottsagena zobaczymy Dakotę Johnson, znaną m.in. z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, „Nienasyconych” i „Suspirii”. 

 

„Skromny, ale o nieodpartym uroku” („Reel Film Reviews”), „Czarująca opowieść, napełniająca serce radością” („St. Anthony Messenger”), „Z przyjemnością spędzasz czas z tą dwójką” („Sunday Times”), „Ten włóczęgowsko-kumplowski film ma siłę rażenia” („Observer”), „Posiada niewinny czar i szczerość, a LaBeouf mistrzowsko łączy siłę z wrażliwością” („The Guardian”). Film Nilsona i Schwartza zdobył serca krytyków (96% pozytywnych recenzji / Rotten Tomatoes) i widzów (97% pozytywnych recenzji / Rotten Tomatoes), a już od 3 stycznia 2020 trafi do repertuaru polskich kin. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Czytany 689 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 listopad 2019 12:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama