cinema.pl Artykuły

czwartek, 07 listopad 2019 15:09

Francuska komedia kryminalna w stylu Agathy Christie od 27 grudnia w kinach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom powieści Agathy Christie. 

 

W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina: Fabrice Luchini (znany polskiej publiczności m.in. z takich filmów jak "Subtelność" czy "Żona doskonała") oraz Camille Cottin (znana m.in. filmów "Sprzymierzeni" z Bradem Pittem i Marion Cotillard oraz "mamy2mamy" z Juliette Binoche). 

W kinach od 27 grudnia 2019

Przedstawiona w filmie intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością.

Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a (w tej roli fantastyczny Fabrice Luchini).

 

Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę traci niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka...

Czytany 1199 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 listopad 2019 15:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama